Β' κατηγορία: «Καυτές μάχες» σε εννέα γήπεδα…

Τρεις αγωνιστικές απέμειναν για να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας και βάσει της προκήρυξης τα παιχνίδια με κοινό βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣΔ, φροντίζει να τα ορίζει την ίδια ώρα. Έτσι έγινε και για τα παιχνίδια της 20ής αγωνιστικής, τόσο στον Α΄ όμιλο, όσο και στο δεύτερο.

Για τον πρώτο τα ματς με κοινό ενδιαφέρον είναι τρία και ορίστηκαν να διεξαχθούν στις 17.00. Αφορά ομάδες που προσπαθούν να αποφύγουν τον υποβιβασμό και πιο συγκεκριμένα οι αναμετρήσεις να γίνουν σε Ψίνθο, Θεολόγο και Παστίδα, με τους Δόξα Ψ., Νηρέα και Δήμητρα να «μάχονται» για την αποφυγή της 13ης θέσης που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής.

Στο Β’ όμιλο και τα έξι παιχνίδια της αγωνιστικής θα ξεκινήσουν στις 13.30, καθώς όλα περιλαμβάνουν ομάδες με στόχο την αποφυγή επίσης της 13ης θέσης.

Εδώ οι ομάδες που «καίγονται» είναι οι Άγιος Γεώργιος, Αδελφοσύνη, Ευαγόρας, Άγιος Ισίδωρος, Αθλέτικο και Πολύστρατος.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:

 

Α’ Όμιλος

Ψίνθος (17.00) Δόξα-Χάλκη

Διαιτησία: Διακοφιλιππής, Ροδίτης, Ζαχαριάδης

Παρατηρητής: Ματσαμάς

Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης

 

Θεολόγος (17.00) Δαμάγητος-Νηρέας

Διαιτησία: Γιαννουκάς, Σαρρής, Κυριακίδης

Παρατηρητής: Λυτός

Παρ. διαιτησίας: Μίχας

 

Παστίδα (17.00) Δήμητρα-Εθνικός

Διαιτησία: Καραγιάννης, Λαζός, Χατζηαλεξίου

Παρατηρητής: Καρίκης

Παρ. διαιτησίας: Βάκκας

 

Β’ Όμιλος

Μαλώνα (13.30) Άγιος Γεώργιος-Αδελφοσύνη

Διαιτησία: Τσοπανάκης, Χατζημανώλης, Αυγενικού

Παρατηρητής: Θωμάς

Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός

 

Παστίδα (13.30) Αστέρας-Ευαγόρας

Διαιτησία: Κυρίτσης, Σταυρούλιας, Αχιολάς

Παρατηρητής: Στεργάκης

Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης

 

Στάδιο «Ιωάννης Πρώτος» (13.30) Ευκλής-Ακουσίλαος

Διαιτησία: Παπαγιαννίδης, Αναστασοπούλου, Βούλγαρης

Παρατηρητής: Μανέγας

Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής

 

Άγιος Ισίδωρος (13.30) Άγιος Ισίδωρος-Ασπίδα Σαλάκου

Διαιτησία: Πλάτσης, Τσέτσος, Καλκαβούρας

Παρατηρητής: Ραφαηλίδης

Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης

 

Αφάντου (13.30) Αθλέτικο-Πολυβώτης

Διαιτησία: Δουλγέρης, Στεφανάκης, Καραβελατζή

Παρατηρητής: Βελής

Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής

 

Κορακόνερο (13.30) Πολύστρατος-Αναγέννηση Έμπωνας

Διαιτησία: Αντωνάς-Κόττορος, Μπάρκας

Παρατηρητής: Ζωάννου

Παρ. διαιτησίας: Κατταβενός