Συνέχεια «προέλασης» για την Αναγέννηση Έμπωνας

Όλο και πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου, μιας και η άνοδος στην  Α’ Κατηγορία είναι πια δεδομένη, φτάνει η Αναγέννηση Έμπωνα που χθες ως γηπεδούχα  στ’ Απόλλωνα δεν βρήκε εμπόδιο ούτε με αντίπαλο τον Ευκλή, παίρνοντας τη νίκη με 2-1.

Οι παίκτες του Φιλήμονα Μιχαλάκη είχαν από την αρχή του αγώνα την υπεροχή και σπατάλησαν αρκετές από τις ευκαιρίες τους, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, για να ανοίξουν το σκορ και ν’ αποβάλουν το άγχος.

Με τη συμπλήρωση 62’ όμως ο Τσιώνης έκανε μια ωραία προσπάθεια από αριστερά και μπήκε στην περιοχή βγάζοντας την πάσα στον Μερσιώτη, για να σκοράρει πολύ δύσκολα με προβολή.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έξι λεπτά μετά βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν αφού κέρδισαν το πέναλτι σε ανατροπή, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σχοινάκης.

Παρόλα αυτά, στο 75’ η Αναγέννηση έβγαλε αντίδραση και μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ, αφού ο Μήτρου τροφοδότησε από αριστερά τον Νικολή κι αυτός με τη σειρά του σημείωσε το γκολ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σταμάτης Αντωνάς με βοηθούς τους Στεφανάκη κι Αυγενικού.

Αναγέννηση: Αναστασάς, Γιασιράνης Ι., Τσιώνης, Χριστοδούλου, Μήτρου Π., Νικολής, Κωνσταντάκης, Νικολός, Μήτρου Ν., Χατζηγιαννάκης Π. (60’ Ντελλάκης), Μερσιώτης.
Ευκλής: Μαριεττής, Καρπάτσης (75’ Αναγνώστου), Θεοδοσίου, Τομάζος (46’ Αγγελής), Πατάκας, Κρομμύδας (89’ Γκιούντιτσε), Ουγιανίκ, Σιαναβέλης, Σχοινάκης, Κουντουράκης, Χειμωνέτος.