«Σάρωσε» ό, τι βρήκε  στο διάβα του ο Πολυβώτης

Στον Ευαγόρα …ξέσπασε χθες ο Πολυβώτης στη Νίσυρο, και την αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική του β’ ομίλου για τη Β’ Κατηγορία.

Το τελικό 8-3 δεν αφήνει περιθώρια γι’ αναλύσεις στον αγώνα αφού ο Βασίλης Κ. Χατζηνικολάου στο 12’ και ο Καμπάνης στο 35’ βρήκαν δίχτυα με κεφαλιά για το 2-0 , ενώ ο Πάνο μείωσε από πλευράς Ευαγόρα πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου αφού έπιασε έναν «κεραυνό» έξω από την περιοχή.

Το τρίτο γκολ των Νισύριων προήλθε και πάλι από κεφαλιά στις καθυστερήσεις από τον Σφακιανό, για να γίνει πια το 4-1 στο 50’ χάρις στη σέντρα-σουτ του Πατρίκη.  Ο Ευαγόρας αντέδρασε στο αμέσως επόμενο λεπτό αφού ο Πάνο πέρασε …όποιον βρήκε και πλάσαρε μειώνοντας, για να γίνει πια το 5-2 στο 53’ από ψηλοκρεμαστό πλασέ του Βασίλη Κ. Χατζηνικολάου.

Στη συνέχεια, ο Καμπάνης πλάσαρε για το 6-2 στο 65’ και αφού πέρασε ένα λεπτό ο Ευαγόρας πέτυχε κι άλλο γκολ από πλασέ του Πάνο. Το 7-3 έγινε με πλασέ του Σφακιανού στο 72’, διαμορφώνοντας ο ίδιος παίκτης σ’ ένα λεπτό το τελικό σκορ σουτάροντας από κοντά.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γιώργος Πλάτσης με βοηθούς τους Φασουλάρη και Διακοφιλιππή.

Πολυβώτης: Ορσάρης, Χατζηνικολάου Χ., Πατρίκης, Σακελλαρίου, Φωτεινής (82’ Χαρτοφύλης Π.), Σφακιανός Ι., Χατζηνικολάου Β.Κ., Πάπα, Καραδήμος (58’ Κάσδαγλης), Καμπάνης (80’ Κανίαρος), Καραγιάννης (55’ Γερογιάννης).
Ευαγόρας: Σκαρπέτης, Αράπης, Ρούτσι, Ζανέττος (77’ Δημητρίου), Σταματούλας, Χεκιμάι (62’ Πανηγύρης), Γιαννακόπουλος, Σκούρας, Πάνο, Πελαρδής, Μπάκης (13’ λ.τ. Αλαβέρας).

Διαμαρτυρία του Ευαγόρα για τον Παντελή Φασουλάρη
Ανακοίνωση διαμαρτυρίας εξέδωσε μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Ευαγόρας έχοντας… στόχο τον α’ βοηθό Παντελή Φασουλάρη, αφού οι άνθρωποί του θεωρούν πως οι σκόρερ στα τρία τελευταία γκολ του Πολυβώτη ήταν σε θέση οφσάιντ:

«Σήμερα η ομάδα μας υπέστη ίσως την μεγαλύτερη (σε σκορ ) ήττα στην ιστορία της. Χωρίς να θέλουμε να μειώσουμε τη μεγάλη επιτυχία του αντιπάλου, θα θέλαμε να σταθούμε σε ένα πρόσωπο το οποίο έκανε τα αδύνατα δυνατά για να πάρει τέτοια έκταση το σκορ.

Μιλάμε για τον ντόπιο επόπτη -βοηθό που κακώς πρέπει να παίζει σε παιχνίδια …ζωής και θανάτου. Ο συγκεκριμένος κύριος δεν σήκωσε το σημαιάκι, όπως έπρεπε να κάνει σε τρία πεντακάθαρα οφσάιντ, τα οποία μέτρησαν γκολ κατά της ομάδας μας.

Αντιθέτως, έκοψε τον επιθετικό παίκτη της ομάδας μας, Σωτήρη Πάνο όταν βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα έτοιμος να κάνει την ισοφάριση με το σκορ να είναι στο σημείο εκείνο στο 2 -1 υπέρ του αντιπάλου. Εκεί μάλλον μπερδεύτηκε και σήκωσε τη σημαία. Στην συγκεκριμένη φάση ο παίκτης μας ξεκινά την προσπάθεια του καθαρά πίσω από τον τελευταίο αμυντικό.

Να τονίσουμε ότι η ομάδα μας δεν έχει κανένα παραπάνω από τον διαιτητή και τον άλλο βοηθό. Επίσης να ευχαριστήσουμε την τοπική ομάδα για την άψογη φιλοξενία της.
Η ανακοίνωση έχει να κάνει καθαρά μ’ ένα άτομο το οποίο σήμερα συμμετείχε στο να γραφτεί στην ιστορία της ομάδας μας η μεγαλύτερη σε σκορ ήττα. Άλλο 5 -3 και άλλο 8 -3, κύριοι.»