Βήμα παραμονής για τον Άγιο Ισίδωρο

Μεγάλο βήμα παραμονής του Αγίου Ισιδώρου μετά τη νίκη του (0-1) επί του Πολύστρατου προχθές στο ενωσιακό γήπεδο του Κορακόνερου.

Πάντως και οι γηπεδούχοι ήθελαν τους τρεις βαθμούς για τον ίδιο λόγο, προσπαθώντας οι δύο ομάδες να παίξουν αμυντικά περισσότερο ενώ ήταν αρκετά… φειδωλές στον επιθετικό τομέα.

Λίγες ήταν οι καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και σε μια απ’ αυτές ο Άγιος Ισίδωρος ευτύχησε να πετύχει ένα γκολ, αρκετό όμως για να του δώσει τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πολύστρατος ωστόσο είχε δύο καλές στιγμές για να μπει μπροστά, η μία στο 18’ με τη σέντρα του Μπάλλα από αριστερά και την προβολή του Γεωργαλλή που είχε ως αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει δίπλα από το αριστερό δοκάρι και η άλλη στο 25’.

Στη δεύτερη φάση, ο Μπάρτζος εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά και ο Κατσιμπράκης έπιασε την κεφαλιά που ανάγκασε τον Χαλκιόπουλο να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια. Με τη συμπλήρωση δύο λεπτών στην επανάληψη, ο Άγιος Ισίδωρος μπήκε μπροστά, αφού ο Μόσχος έκανε εξαιρετική κίνηση από δεξιά, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά τον Ερνίκιολη.

Στο 68’ ο Πολύστρατος διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε ανατροπή του Κυρίτση στην περιοχή αλλά ο διαιτητής έδειξε «παίζετε», ενώ δυο λεπτά μετά ο Καρπαθάκης, και πάλι για τους φιλοξενούμενους, έπιασε το διαγώνιο σουτ από δεξιά  κι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Στο 83’, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάτση, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για χέρι μέσα στην περιοχή, για να φτάσουμε στο 91’ και την ανεπανάληπτη ευκαιρία του Αγίου Ισιδώρου με το τετ-α-τετ του Γεωργαλλή και το πλασέ του άουτ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος με βοηθούς τους Σπάρταλη και Λάζο.

Πολύστρατος: Ερνίκιολης, Μπακαρής, Κωστίδης (78’ Παπαντωνίου), Καρπαθάκης, Μπάρτζος (84’ Κανέλλης), Κατσιμπράκης, Μπάλλα, Μάτσης, Γανωτάκης (64’ Αναστασιάδης), Χατζημιχαήλ, Γεωργαλλής (53’ Κυρίτσης).

Άγιος Ισίδωρος: Χαλκιόπουλος, Δημητράκης, Διακοηλίας, Αναστασάς, Κουτρούλης, Θεοδωρίδης, Μόσχος (78’ Παπανικολάου), Διακοπαρασκευάς (93’ Κωνσταντινίδης), Τζικανούλας, Γεωργαλλής, Κώτσος.