Οι σταυροί και ποιοι εκλέγονται στις Κοινότητες Καρπάθου και Τήλου

Ανακοινώθηκαν επίσημα τα αποτελέσματα και οι σταυροί προτίμησης στις Κοινότητες των Δήμων Καρπάθου και Τήλου.

Δείτε αναλυτικά ποιοι εκλέγονται:
 

Δήμος Καρπάθου

Κοινότητα Καρπάθου (Πηγαδίων)

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 2813
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 1449
ΑΚΥΡΑ 78
ΛΕΥΚΑ 33
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 111
ΕΓΚΥΡΑ 1338
   
   
1. ΠΗΓΑΔΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΠΟΛΗ 612
ΒΙΤΩΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ 359
ΒΙΤΩΡΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 41
JACOBUS ESMERALDA  MARCELINA του ROBERT 35
ΚΟΥΤΟΛΟ ΦΩΤΗΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 94
ΜΙΧΑΛΑΡΙΑ ΦΛΩΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 57
ΝΙΚΟΛΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤΑ του ΜΙΧΑΛΗ 30
ΠΑΝΑΡΕΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 75
ΣΕΒΔΑΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 51
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 36
ΧΗΡΑ ΣΕΒΑΣΤΗ του ΧΑΡΡΥ 30
ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΗΛΙΑ 211

* Εκλέγονται οι Ιωάννης Βιτώρης, Εμμανουήλ Χιωτάκης και Φώτης Κούτολο. 
 
   
2. ΠΗΓΑΔΙΑ  ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ 726
ΓΙΑΝΝΑΚΑ ΟΛΥΜΠΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ 99
ΓΚΕΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΜΙΧΑΗΛ 90
ΔΙΑΚΟΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 71
ΕΞΑΡΧΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 10
ΜΠΕΡΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ 247
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΛΟΥΚΑ 34
ΠΟΥΖΟΥΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 118
ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 184
ΧΑΛΚΙΑ ΕΙΡΗΝΗ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ του ΣΑΡΡΗ 42
ΧΑΤΖΗΚΟΥΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 315

* Εκλέγονται οι Γεώργιος Χατζηκουτσός (πρόεδρος), Ιωάννης Μπέρτος, Δημήτριος Τσακίρογλου και Νικόλαος Πουζουκάκης.


Κοινότητα Απερίου

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 653
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 324
ΑΚΥΡΑ 7
ΛΕΥΚΑ 0
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 7
ΕΓΚΥΡΑ 317
   
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ 317
ΑΜΠΕΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 45
ΛΟΓΟΘΕΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 28
ΜΑΚΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΠΕΡΙΚΛΗ 50
ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ 83
ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 144
ΠΑΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 162

* Εκλέγονται οι πέντε από τους έξι: Γεώργιος Παππάς (πρόεδρος), Νικόλαος Ορφανίδης, Σοφία Οικονομίδου, Εμμανουήλ Μακρής και Γεώργιος Αμπελίδης.


Κοινότητα Αρκάσας

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 772
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 467
ΑΚΥΡΑ 9
ΛΕΥΚΑ 1
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 10
ΕΓΚΥΡΑ 457
   
   
1. ΕΝΩΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ  ΑΡΚΑΣΑΣ 274
ΛΥΡΙΣΤΗ ΣΟΦΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 49
ΜΑΝΤΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΦΑΝΟΥΡΙΟΥ 39
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΝΤΖΥ) του ΜΙΧΑΗΛ 110
ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 39
ΠΙΤΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 25
ΧΟΥΒΑΡΔΑΣ ΜΗΝΑΣ του ΠΑΥΛΟΥ 251

* Εκλέγονται οι Μηνάς Χουβαρδάς (πρόεδρος), Ευαγγελία Νικολαΐδη και Σοφία Λυριστή. 
 
 
2. ΚΑΡΠΑΘΟΣ-ΝΕΑ ΑΡΧΗ 183
ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 59
ΛΥΡΙΣΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 45
ΜΑΣΤΡΟΜΑΤΘΑΙΟΥ-ΠΙΤΤΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΑΓΑΠΗΤΟΥ 4
ΜΗΛΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ 77
ΜΟΣΤΡΗ-ΑΛΕΞΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 35
ΠΡΟΙΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 92
ΧΟΥΒΑΡΔΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ 27

* Εκλέγονται οι Νικόλαος Προίκης και Σταυρούλα Μηλιού.


Κοινότητα Βωλάδας

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 527
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 221
ΑΚΥΡΑ 17
ΛΕΥΚΑ 27
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 44
ΕΓΚΥΡΑ 177
   
ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ 177
ΛΥΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 177

* Ο Ιωάννης Λυτός εκλέγεται ως πρόεδρος εκπρόσωπος.
 

Κοινότητα Μενετών

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 934
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 536
ΑΚΥΡΑ 10
ΛΕΥΚΑ 12
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 22
ΕΓΚΥΡΑ 514
   
   
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΝΕΤΩΝ 514
ΑΛΕΞΙΟΥ ΜΗΝΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 100
ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 113
ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΙΧΑΗΛ 286
ΟΘΕΙΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ 120
ΣΠΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 149

* Στο πενταμελές συμβούλιο εκλέγονται όλοι οι υποψήφιοι, με πρόεδρος τον Εμμανουήλ Μαγριπλή.


