Β' κατηγορία: Μια ανάσα από τον τίτλο, Κύπρος και Αναγέννηση

Πολύ κοντά στην κατάκτηση της 1ης θέσης βρίσκονται Κύπρος και Αναγέννηση Έμπ. σε Α’ και Β’ όμιλο αντίστοιχα, μετά τις νίκες τους στα ματς της 18ης αγωνιστικής.

 Η Κύπρος με γκολ στις καθυστερήσεις, που ξεσήκωσε «θύελλα» διαμαρτυριών από πλευράς φιλοξενουμένων, νίκησε στο ντέρμπι τον Εθνικό με 2-1, ενώ η Αναγέννηση στο τοπικό ντέρμπι στον Άγιο Ισίδωρο επικράτησε της ομώνυμης ομάδας με 3-1.

Αναλυτικά είχαμε:
Α’ όμιλος
Τήλος – Δήμητρα  2-3
Ηρακλής Λ. – Νηρέας  0-1
Δόξα Ψ. – Αστέρας Μ.  2-0
Κύπρος – Εθνικός  2-1
Δαμάγητος – Σύμη  3-0
Ρεπό η Χάλκη

Β’ όμιλος
Αγ. Γεώργιος – Πολυβώτης  2-2
Ευαγόρας – Ακουσίλαος  2-2
Αστέρας Π. – Πολύστρατος  0-0
Ευκλής – Αθλέτικο  0-2
Αγ. Ισίδωρος – Αναγέννηση Έμπ.  1-3
Αδελφοσύνη – Ασπίδα Σ.  3-0

Επόμενη αγωνιστική (19η)
Α’ όμιλος

Ηρακλής Λ. – Χάλκη
Νηρέας – Δόξα Ψ. Αστέρας Μ. – Δαμάγητος
Δήμητρα – Κύπρος
Εθνικός – Σύμη
Ρεπό η Τήλος

Β’ όμιλος
Ευαγόρας – Αδελφοσύνη 
Ακουσίλαος – Αγ. Γεώργιος
Ασπίδα Σ. – Αστέρας Π. Πολυβώτης – Ευκλής
Πολύστρατος – Αγ. Ισίδωρος
Αναγέννηση Έμπ. - Αθλέτικο

Βαθμολογίες

Α' όμιλος

  Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. AE Κύπρος 40 17 12 4 1 31 13
2. Δαμάγητος Θεολόγου 36 16 10 6 0 46 17
3. Εθνικός Αρχίπολης 29 17 8 5 4 29 21
4. Αστέρας Μασσάρων 23 16 6 5 5 28 24
5. Τήλος 23 17 7 2 8 30 28
6. ΑΟ Σύμης 21 16 5 6 5 19 13
7. Ηρακλής Λάρδου 19 16 5 4 7 28 34
8. Δόξα Ψίνθου 17 16 7 2 7 33 31
9. Δήμητρα Δαματριάς 14 17 4 2 11 21 43
10. Νηρέας 13 16 3 4 9 15 36
11. Χάλκη 8 16 2 2 12 23 43

 
Β' όμιλος

  Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. Αναγέννηση Έμπωνας 52 18 17 1 0 44 9
2. Αστέρας Παστίδας 41 18 12 5 1 43 13
3. Ευκλής Σορωνής 30 18 9 3 6 27 19
4. Πολυβώτης Νισύρου 29 18 8 5 5 42 32
5. Αδελφοσύνη 24 18 7 3 8 27 35
6. Ακουσίλαος Φανών 21 18 5 6 7 28 33
7. Πολύστρατος Λαέρμων 20 18 5 5 8 23 27
8. Αγ. Γεώργιος Μαλώνας 19 18 5 4 9 25 29
9. Αθλέτικο Αφάντου 18 18 4 6 8 25 41
10. Άγιος Ισίδωρος 17 18 4 5 9 23 37
11. Ευαγόρας Ρόδου 16 18 4 4 10 34 47