B' κατηγορία: Απ’ όλα έχει σήμερα  ο «μπαχτσές»

Σήμερα σερβίρεται το κυρίως «πιάτο» των παιχνιδιών της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας.

Στον πρώτο όμιλο, η πρωτοπόρος Κύπρος υποδέχεται τον τρίτο της βαθμολογίας Εθνικό, με στόχο να διατηρήσει το προβάδισμα που διατηρεί έναντι του Δαμάγητου, την ίδια στιγμή που η ομάδα της Αρχίπολης ψάχνει για ένα αποτέλεσμα που θα διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της να τερματίσει στη δεύτερη θέση.

Στον 2ο όμιλο, η Αναγέννηση θα προσπαθήσει να κάνει, μέσω της αποστολής της στην έδρα του Αγίου Ισιδώρου, ένα ακόμα βήμα προς τη μαθηματική εξασφάλιση του τίτλο, ενώ και στους δύο ομίλους παραμένει ζωηρό το ενδιαφέρον στα χαμηλά.

 Στη διάθεση των φιλάθλων βρίσκονται σήμερα οι παρακάτω επιλογές:

1ος όμιλος
*Λάρδος (16:00) Ηρακλής Λ.-Νηρέας
 Διαιτησία: Σπάρταλης, Αναστασοπούλου, Τσουρούτης
 Παρατηρητής: Κουγκράς Ν.
 Παρ. Διαιτησίας: Ορφανός Α.

*Ψίνθος (16:00) Δόξα Ψ.-Αστέρας Μ.
 Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Στεφανάκης, Τάσης
 Παρατηρητής: Ματσαμάς Μ.
 Παρ. Διαιτησίας: Τσαγγάρης Β.

*Άγιοι Απόστολοι (16:00) Κύπρος-Εθνικός
 Διαιτησία: Γιαννουκάς, Κοκμοτός, Σταυρούλιας
 Παρατηρητής: Βασιλαράκης Η.
 Παρ. Διαιτησίας: Κατσιδώνης Ε.

Δευτέρα
*Θεολόγος (12:45) Δαμάγητος-Σύμη
 Διαιτησία: Σπάρταλης, Καλκαβούρας, Σταυρούλιας
 Παρατηρητής: Σταυριανός Ν.
 Παρ. Διαιτησίας: Διαμαντέας Ν.

2ος όμιλος
*Μαλώνα (14:00) Άγιος Γεώργιος-Πολυβώτης
 Διαιτησία: Κάζας, Σαρρής, Τσιβίτης
 Παρατηρητής: Θωμάς Ι.
 Παρ. Διαιτησίας: Ζαννετής Μ.

*Κοσκινού (16:00) Ευαγόρας-Ακουσίλαος
 Διαιτησία: Αντωνάς, Λάζος, Χατζηαλεξίου
 Παρατηρητής: Κάππας Μ.
 Παρ. Διαιτησίας: Χρυσανθής Ν.

*Παστίδα (16:00) Αστέρας Π.-Πολύστρατος
 Διαιτησία: Καραγιάννης, Αχιολάς, Δημητριάδης
 Παρατηρητής: Καρίκης Φ.
 Παρ. Διαιτησίας: Στέργου Ε.

*Άγιος Σουλάς (16:00) Ευκλής-Αθλέτικο
 Διαιτησία: Δουλγέρης, Μαυρουδής, Κυριακίδης
 Παρατηρητής: Μανέγας Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Πηδιάκης Στ.

*Άγιος Ισίδωρος (16:00) Άγιος Ισίδωρος-Αναγέννηση Ε.
 Διαιτησία: Πλάτσης, Γιαννούλης, Τσέπουρας
 Παρατηρητής: Στεργάκης Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Μίχας Ε.

Δευτέρα
*Άγιοι Απόστολοι (16:00) Αδελφοσύνη-Ασπίδα Σ.
 Διαιτησία: Αντωνάς, Τσέτσος, Σαρρής
 Παρατηρητής: Βελής Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Σακελλαρίδης Ν.