Τα αποτελέσματα στο 2ο διασυλλογικό τουρνουά τζούντο του Αγήνορα

Την Κυριακή 7 Απριλίου 2019  και ώρα 10:00 π.μ ο Αθλητικός  Όμιλος Ρόδου Αγήνορας διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία  το 2ο Αναπτυξιακό Διασυλλογικό Τουρνουά Τζούντο  Α.Ο. Αγήνορας. 

Στο Διασυλλογικό Τουρνουά είχαν προσκληθεί και οι τρεις ροδιακοί σύλλογοι Τζούντο  Α.Ο. Αγήνορας, Α.Σ. Ζυγός και Α.Π.Σ. Φλόγα. Δυστυχώς οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ζυγού δεν έλαβαν μέρος στο Τουρνουά λόγω πένθους για έναν παλιό αθλητή τους που έφυγε από τη ζωή πρόσφατα. Για τον λόγο  αυτό έγινε ενός λεπτού σιγή, τη στιγμή της έναρξης του Τουρνουά. Το Τουρνουά έλαβε μέρος στο κλειστό Γυμναστήριο του Διαγόρα.

Πήραν μέρος σχεδόν  όλοι οι αθλητές/τριες  από τον σύλλογο Α.Ο. Αγήνορα και του Α.Π.Σ. Φλόγα στις  κατηγορίες mini, junior Γ, Β, Α, παίδων κορασίδων Α’ και Β’ εφήβων νεανίδων και νέων ανδρών και νέων γυναικών. Την έναρξη του Τουρνουά έκαναν οι κατηγορίες των ανδρών-νέων ανδρών και νέων γυναικών, εφήβων νεανίδων. Ακολούθησαν οι κατηγορίες junior Γ, Β, Α, και τέλος παίδων κορασίδων Β’ και Α’.

Το πρόγραμμα είναι πιλοτικό και ακολουθεί το αναπτυξιακό μοντέλο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τζούντο (Ε.Ο.Τ.).

Σκοπός της διοργάνωσης είναι οι αθλητές  να εξοικειωθούν με τους καινούριους κανονισμούς διαιτησίας του Τζούντο και να αποκτήσουν αγωνιστική εμπειρία...

Η διεξαγωγή των αγώνων έγινε σύμφωνα με τους κανόνες της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Τζούντο (IJF) και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τζούντο.

Οι συμμετοχές έφτασαν τις εκατόν σαράντα δύο (142) αθλητές/τριες οι οποίοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό πάνω στο τατάμι.

«Ευχαριστούμε την Αγωνόδικο επιτροπή  των αγώνων Ιακωβίδου Μαρία Καθ. Φυσ. Αγωγής, την Πηνελόπη Παπαδοπούλου και Καρανικόλα Μυρσίνη  χρονόμετρα, την Κωνσταντακοπούλου Κωνσταντίνα  στην παρουσίαση κατηγοριών και ανακοίνωση αποτελεσμάτων, την υπεύθυνο γραμματείας Μήσιου Καλλιόπη Καθ. Φυσ. Αγωγής,  τον Αλυτάρχη αγώνων και προπονητή της σχολής Α.Ο. Αγήνορα Κοντό  Μιχάλη Καθ. Φυσ. Αγωγής και τον Χατζηνικολάου Μιχάλη Περιφερικό της Ελ. Ο. Τ  Νοτίου Αιγαίου που αντικατέστησε, την διαιτητή της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τζούντο Κυριακή  Κοντού που θα διαιτήτευε  τους αγώνες του Τουρνουά καθώς ακυρώθηκε η αεροπορική πτήση της,  λόγω αντίξοων καιρικών συνθηκών. Επίσης  ευχαριστούμε τον κύριο Πιπερίδη Γεώργιο Διασώστη του ΕΚΑΒ  Ρόδου Γ.Ν.Ρ για την άψογη συνεργασία μέσα και έξω από το γήπεδο...

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γονείς των αθλητών και τους χορηγούς μας  για την άψογη συνεργασία τους, την υπομονή και την αμέριστη  βοήθειά τους για τη διεξαγωγή των αγώνων», αναφέρουν οι διοργανωτές σε ανακοίνωσή τους. Παρακάτω παρατίθενται οι κατηγορίες και τα ονόματα των αθλητών.

