Διακρίσεις μαθητών  του Κολλεγίου Ρόδου

Πολλές διακρίσεις πέτυχαν οι μαθητές του Κολλεγίου το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε και  αυτοί που διακρίθηκαν είναι οι ακόλουθοι:

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ
Οι μαθητές Λυκείου του Κολλεγίου Ρόδου, Σάββας Ρούσσος (400 μ. με εμπόδια) και Τοτολίδης Ηλίας (110 μ. με εμπόδια) πέρασαν το όριο για τη συμμετοχή τους στη Β’ Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Στίβου στις 16 Απριλίου στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.
Ο Σάββας Ρούσσος προκρίθηκε ήδη στην τρίτη φάση που θα διεξαχθεί 8 Μαΐου.

ΖΙΟΥ ΖΙΤΣΟΥ
Η μαθήτρια της ΣΤ’ Δημοτικού του Κολλεγίου Ρόδου Νικολή Ειρήνη, κατέκτησε τη 2η Θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα.

ΣΚΑΚΙ
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκάκι που πραγματοποιήθηκε στο OLYMPIC PALACE στη Ρόδο ο μαθητής Σταθάτος Αλέξανδρος κατετάγη 5ος από 54 διαγωνιζόμενους διάφορων ηλικιών.
Δρακιού Σάββας κατέκτησε σημαντικές νίκες
Χατζηλαζάρου Παναγιώτης με 3 νίκες στην κατηγορία του.
Συμμετοχή στο Πανελλήνιο ατομικό Πρωτάθλημα σκακιού μαθητών-μαθητριών δημοτικού 2019 στην Αθήνα
Οι μαθητές Νικόλας Περγαντής, Αναστασία Περγαντή, Σάββας-Εμμανουήλ Δρακιού, Σταθάτος Αλέξανδρος και Αναστασία-Μιχαέλα Καμπουράκη αγωνίζονται αυτές τις μέρες στην Αθήνα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

ΚΑΡΑΤΕ
Αγώνες TAE KWOΝ DO πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 13/4/2019 όπου οι μαθητές κατέλαβαν τις εξής θέσεις:
Πανάς Γεώργιος (Γ’ Δημοτικού) – 2η θέση
Πανάς Κωνσταντίνος (Γ’ Δημοτικού) – 3η θέση

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ PENGUINS
1.     Βλαχούδης Νικόλαος (Ε’ Δημοτικού) – 1ος στα 50 μ. πρόσθιο
2.     Λυμπέρης Γεώργιος (Ε’ Δημοτικού) – 1ος στα 50 μ. ύπτιο
3.     Νικολή Ειρήνη (ΣΤ’ Δημοτικού) – 1η στα 50μ ελεύθερο
4.     Ψυλλάκης Βασίλης (ΣΤ’ Δημοτικού) – 1ος στα 50 μ. ύπτιο
5.     Κατσαράς Μάνος (Ε’ Δημοτικού) – 2ος στα 50 μ. ύπτιο
6.     Τσέλιου Δήμητρα (ΣΤ’ Δημοτικού) – 2η στα 50 μ. ύπτιο
7.     Μετουλλάρι Γαβριέλα (Γ’ Δημοτικού) – 2η στα 25 μ. ελεύθερο
8.     Σωτηρίου Πέτρος (Γ’ Δημοτικού) – 2ος στα 25 μ. ελεύθερο
9.     Πολέττι Νίνα (Ε’ Δημοτικού) – 3η θέση στα 50 μ. ύπτιο
10.     Ρεντοπούλου Βένια (Ε’ Δημοτικού) – 3η θέση στα 50 μ. ύπτιο
11.     Χαλκιά Δώρα (ΣΤ’ Δημοτικού) – 3η θέση στα 50 μ. ύπτιο
12.     Κατσαράς Πλάτωνας (Γ’ Δημοτικού) – 3η θέση στα 25 μ. πρόσθιο
13.     Σωτηράκη Καθολική (Ε’ Δημοτικού) – 4η θέση στα 50 μ. πρόσθιο
14. Μουσουρούσογλου Άνδρια (Ε’ Δημοτικού) συμμετοχή στα 50μ ελεύθερο

ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ RUN GREECE 2019
10.000 μ.

1. Βλάσσης Θ. Ναπολέων (Συντονιστής)
2. Salmon Cheryl-Louise (Γονέας)
3. Χατζηγεωργίου Φώτης (Γονέας)
4. Σάββα Παναγιώτα (Γονέας)
5. Γεωργάς Νικόλαος (Γονέας)

5.000 μ.
1. Σείτης Νικόλαος (Εκπαιδευτικός-Γυμναστής)
2. Βλάσση Μαρία (Εκπαιδευτικός)
3. Βλάσσης Ναπολέων (Συντονιστής)


1.000 μ.
Δ’ Δημοτικού: (Ζερβού Ζωή, Κάσδαγλη Βασιλική, Φώτης Μιχάλης, Παπανικόλας Μιχάλης
Ε’ Δημοτικού: (Salmon Finlay, Λυμπέρης Γεώργιος, Παπαδημητρίου Δημήτρης)
ΣΤ’ Δημοτικού: Ιωάννου Άρτεμις

ΤΕΝΝΙΣ
1ο τουρνουά Αιγαίου Junior 2019 (Πορτοκαλί μπάλα) που πραγματοποιήθηκε στην Κω τα παιδιά συμμετείχαν σε ομάδες στις οποίες συμμετείχαν τα εξής παιδιά:
Νισυρίου Σοφία 1η  θέση (στα κορίτσια)
Μάγου Φιλαρέτη 1η θέση (στα κορίτσια)
Δεληγιαννάκης Χρυσόστομος 2η θέση (στα αγόρια).
Η Διεύθυνση του Κολλεγίου συγχαίρει θερμά τους μαθητές και μαθήτριες, τους γονείς και τους Εκπαιδευτικούς για τη διάκρισή τους και εύχεται πολλές ακόμα επιτυχίες.