Συνεχίστηκε η κατάθεση ψηφοδελτίων στο Πρωτοδικείο

Συνεχίστηκαν και χθες οι καταθέσεις των συνδυασμών των υποψήφιων δημάρχων και δημοτικών συμβούλων για τις αυτοδιοικητικές εκλογές, στο Πρωτοδικείο της Ρόδου.

Η προθεσμία λήγει σήμερα τα μεσάνυκτα και μέχρι τότε όσοι επιθυμούν να διεκδικήσουν την  ψήφο των πολιτών θα πρέπει να έχουν καταθέσει στο Πρωτοδικείο τον πλήρη φάκελο με τα δικαιολογητικά του συνδυασμού τους.

Όπως είναι γνωστό, η κατάθεση για τους επικεφαλής των συνδυασμών για τον πρώτο βαθμό τοπικής αυτοδιοίκησης για τα νησιά Ρόδο, Χάλκη, Κάρπαθο, Κάσο, Σύμη, Τήλο και Καστελλόριζο γίνεται στο Πρωτοδικείο της Ρόδου, ενώ για τα υπόλοιπα νησιά του νομού μας στο Πρωτοδικείο της Κω. Σε ό,τι αφορά τις καταθέσεις των συνδυασμών των υποψήφιων Περιφερειαρχών Νοτίου Αιγαίου αυτές θα γίνουν στις ίδιες ημερομηνίες στη Σύρο.
Σημειώνεται πως για την καλύτερη εξυπηρέτηση των υποψηφίων, τα αρμόδια γραφεία σε Δήμους, Εφορία και τα Πρωτοδικεία θα παραμείνουν ανοικτά και σήμερα.

Μέχρι αργά χθες το μεσημέρι στο Πρωτοδικείο της Ρόδου κατέθεταν τους συνδυασμούς τους, ο υποψήφιος δήμαρχος για το Δήμο Ρόδου κ. Δημήτρης Κρητικός του Γεωργίου με το συνδυασμό «ΡΟΔΟΣ ΑΞΙΩΝ», ο υποψήφιος δήμαρχος για το Δήμο Ρόδου κ. Καλετός (Τάκης) Πότσος του Κωνσταντίνου με το συνδυασμό «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΡΟΔΟΥ», ο υποψήφιος δήμαρχος για το δήμο Καρπάθου κ. Ιωάννης Νισύριος του Θεμιστοκλή «ΝΕΑ ΠΝΟΗ», ο υποψήφιος δήμαρχος για το Δήμο Καρπάθου κ. Μιχαήλ Τσαμπουνιεράκης του Γεωργίου με το συνδυασμό «ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΝΕΑ ΑΡΧΗ», ο υποψήφιος δήμαρχος της Ηρωικής Νήσου Κάσου

κ. Μιχαήλ Ερωτόκριτος του Εμμανουήλ με το συνδυασμό «ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΣΙΩΤΩΝ – ΚΑΣΙΩΝ ΔΡΑΣΗ», ο υποψήφιος δήμαρχος για το Δήμο Μεγίστης κ. Γεώργιος Παπουτσής του Κωνσταντίνου με το συνδυασμό «ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ ΜΠΡΟΣΤΑ», ο υποψήφιος δήμαρχος για το Δήμο Μεγίστης κ. Γεώργιος Σαμψάκος του Ιωάννη με το συνδυασμό «ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ» αλλά και αρκετοί ανεξάρτητοι συνδυασμοί για τις κοινότητες των νησιών μας.

Αναλυτικά οι συνδυασμοί των υποψηφίων έχουν ως εξής:
ΔΗΜΟΣ ΡΟΔΟΥ
«ΡΟΔΟΣ ΑΞΙΩΝ»
Υποψήφιος δήμαρχος
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ
1. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ
2. ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΔΡΕΑ
3. ΣΑΡΙΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΑΒΥΡΟΥ
1. ΜΑΚΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΧΡΙΣΤΟΦΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΦΑΝΤΟΥ
1. ΝΤΟΥΝΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΠΕΡΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΕΥΦΗΜΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΑΛΥΣΟΥ
1. ΚΟΤΖΑ ΕΚΡΕΜ του ΟΣΜΑΝ
2. ΚΟΥΦΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΠΑΤΙΝΙΩΤΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΠΡΟΥΣΑΛΟΓΛΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΣΑΡΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
1. ΒΑΡΥΤΙΜΟΥ ΟΛΓΑ ΕΥΡΙΔΙΚΗ του ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΥ
2. ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΚΟΡΩΝΙΟΥ ΜΙΧΑΛΙΤΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΜΑΝΩΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΠΑΡΑΛΟΥΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΜΕΙΡΟΥ
1. ΜΠΙΛΛΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
2. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
3. ΣΑΡΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΙΝΔΙΩΝ
1. ΜΙΓΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
2. ΠΑΤΟΥΝΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΑΣ ΡΟΔΟΥ
1. ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΟΥ ΣΝΕΖΑΝΑ του ΝΟΝΤΑΡΙ
2. ΚΟΥΤΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ
1. ΚΑΠΠΙΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΑΚΩΒΟΥ
2. ΚΑΦΕΝΤΖΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ του ΚΑΛΟΔΟΥΚΑ
3. ΚΛΑΔΙΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ

4. ΜΥΛΩΝΙΔΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
5. ΧΑΤΖΗΠΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
6. ΧΟΥΡΔΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΡΟΔΟΥ
1. ΓΙΑΛΛΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
2. ΔΙΑΚΟΦΙΛΙΠΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ
3. ΗΛΙΑΚΩΣΤΑΣ ΜΗΝΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΙΣΚΑ ΜΑΡΙΑ ΕΙΡΗΝΗ του ΣΑΒΒΑ

5. ΙΩΣΗΦ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
6. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
7. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

8. ΚΛΑΔΑΚΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ (ΘΑΝΑΣΗΣ) του ΜΙΧΑΗΛ
9. ΚΟΥΜΕΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΤΣΑΜΠΙΚΟΥ
10. ΚΟΥΜΕΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΛΑΛΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ
12. ΜΕΡΟ ΓΙΩΡΓΟ του ΒΑΣΙΛ

13. ΠΙΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
14. ΠΟΛΙΤΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
15. ΣΑΒΒΕΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
16. ΣΤΑΥΡΙΑ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ
17. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ

18. ΤΣΙΝΝΑΣ ΒΑΛΑΣΙΟΣ (ΒΛΑΣΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
19. ΤΣΟΛΛΑΚΟΥ ΕΣΙΓΚΕΡΤ του ΑΛΟ
20. ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
21. ΦΥΛΤΖΑΝΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
22. ΦΩΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ


ΚΑΡΠΑΘΟΣ
«ΝΕΑ ΠΝΟΗ»
Υποψήφιος δήμαρχος
Νισύριος Ιωάννης του Θεμιστοκλή

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι
1. ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ
2. ΔΙΑΚΟΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΖΑΒΟΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΖΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
5. ΚΑΖΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

6. ΚΑΛΗ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗ ΡΗΓΟΠΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ
7. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΚΑΛΛΑΣ ΠΟΘΗΤΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
8. ΚΡΗΤΣΙΩΤΗ ΑΝΘΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
9. ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ ΣΑΡΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
10. ΛΑΜΠΡΟΥ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

11. ΛΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
12. ΛΥΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
13. ΛΥΡΙΣΤΗ ΧΑΛΚΙΑ ΕΥΔΟΞΙΑ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
14. ΛΥΡΙΣΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ

15. ΛΩΛΗ ΒΙΟΛΕΤΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ
16. ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
17. ΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
18. ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗΣ ΒΑΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
19. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΗΝΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

20. ΠΑΡΑΓΥΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
21. ΡΗΓΟΠΟΥΛΗ ΡΗΓΟΠΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΛΕΚΟΥ
22. ΡΟΥΣΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
23. ΣΑΙΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
24. ΣΙΣΑΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

25. ΣΚΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
26. ΤΣΕΡΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
27. ΧΑΛΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ
28. ΧΟΥΒΑΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
29. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΛΥΜΠΟΥ
(ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ)

1. ΚΟΥΚΟΥΛΙΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
2. ΝΤΑΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

«ΚΑΡΠΑΘΟΣ - ΝΕΑ ΑΡΧΗ»
Υποψήφιος δήμαρχος
Τσαμπουνιεράκης Μιχαήλ του Γεωργίου

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι
1. ΑΘΗΝΑΙΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
2. ΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΑΝΤΡΟΣ) ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
3. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
4. ΒΑΣΙΛΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

5. ΒΟΖΖΑ ΚΑREN MARGHERITA ΤΟΥ PIETRO
6. ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
7. ΓΕΡΓΑΤΣΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΥ
8. ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗ
9. ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΚΛΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ

10. ΔΙΑΚΟΛΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
11. ΘΩΜΑ ΜΙΡΕΛΑ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
12. ΚΑΡΑΞΗ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
13. ΚΟΝΔΥΛΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
14. ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

15. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ
16. ΛΥΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
17. ΜΑΓΙΑΦΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
18. ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
19. ΜΗΛΟ ΛΟΡΕΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟ

20. ΝΙΟΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ
21. ΝΤΡΕΛΙΑ ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥ ΟΛΓΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
22. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ-ΛΙΝΤΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
23. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΓΕΛΑ-ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΑ-ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΑΝΤΖΕΛΑ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
24. ΠΙΤΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

25. ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ
26. ΣΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
27. ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
28. ΧΑΛΚΙΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
29. ΧΑΡΟΚΟΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΛΥΜΠΟΥ
(ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ)

1. ΝΤΑΡΓΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΓΚΟΣ) ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΚΑΣΟΣ
«ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΣΙΩΤΩΝ-ΚΑΣΙΩΝ ΔΡΑΣΗ»
Υποψήφιος δήμαρχος
Ερωτόκριτος Μιχαήλ  του Εμμανουήλ