 


JUNIORC (2013-2014)
-21 kgr  Κορίτσια
1η Θέση: Νταμασκίν Ντιάνα, ΑΟ.ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Αρχαγγελίδη  Σοφία, ΑΟ. ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Θεοδωροπούλου  Μιχαέλα-Τσαμπίκα, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-21 kgr  Αγόρια
1η Θέση: Παπαζαχαρίου Αναστάσιος, ΑΟ.ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Διακανθός  Μιχαήλ- Στέργιος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Κατσάνος  Φοίβος, ΑΟ.ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-24 kgr
1η Θέση: Οικονόμου  Μιχαήλ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Βολονάκη  Φωτεινή - Στυλιανή, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-24 kgr
1η Θέση: Καλαποδάκης Στέργος, ΑΟ.ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Βιτωρούλης Μιχαήλ-Άγγελος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-18 kgr
1η Θέση: Σαρλής  Άγγελος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑ
2η Θέση: Μαρδέλης Κωνσταντίνος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Γκορμπάκης Παναγιώτης, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑ
3η Θέση: Οικονόμου Δημοσθένης, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-21 kgr
1η Θέση: Πολυχρόνη  Ρούσα, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Ζιβάνοβιτς  Σάββας, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Πολυχρόνη Μάγια ΑΟ.ΑΓΗΝΟΡΑΣ

 


JUNIOR Β (2011-2012)
-18 kgr  Αγόρια
1η Θέση: Πότσης Νικόλαος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Κλάψης Γεώργιος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Πιπάκης  Μιχαήλ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-21 kgr  Κορίτσια
1η Θέση: Τσιολάκη Ιόλη, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Νομικού Μαρία, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Φιλοπούλου  Μελίνα, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Σπανού Μαγδαληνή, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-21 kgr Αγόρια
1η Θέση: Πιπάκης Εμμανουήλ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Κυριαζάκος Γεώργιος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Λυμινιώτης  Στυλιανός, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-24 kgr
1η Θέση: Γκαμπέτας Ζήσης, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Κατσάνος  Ερμής, ΑΟ.ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Σαρλής Γεώργιος,  Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Λιούρας Βασίλειος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-27 kgr
1η Θέση: Ζαγοριανός  Μιχαήλ, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Χριστινάκης  Βασίλειος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Μπελενιώτης  Παναγιώτης, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Γκορμπάκης Γεώργιος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-27 kgr  2η σειρά
1η Θέση: Κοκκίνης  Παύλος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Βασιλάκης  Παναγιώτης, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Γκουντουμάνης Μιχαήλ, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-30 kgr
1η Θέση: Ζορμπάς Βασίλειος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Γκόμες–Μόουρα  Έκτορας, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Γράβος  Φοίβος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Λαμπριανός Βασίλειος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-30 kgr 2η σειρά
1η Θέση: Χατζηγιαννάκης  Αναστάσιος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Μουταφτσής Ιάσονας, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Κωτσίδης Παύλος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Χριστοδούλου Δημήτριος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-33 kgr Αγόρια
1η Θέση: Πιπερίδης Στυλιανός, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Φελεκίδης  Κωνσταντίνος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Λουκάς Άγγελος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

 


 

-33 kgr  κορίτσια
1η Θέση: Μένα Ροξάνα, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Χατζημακρή Κατερίνα, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Δήμα Πολυξένη, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-45 kgr
1η Θέση: Απτουλάς  Μαχμούτ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Λουλούς Μιχαήλ, Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Λουλούς Σάββας, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

+45 kgr
1η Θέση: Ιορδανίδης Γεώργιος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Οικονόμου Εμμανουήλ, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

JUNIOR Α (2009-2010)
-24kgr
1η Θέση: Αυγουστάκης  Γεώργιος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Γκελερής  Γεώργιος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Κούττης  Θεόδωρος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Βούης  Μιχαήλ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-27kgr
1η Θέση: Χατζηγιαννάκης  Παναγιώτης Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Μπίτζιος Φώτης, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Σταύρου Βασίλειος - Πανορμίτης, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-30kgr
1η Θέση: Μωρόγιαννης  Χρήστος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Λεγκίσι Άντι, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: ΓιαλούσηςΙωάννης - Θεόδωρος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-30kgr κορίτσια
1η Θέση: Σκουρμαλά  Ειρήνη, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Ανδρουλάκη  Αικατερίνη, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Κοέντα Κωνσταντίνα, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Γεωργαλή  Μιχαέλα, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-33kgr
1η Θέση: Κοκκίνης Γεράσιμος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Νταμασκίν Ντάνιελ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Τσιαουσίδης  Αλέξανδρος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-36kgr
1η Θέση: Κοντός  Κωνσταντίνος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Βιτωρούλης Νικόλαος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Χριστοφόρου Τηλέμαχος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-39kgr
1η Θέση: Στεργενάκης Εμμανουήλ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Μάνιος  Βασίλειος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Λιάκος Χρήστος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-45kgr
1η Θέση: Αποστολούδιας Σταύρος, ΑΟ ΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Οικονόμου Εμμανουήλ, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-42kgr
1η Θέση: Φουντή  Άννα, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Χριστοπούλου  Έλλη, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

