Βραβεία από την ΕΟΠ για τη ροδίτικη ποδηλασία

Η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας, θα βραβεύσει τους κορυφαίους αθλητές – αθλήτριες και  σωματεία για το 2018 και θα κόψει την πρωτοχρονιάτικη πίτα της σε εκδήλωση  που θα πραγματοποιηθεί  στο Μέγαρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, το ερχόμενο Σάββατο και ώρα 18:00.

Η ροδίτικη ποδηλασία θα έχει την τιμητική της στην εκδήλωση, καθώς την περασμένη αγωνιστική περίοδο διακρίθηκαν πάρα πολλοί αθλητές κι αθλήτριές μας, μέρος των οποίων θα βραβευτούν στη συγκεκριμένη εκδήλωση της ομοσπονδίας.

Οι διακριθέντες από τους ροδίτικους συλλόγους το 2018:

ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ)
ATHENS GRAND PRIX ΠΙΣΤΑ ΑΝΔΡΩΝ –ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΘΗΝΑ 1-2/9/2018
• 3η θέση Elimination

ΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ  (Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ) ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΝΙΟΥΜ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ. ΑΘΗΝΑ 20-22/4/2018
• 3η θέση
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΛΕΣΒΟΣ 22-27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018
• 3η θέση ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ

ΖΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  (Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 20-22/4/2018
• 2η θέση Points Race
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΝΙΟΥΜ  ΕΦΗΒΩΝ –ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 7-9/9/2018
• 3η θέση

ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΘΗΝΑ 20-22/4/2018
• 2η θέση Individual Pursuit
• 2η θέση 200m Sprint Final

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 20-22/4/2018
• 3η θέση Kierin Final

ΝΙΚΗΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ  (Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ) ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ  ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 20-22/4/2018
• 1η θέση 200m Sprint Final
• 1η θέση 500m Time Trial
• 2η θέση Kierin Final
ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ. ΣΚΟΠΙΑ 1-2/9/2018
• 3η θέση ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΤΟΧΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΝΙΟΥΜ  ΕΦΗΒΩΝ –ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 7-9/9/2018
• 3η θέση

ΣΠΑΝΟΥ ΕΛΕΝΑ ΛΥΔΙΑ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ  ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 28-30/9/2018
• 2η θέση ΑΤ. ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
• 2η θέση ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΤΟΧΗΣ

ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 20-22/4/2018
• 1η θέση Points Race
• 1η θέση Time Sprint
• 2η θέση Scratch
• 2η θέση Individual Pursuit
• 3η θέση 500m Time Trial
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΝΙΟΥΜ  ΕΦΗΒΩΝ –ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 7-9/9/2018
• 2η θέση

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 20-22/4/2018
• 1η θέση Individual Pursuit
• 1η θέση 200m Sprint Final
• 1η θέση Time Sprint
• 1η θέση 500m Time Trial

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ 2018 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ
ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

ΜΠΕΝΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ –ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 20-22/4/2018
• 1η θέση Individual Pursuit
• 1η θέση 200m Sprint Final
• 1η θεση 500m Time Trial
- Η Παναγιώτα Μπέντα στα 1500μ. Κορασίδων έκανε δύο φορές πανελλήνιο ρεκόρ, ενώ νέο πανελλήνιο ρεκόρ πέτυχε και στα 500μ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΟΜΝΙΟΥΜ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ - ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ. ΑΘΗΝΑ 7-9/9/2018
• 3η θέση

ΧΑΡΑΒΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
• ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ • ΑΘΗΝΑ 28-23/9/2018
• 1η θέση ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΣΙΦΟΥΝΙΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ (Α.Ο. ΑΘΛΟΣ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ 28-23/9/2018
• 3η θέση ΣΙΡΚΟΥΙ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΓΟΡΙΑ (2007)

ΦΩΚΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ. ΑΘΗΝΑ 28-23/9/2018
• 3η θέση ΣΙΡΚΟΥΙ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (2006-2007)

ΚΟΥΦΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ. ΑΘΗΝΑ 28-23/9/2018
• 3η θέση ΣΙΡΚΟΥΙ ΜΙΝΙ ΜΙΚΤΑ ΑΓΟΡΙΑ (2008)
• 3η θέση ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ. ΑΘΗΝΑ 28-23/9/2018
• 2η θέση ΣΙΡΚΟΥΙ ΜΙΝΙ ΜΙΚΤΑ ΑΓΟΡΙΑ (2008)

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ. ΑΘΗΝΑ 28-23/9/2018
• 2η θέση ΣΙΡΚΟΥΙ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (2008-2009-2010).