Δεν... παιζόταν ο Άγιος Γεώργιος

Χαρακτήρα έδειξε προχθές στη Μαλώνα ο  Άγιος Γεώργιος και στον αγώνα του με τον Ευκλή, για να κάνει την ανατροπή στα τελευταία λεπτά και να πάρει τη νίκη, 3-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και είχαν την πρώτη τους σημαντική φάση στο 16’ αλλά τότε το πλασέ του Σιαναβέλη απέναντι από τον Ψαρά έφυγε άουτ.

Μετά από έξι λεπτά ο Μασάδο για λογαριασμό του Αγίου Γεωργίου ήταν άστοχος στο σουτ του από κοντά, όμως ο Ευκλής άνοιξε το σκορ στο 35’ χάρις στο πέναλτι που κέρδισε ο Σιαναβέλης σε ανατροπή του από τον Σακελλάρη, ευστοχώντας από τα έντεκα βήματα ο Σχοινάκης.

Το… ζουμί του αγώνα ουσιαστικά ήταν στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά, καθώς τότε και συγκεκριμένα στο 77’ ο Κωστόφ ισοφάρισε με τον Άγιο Γεώργιο με πλασέ από αριστερά, ενώ ο Ευκλής είχε άλλη μια καλή στιγμή μετά από δύο λεπτά.

Ο Αναγνώστου έπιασε το σουτ κι ανάγκασε τον Ψαρά να πραγματοποιήσει ωραία απόκρουση, όμως ο Άγιος Γεώργιος στο 88’ ήταν αυτός που μπήκε μπροστά με το κερδισμένο πέναλτι σε ανατροπή του Κωστόφ και την εύστοχη εκτέλεση του Μασάδο.

Στη φάση αυτή πάντως διαμαρτυρήθηκαν οι άνθρωποι του Ευκλή θεωρώντας πως η παράβαση ήταν εκτός περιοχής. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άγιος Γεώργιος σκόραρε ξανά με …δράστη τον Μασάδο και την απευθείας εκτέλεση φάουλ, για το τελικό 3-1.

Ο Αλέξανδρος Σπάρταλης ελέγχεται για το πέναλτι στον Άγιο Γεώργιο  έχοντας βοηθούς την Αναστασοπούλου  και τον Χατζηνικόλα.

Άγιος Γεώργιος: Ψαράς, Ζολτάν, Σακελλάρης, Χατζηνικόλας (55’ λτ. Σκορδάς), Σκυλλαράκης(15’ λτ. Κωστόφ), Λούπος, Κακούλλης(71'’ Καϊλακής), Μασάδο, Λαμπριανός (89' Μπρισνόβαλης), Κοτσίκος.
Ευκλής: Μαριέττης, Κουλουμπράκης, Πατάκας, Σχοινάκης (59' λτ. Αγγελής Ε.), Ούγιανικ, Κρομύδας, Σιαναβέλης, Χειμωνέτος (81’ Γκιουντσι), Θεοδοσίου, Καρπάτσης (46’ Αναγνώστου), Τομάζος.