Διαγόρας Βατίου: Κι όμως είναι ακόμα εδώ…

Κάτι σαν το… φιλί της ζωής φαντάζει το προχθεσινό «τρίποντο» του Διαγόρα Βατίου στο Κορακόνερο όπου αντιμετώπισε την Κατταβιά και κατάφερε να πάρει τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα με 2-0.

Καλύτεροι οι παίκτες του Γιάννη Καμπούρη, είχαν την πρώτη ευκαιρία τους με το απευθείας φάουλ του Κατσαρή στο 19’ που πέρασε μόλις άουτ. Τέσσερα λεπτά μετά η Κατταβιά είχε δοκάρι μετά το σουτ του Παραστατίδη μέσα από την περιοχή, ενώ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 39’ από γύρισμα του Πλαγγέντη και πλασέ του Καλημέρη, εκμεταλλευόμενος λάθος έξοδο του Παπαβεργή.

Λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου το Βάτι είχε ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, όμως ο Παπαβεργής απόκρουσε το σουτ του Καλημέρη από κοντά. Στην επανάληψη η Κατταβιά πήρε χώρους χωρίς όμως να φτάσει κοντά στο γκολ, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που είχαν στο 57’ την κεφαλιά του Ζερβού, η οποία πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και στο 72’ το άστοχο πλασέ του Ζωάννου από θέση τετ-α-τετ. Τελικά το 0-2 έγινε στο 79’ με σουτ του Ζωάννου μέσα από την περιοχή.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μανώλης Κυρίτσης με βοηθούς τους Ναζιρόπουλο και Σαρρή.

Κατταβιά: Παπαβεργής, Αυγέρης (82’ Κονόμη), Κιλασίν Κ. (93’ Καψαλάκης), Κιλασίν Χ., Δράμη, Σαλαμαστράκης Παραστατίδης, Νταϊλάνι (50’ Ζαγκότσης), Λόης, Νασόπουλος, Πάπα.

Διαγόρας Βατίου: Δαρζέντας, Ζερβός Β., Αδάμος, Έλληνας, Παναγιωτόπουλος, Λαζίδης (35’ λτ. Κωστάκης), Κατσαρής, Πουλάι (91’ Πόλο), Καλημέρης, Ζωάννου (94’ Λεσιώβας), Πλαγγέντης (87’ Θεοδώρου).