Κανένα από τα τρία αδιάφορο

Ένα ακόμα σημαντικό βήμα προς την επιστροφή της στα «σαλόνια» του τοπικού, από τα οποία απουσιάζει εδώ και 15 χρόνια, θα κάνει η Αναγέννηση  Έμπωνα αν επικρατήσει του αξιόμαχου Ευκλή στο ένα εκ των σημερινών τριών παιχνιδιών της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Οι άλλες δύο συναντήσεις του προγράμματος είναι σημαντικές για την περαιτέρω εξέλιξη της μάχης για την αποφυγή του υποβιβασμού. 

Για τον 1ο όμιλο, η οποία βρίσκεται οριακά πάνω από τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ σωτηρίας, υποδέχεται την ουραγό Χάλκη, ενώ στον 2ο όμιλο, η τελευταία Ασπίδα Σαλάκου παίζει ένα από τα τελευταία της χαρτιά κόντρα στον άνετο Ακουσίλαο. Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι παρατηρητές: 

1ος όμιλος 
Σήμερα 

*Παστίδα (16:00) Δήμητρα-Χάλκη 
 Διαιτησία: Δουλγέρης, Κοκμοτός, Γιακουμάκης 
 Παρατηρητής: Καρίκης Φ. 
 Παρ. Διαιτησίας: Βάκκας Χ. 

Κυριακή 
*Άγιοι Απόστολοι (13:30) Κύπρος-Τήλος 
 Διαιτησία: Σπάρταλης, Σαρρής, Τσέπουρας 
 Παρατηρητής: Θαρρενός Ι. 
 Παρ. Διαιτησίας: Μίχας Ε. 
*Μάσσαρι (16:00) Αστέρας Μ.-Ηρακλής Λ. 
 Διαιτησία: Παπαγιαννίδης, Τσέτσος, Αχιολάς 
 Παρατηρητής: Θωμάς Ι. 
 Παρ. Διαιτησίας: Ορφανός Α. 
*Αρχίπολη (16:00) Εθνικός-Δαμάγητος 
 Διαιτησία: Κυρίτσης, Κόττορος, Γιακουμάκης 
 Παρατηρητής: Κάππας Μ. 
 Παρ. Διαιτησίας: Σακελλαρίδης Ν. 
*Καρακόνερο (20:00) Σύμη-Δόξα Ψ. 
 Διαιτησία: Δουλγέρης, Καραβελατζή, Τσιβίτης 
 Παρατηρητής: Ζωάννου Ι. 
 Παρ. Διαιτησίας: Κατσιδώνης Ε.

2ος όμιλος 
Σάββατο 

*Σάλακος (16:00) Ασπίδα Σ.-Ακουσίλαος 
 Διαιτησία: Ατσικνούδας, Σαρρής, Λυριστής 
 Παρατηρητής: Άγας Ν. 
 Παρ. Διαιτησίας: Διαμαντέας Ν. 
*Απόλλωνα (16:00) Αναγέννηση Ε.-Ευκλής 
 Διαιτησία: Αντωνάς, Στεφανάκης, Αυγενικού 
 Παρατηρητής: Στεργάκης Α. 
 Παρ. Διαιτησίας: Χρυσανθής Ν. 

Κυριακή 
*Αφάντου (16:00) Αθλέτικο-Άγιος Γεώργιος 
 Διαιτησία: Αντωνάς, Λάζος, Σταυρούλιας 
 Παρατηρητής: Βελής Α. 
 Παρ. Διαιτησίας: Χρυσανθής Ν. 
*Άγιος Ισίδωρος (16:00) Άγιος Ισίδωρος-Αστέρας Π. 
 Διαιτησία: Διακοφιλιππής, Στεφανάκης, Τάσης 
 Παρατηρητής: Καρίκης Φ. 
 Παρ. Διαιτησίας: Ζαννετής Μ. 
*Άγιοι Απόστολοι (16:15) Πολύστρατος-Αδελφοσύνη 
 Διαιτησία: Αυγενικού, Καραγιάννης, Γιαννούλης 
 Παρατηρητής: Λύτος Β. 
 Παρ. Διαιτησίας: Μίχας Ε. 

Τρίτη 
*Νίσυρος (11:30) Πολυβώτης-Ευαγόρας 
 Διαιτησία: Πλάτσης, Φασουλάρης, Διακοφιλιππής  
 Παρατηρητής: Φωτεινής Στ.