+48kgr
1η Θέση: Σαρακοστινός Δημήτριος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Σαρακοστινός  Παναγιώτης, ΑΟ.ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Σαρρής  Στέφανος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

 


ΕΦΗΒΩΝ
-73kgr
1η Θέση:  Άντια Ντάβιτ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Κούρτης  Σταμάτης, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Συρόπουλος Στυλιανός, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Αρφάνης Βασίλειος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-66kgr
1η Θέση: Σπυρίδης  Μάριος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Σπυρίδης  Παναγιώτης, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-90kgr
1η Θέση: Καμπούρης  Φίλιππος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Χατζημακρής  Δημήτριος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

ΑΝΔΡΩΝ- ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
-100kgr
1η Θέση: Κρητικός  Μιχαήλ, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Χατζηνικολάου Χαράλαμπος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-81kgr
1η Θέση: Ζωγράφος Θεόδωρος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Χαρά –Μοράγια Ντάνιελ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Άντια Ντάβιτ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Μαστροβασίλης Μοράγια-Φίλιππος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
-52kgr
1η Θέση: Ζαμπελάκη  Αναστασία, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Πιπί  Θεοδώρα, Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Ιακωβίδου Μαρία, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

ΠΑΙΔΕΣ  Α
+63kgr
1η Θέση: Καρακατσάνης  Κυριάκος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Φλώρος  Θωμάς, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Ντάσιος  Γεώργιος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α
-44kgr
1η Θέση: Ταμπακιανού  Νίκη, Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Κοντουδάκη Ελεούσα, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Μαυρουδάκη  Μαριάννα, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Νικηταρά  Ζωή, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

ΠΑΙΔΕΣ  Β
-34kgr
1η Θέση: Αλμασίδης  Νικόλαος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Σκανδαλιάρης  Σείριος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Βερβελές  Νικόλαος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Τζωρτζακάκης  Νικόλαος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-38kgr
1η Θέση: Μαυρουδάκης  Νικόλαος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Μπίτζιος Ηλίας, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Βάγγερ  Κωνσταντίνος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-42kgr
1η Θέση: Φουντής  Ιωάννης, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ 
2η Θέση: Θεοδοσίου  Ραφαήλ, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Μπελενιώτης  Ιωάννης, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Γκουντουμάνης Ανδρέας, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

 


-46kgr
1η Θέση: Φλώρος Γεώργιος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Λέμκε  Αλέξανδρος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Μπίτζιος Ευάγγελος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-55kgr
1η Θέση: Γιαγτζόγλου Αχιλλέας, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Αναστασάκης  Ιωάννης, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Γεωργούλας  Σωτήριος, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Μπάλιου  Αλέξανδρος, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ  Β
-32kgr
1η Θέση: Σπυρίδη  Σαββίνα, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Καρανικόλα  Χαριτωμένη, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Χριστοπούλου Όλγα, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Αυγουστάκη Αθανασία, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

-36kgr
1η Θέση: Πότση  Αγγελική, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
2η Θέση: Χατζημακρή  Αρετή, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Μπάκο  Μαργαρίτα, ΑΟ.ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Κουλουριώτη  Ζηνοβία, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ

-48kgr
1η Θέση: Καρακατσάνη  Σταυρούλα, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Ταμπακιανού  Νίκη, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Θεοδωρίδη  Αθηνά-Μαρία, ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ
3η Θέση: Μαυρουδάκη  Μαριάννα, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

+57kgr
1η Θέση: Ντάσιου Φωτεινή, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση: Μαλαπέτσα  Άρτεμης, Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΑ    ΧΡΥΣΑ    ΑΣΗΜΕΝΙΑ    ΧΑΛΚΙΝΑ    ΣΥΝΟΛΟ
ΑΟ ΑΓΗΝΟΡΑΣ    30    27    31    88
Α.Π.Σ. ΦΛΟΓΑΣ    17    18    22    57