Μαθητές που διακρίθηκαν στον Μαθηματικό Διαγωνισμό “Καγκουρό”

Ο μαθηματικός διαγωνισμός «Καγκουρό» είναι ο δημοφιλέστερος εκπαιδευτικός διαγωνισμός στον κόσμο, με συμμετοχή εκατομμυρίων μαθητών από 70 χώρες. Στη χώρας μας διεξάγεται από το 2007.

Φέτος, ο διαγωνισμός «Καγκουρό» πραγματοποιήθηκε το Σάββατο  30 Μαρτίου στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων «ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ» με τη συμμετοχή περίπου 320 μαθητών. 
Όλοι οι μαθητές που πήραν μέρος στον διαγωνισμό έλαβαν δώρα με ενδιαφέρον εκπαιδευτικό περιεχόμενο, ανεξάρτητα από την επίδοσή τους και μια βεβαίωση συμμετοχής. Επιπλέον, ένας στους έξι διαγωνιζόμενους πήρε διάκριση και επιπρόσθετα συμβολικά βραβεία τα οποία θα δοθούν στους διακριθέντες μαθητές στην εκδήλωση «Ο Δρόμος προς την Κορυφή» η οποία θα πραγματοποιηθεί τη Παρασκευή 14 Ιουνίου στο χώρο των εκπαιδευτηρίων. 
Τα Εκπαιδευτήρια «ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ» συγχαίρουν τους μαθητές που διακρίθηκαν στο διαγωνισμό. Τα ονόματα των μαθητών ανά τάξη και κατ’ αλφαβητική σειρά, καθώς και το σχολείο φοίτησής τους παρουσιάζονται στον πίνακα που ακολουθεί.

B’ ΔΗΜΟΤΙΚΟY
ΕΠΩΝΥΜΟ    ΟΝΟΜΑ    ΣΧΟΛΕΙΟ

Αποστολάς    Παντελεήμων-Θεοδόσιος    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ
Βλάχου    Σοφία    2ο Πειραματικό Ρόδου
Διακονικολάου    Νικόλαος    1ο Πειραματικό Ρόδου
Καραβοκυρός    Σπύρος    3ο Δ.Σ. Ιαλυσού
Λάου    Αλεξάνδρα    Δ.Σ. Κρεμαστής
Τιτόκης    Αχιλλέας    2ο Πειραματικό Ρόδου
Τσούλλου    Κατερίνα    2ο Δ.Σ. Καλυθιών

Γ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ    ΟΝΟΜΑ    ΣΧΟΛΕΙΟ

Διακίδης    Μιχάλης    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ
Διάκου    Αντριάνα    2ο Δ.Σ. Αφάντου
Δικαστόπουλος    Μιχάλης    2ο Πειραματικό Ρόδου
Κακάς    Μιχαήλ    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ
Καστανάκη    Μαρία-Αγγελική    2ο Πειραματικό Ρόδου
Παπαθεοδωράκης    Αλκίνοος-Ραφαήλ    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ
Παρδαλός    Σπυρίδων    1ο Πειραματικό Ρόδου
Σαββάκης    Μιχάλης    15ο Δ.Σ. Ρόδου
Τσιντσίκλογλου    Αναστασία Ευαγγελία    1ο Δ.Σ. Ασγούρου
Τσούλλος    Γιώργος    2ο Δ.Σ. Καλυθιών

Δ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ    ΟΝΟΜΑ    ΣΧΟΛΕΙΟ

Βασιλάκης    Βασίλειος-Σάββας    1ο Πειραματικό Ρόδου
Γαμβρέλλη    Ελένη-Μαρκέλλα    12ο Δ.Σ. Ρόδου
Γρύλλης    Αλέξανδρος-Πανορμίτης    1ο Πειραματικό Ρόδου
Κοβερτσένκου-Αβντούλι    Άλμπερτ    3ο Δ.Σ. Ρόδου
Κουκλάκης    Εμμανουήλ-Νεκτάριος    2ο Δ.Σ. Αφάντου

Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ    ΟΝΟΜΑ    ΣΧΟΛΕΙΟ

Αγκάς    Γιώργος    16ο Δ.Σ. Ρόδου
Δοντάς    Σάββας    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ
Κανάκας    Αναστάσιος    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ
Κατσάνος    Φώτης-Ραφαήλ    15ο Δ.Σ. Ρόδου
Κωστάκη    Ελένη    15ο Δ.Σ. Ρόδου
Λινάρδου    Χαρά    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ
Μαντικού    Νεφέλη    2ο Δ.Σ. Ιαλυσού
Παναγιωτίδης    Κωνσταντίνος    1ο Δ.Σ. Ιαλυσού
Χαιρέτη    Μαρία-Μιχαέλα    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ    ΟΝΟΜΑ    ΣΧΟΛΕΙΟ

Άμαλλος    Γεώργιος    1ο Πειραματικό Ρόδου
Γρύλλης    Νικόλαος    1ο Πειραματικό Ρόδου
Σκαρτάδος    Δημήτρης    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ
Τσιντσίκλογλου    Γεώργιος    1ο Δ.Σ. Ασγούρου

Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ    ΟΝΟΜΑ    ΣΧΟΛΕΙΟ

Καπετάν Γεωργίου    Αλμπέρτο Κρίστο    6ο Γυμνάσιο Ρόδου
Πάττα    Μαγδαληνή    Γυμνάσιο Κρεμαστής

Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ    ΟΝΟΜΑ    ΣΧΟΛΕΙΟ

Μπράτιτσης    Νικόλαος    1ο Λύκειο Ρόδου
Παπαζαχαρίου    Γιώργος    ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ.