Τήλος - Δήμητρα: Κέφι εναντίον κινήτρου, σημειώσατε…

Η Τήλος δεν είναι από τις ομάδες που επηρεάζονται από την ταμπέλα «βαθμολογικά αδιάφορη», παρόλα αυτά όμως η Δήμητρα ελπίζει πως κάπου θα τη βρει «μπόσικη» στο σημερινό εναρκτήριο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας και θα κατακτήσει ένα αποτέλεσμα, το οποίο θα βοηθήσει την προσπάθειά της να σωθεί.

Ο κύριος όγκος των συναντήσεων της αγωνιστικής έχει προγραμματιστεί για αύριο, με τον Τάσο Γιαννουκά να αναλαμβάνει τη διεύθυνση του κομβικής σημασίας ματς της πρωτοπόρου του 1ου ομίλου Κύπρου με τον τρίτο της βαθμολογίας Εθνικό.

Αναλυτικά:   
1ος όμιλος
Σήμερα

*Τήλος (13:00) Τήλος-Δήμητρα
 Διαιτησία: Πλάτσης, Στεφανάκης, Μαυρουδής
 Παρατηρητής: Σακελλάρης Μ.

Κυριακή
*Λάρδος (16:00) Ηρακλής Λ.-Νηρέας
 Διαιτησία: Σπάρταλης, Αναστασοπούλου, Τσουρούτης
 Παρατηρητής: Κουγκράς Ν.
 Παρ. Διαιτησίας: Ορφανός Α.

*Ψίνθος (16:00) Δόξα Ψ.-Αστέρας Μ.
 Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Στεφανάκης, Τάσης
 Παρατηρητής: Ματσαμάς Μ.
 Παρ. Διαιτησίας: Τσαγγάρης Β.

*Άγιοι Απόστολοι (16:00) Κύπρος-Εθνικός
 Διαιτησία: Γιαννουκάς, Κοκμοτός, Σταυρούλιας
 Παρατηρητής: Βασιλαράκης Η.
 Παρ. Διαιτησίας: Κατσιδώνης Ε.

Δευτέρα
*Θεολόγος (12:45) Δαμάγητος-Σύμη
 Διαιτησία: Σπάρταλης, Καλκαβούρας, Σταυρούλιας
 Παρατηρητής: Σταυριανός Ν.
 Παρ. Διαιτησίας: Διαμαντέας Ν.

2ος όμιλος
Κυριακή

*Μαλώνα (14:00) Άγιος Γεώργιος-Πολυβώτης
 Διαιτησία: Κάζας, Σαρρής, Τσιβίτης
 Παρατηρητής: Θωμάς Ι.
 Παρ. Διαιτησίας: Ζαννετής Μ.

*Κοσκινού (16:00) Ευαγόρας-Ακουσίλαος
 Διαιτησία: Αντωνάς, Λάζος, Χατζηαλεξίου
 Παρατηρητής: Κάππας Μ.
 Παρ. Διαιτησίας: Χρυσανθής Ν.

*Παστίδα (16:00) Αστέρας Π.-Πολύστρατος
 Διαιτησία: Καραγιάννης, Αχιολάς, Δημητριάδης
 Παρατηρητής: Καρίκης Φ.
 Παρ. Διαιτησίας: Στέργου Ε.

*Άγιος Σουλάς (16:00) Ευκλής-Αθλέτικο
 Διαιτησία: Δουλγέρης, Μαυρουδής, Κυριακίδης
 Παρατηρητής: Μανέγας Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Πηδιάκης Στ.

Δευτέρα
*Άγιοι Απόστολοι (16:00) Αδελφοσύνη-Ασπίδα Σ.
 Διαιτησία: Αντωνάς, Τσέτσος, Σαρρής
 Παρατηρητής: Βελής Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Σακελλαρίδης Ν.