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι
1. ΒΑΪΛΑ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΒΡΕΤΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3. ΒΡΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

4. ΓΕΝΕΙΑΔΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5. ΖΑΧΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Ντίνος) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΚΙΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΚΑΙΣΑΡΑ
7. ΜΑΣΤΡΟΠΑΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8. ΜΑΣΤΡΟΠΑΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
9. ΜΑΣΤΡΟΠΑΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

10. ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
12. ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (Πόπη) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
13. ΠΑΡΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
14. ΠΕΡΣΕΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Καλαφάτης) του ΙΩΑΝΝΗ
15. ΠΕΡΣΕΛΗΣ ΚΑΝΑΚΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

16. ΠΕΡΣΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
17. ΣΟΦΙΛΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ
18. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΘΕΚΛΑ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
19. ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Δημητρούλης) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
20. ΧΕΙΜΩΝΕΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ
«ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ
ΜΠΡΟΣΤΑ»
Υποψήφιος δήμαρχος
Γεώργιος Παπουτσής του Κων/νου

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι
1. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2. ΚΑΝΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΤΖΟΝ ΦΡΕΙΖΕΡ
3. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΚΟΚΑΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
5. ΜΑΓΙΑΦΗ ΜΑΡΙΑ οτυ ΚΥΚΚΟΥ
6. ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΙΤΗΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ
8. ΜΠΑΤΕΝ ΕΛΙΖΑΜΠΕΘ ΜΑΡΙΑ ΦΡΑΝΣΙΣΚΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

9. ΝΤΑΦΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
10. ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
12. ΦΟΙΤΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
13. ΧΟΥΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

«ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ»
Υποψήφιος δήμαρχος
Σαμψάκος Γεώργιος
του Ιωάννη

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι
1. ΑΜΥΓΔΑΛΟΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΑΜΥΓΔΑΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΣΤΡΑΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΑΣΒΕΣΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
5. ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΑΧΛΑΔΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΘΑΡΡΕΝΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
8. ΚΑΒΒΙΔΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΛΑΖΑΡΟΥ
9. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΤΡΙΤΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ του ΠΑΥΛΟΥ
10. ΜΑΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
11. ΜΕΤΟΛΛΑΡΙ ΕΛΙΣΕΟ του ΤΟΜΑΡ
12. ΣΑΜΨΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
13. ΣΑΜΨΑΚΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ-ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ
ΚΑΤΤΑΒΙΑ
«Μπροστά η Κατταβιά»

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας Κατταβιάς δήμου Ρόδου
1. ΑΓΚΑΣ ΠΑΥΛΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΖΑΜΑΝΤΑΚΗΣ ΑΛΗΣ ΤΟΥ ΧΑΛΗΛ
4. ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
5. ΚΑΡΑΟΣΜΑΝ ΦΑΤΜΑ ΤΟΥ ΚΕΜΑΛ
6. ΚΟΥΦΟΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
8. ΤΑΝΤΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

ΚΡΗΤΗΝΙΑ
«ΚΡΗΤΗΝΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ»

Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας Κρητηνίας δήμου Ρόδου
1. ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑ
3. ΚΑΡΝΑΒΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΛΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
5. ΠΑΠΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

ΜΑΛΩΝΑ
«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΝΩΜΕΝΗΣ ΜΑΛΩΝΑΣ (Α.Σ.Ε.Μ)»
Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας Μαλώνας δήμου Ρόδου

1. ΓΑΖΕΠΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΚΑΚΚΑΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑ
3. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
4. ΚΙΕΚΚΑ ΚΑΪΡΗ ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
5. ΚΟΠΕΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΚΟΥΡΟΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ-ΘΩΜΑΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑ
7. ΟΡΦΑΝΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
8. ΠΑΤΟΥΧΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

ΔΑΜΑΤΡΙΑ
«ΑΛΜΑ ΠΡΟΟΔΟΥ»
Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας Δαματριάς δήμου Ρόδου

1. ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΣΕΒΑΣΤΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΖΕΡΒΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΠΗΔΙΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
5. ΠΗΔΙΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑ
6. ΦΡΟΥΜΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΟΥ

ΚΑΡΠΑΘΟΣ
«ΚΑΡΠΑΘΟΣ-ΝΕΑ ΑΡΧΗ»
Υποψήφιοι σύμβουλοι κοινότητας Αρκάσας δήμου Καρπάθου

1. ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΛΥΡΙΣΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
3. ΜΑΣΤΡΟΜΑΤΘΑΙΟΥ ΠΙΤΤΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ
4. ΜΗΛΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ
5. ΜΟΣΤΡΗ (ΑΛΕΞΙΑΔΗ) ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΠΡΟΙΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
7. ΧΟΥΒΑΡΔΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