Συμμετοχή του Έλαφου σε δύο αγώνες

Σε δύο σημαντικές διοργανώσεις συμμετείχε ο Έλαφος το περασμένο σαββατοκύριακο στην ποδηλασία. Κατ’ αρχάς είχε παρουσία στον Γύρο Θυσίας, έναν από τους κλασικούς αγώνες στη χώρα μας, με τρεις αθλητές του να ταξιδεύουν γι’ αυτόν στην Αχαΐα.

Ο Χαράλαμπος Νικολάου εκεί πήρε την 21η θέση στην κατηγορία Μάστερ, ο Ιωάννης Παραπόλας ήταν 47ος στην Μάστερ Β’ και ο Κωνσταντίνος Βιτζηλαίος 15ος  στη Μάστερ Γ’.

Πέραν αυτού, ο Έλαφος συμμετείχε και στον αγώνα πίστας του Διαγόρα στη Ρόδο με δεκατέσσερις αθλητές-αθλήτριες και κατέκτησε εφτά μετάλλια, από τα οποία τα έξι ήταν χρυσά.

Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι Νικήτας Τριαντενός, Μαρία Αντωνίου, Βασιλεία Φωκιανού και Φωτεινή Νικήτα, ενώ «χάλκινη» ήταν η Ελευθερία Ψωμά. Την 6η θέση κατέκτησαν ο Ιωάννης Μονδάνος και η Αγγελική Φωκιανού, 7η ήταν η Μελίνα Χατζηνικόλα και 8ος ο Στάθης Καλαφατάς. Στην κατηγορία Ανδρών-Εφήβων, ο Μάνος Ζαννάκης ήταν 6ος, ο Νίκος Βαρνάβας 11ος και ο Αιμιλιανός Κελεπέρας 12ος.