Κοινότητα Μεσοχωρίου

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 557
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 328
ΑΚΥΡΑ 9
ΛΕΥΚΑ 2
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 11
ΕΓΚΥΡΑ 317
   
   
1. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΕΣΟΧΩΡΙΟΥ 206
ΚΑΡΑΜΗΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 56
ΜΑΛΤΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ του ΝΙΚΗΤΑ 37
ΝΟΤΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 129
ΣΑΚΕΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 53
SCHUMACHER-MARGETIS ELKE-DORIS του MANFRED 49
ΦΑΝΤΑ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 14
ΧΑΛΚΙΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 37

* Εκλέγονται οι Βασίλειος Νοταράς (πρόεδρος), Αλέξανδρος Καραμηνάς και Ιωάννης Σακέλλης.

 
2.ΤΟ  ΜΕΣΟΧΩΡΙ ΑΛΛΑΖΕΙ 111
ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 8
ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 45
ΚΑΦΕΤΖΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 36
ΣΑΜΑΡΙΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 15
ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΘΕΟΧΑΡΗ 26
ΧΑΡΟΚΟΠΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 71

* Εκλέγονται οι Νικόλαος Χαροκόπος και Σταματίνα Βούλγαρη.

Κοινότητα Όθους

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 546
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 217
ΑΚΥΡΑ 14
ΛΕΥΚΑ 6
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 20
ΕΓΚΥΡΑ 197
   
ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ 197
ΧΑΨΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ 197

* Ο Μιχαήλ Χαψής εκλέγεται ως πρόεδρος - εκπρόσωπος στη μονοεδρική Κοινότητα.


Κοινότητα Πυλών

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 351
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 170
ΑΚΥΡΑ 4
ΛΕΥΚΑ 27
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 31
ΕΓΚΥΡΑ 139
   
   
ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ 139
ΚΑΜΑΡΑΤΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 139

* Η Ευγενία Καμαράτου εκλέγεται ως πρόεδρος - εκπρόσωπος στη μονοεδρική Πυλών.


Κοινότητα Σπόων

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 477
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 184
ΑΚΥΡΑ 5
ΛΕΥΚΑ 3
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 8
ΕΓΚΥΡΑ 176
   
   
ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ 176
ΠΙΠΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 91
ΧΑΛΚΙΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ 85

* Ως πρόεδρος - εκπρόσωπος στη μονοεδρική Κοινότητα Σπόων εκλέγεται ο Βασίλειος Πιπέρης.


Κοινότητα Ολύμπου

ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 1164
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 470
ΑΚΥΡΑ 10
ΛΕΥΚΑ 10
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 20
ΕΓΚΥΡΑ 450
   
1. ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ  ΚΙΝΗΣΗ ΟΛΥΜΠΙΤΩΝ 274
ΚΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 23
ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΝΟΜΙΚΟΥ 44
ΛΕΝΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 32
ΜΗΝΑΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ 68
ΠΑΠΑΗΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 141
ΧΑΤΖΗΠΑΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 90
ΧΗΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 10
ΧΟΥΒΑΡΔΑ ΜΥΡΟΦΟΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ 86

* Εκλέγονται οι Ηλίας Παπαηλίας (πρόεδρος), Γεώργιος Χατζήπαππας, Μυροφόρα Χουβαρδά. 
 
 
2.ΟΛΥΜΠΟΣ-ΔΙΑΦΑΝΙ 176
ΔΡΑΚΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 24
ΛΙΟΡΕΪΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 29
ΜΑΚΡΥΜΑΝΩΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 81
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 94
ΟΡΦΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 49
ΠΑΡΑΓΥΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 12
ΦΟΥΡΤΙΝΑ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 21
ΧΗΡΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΑΝΔΡΕΑ 14

* Εκλέγονται οι Αντώνιος Οικονόμος και Ιωάννης Μακρυμανώλης.


Δήμος Τήλου

Κοινότητα Μεγάλου Χωριού Τήλου 

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ  477
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 271
ΑΚΥΡΑ 9
ΛΕΥΚΑ 3
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 12
ΕΓΚΥΡΑ 259
   
ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ 259
ΓΙΑΝΝΟΥΡΑΚΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΙΟΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ 127
ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 9
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 27
ΚΟΥΜΠΑΝΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΠΑΥΛΟΥ 76
ΤΣΑΚΚΙΡΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18

* Στη μονοεδρική Κοινότητα του Μεγάλου Χωριού εκλέγεται πρόεδρος - εκπρόσωπος ο πρώτος σε σταυρούς Χρυσοβαλάντης - Κωνσταντίνος Γιαννουράκης.

Κοινότητα Λιβαδίων Τήλου

  ΣΥΝΟΛΟ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ 707
ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ 387
ΑΚΥΡΑ 27
ΛΕΥΚΑ 1
ΑΚΥΡΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ 28
ΕΓΚΥΡΑ 359
   
1.ΤΗΛΟΣ ΜΑΖΙ-ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ 247
ΚΟΥΜΠΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ 41
ΛΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 40
ΜΟΣΧΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ 115
ΠΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 64
ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 116
ΦΟΥΝΤΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 38
ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΠΑΥΛΟΥ 48

* Εκλέγονται οι Τιμολέων Σακελλαρίδης (πρόεδρος), Μαρίνα Μόσχου και Μιχαήλ Πανίδης.

 
2. ΤΗΛΟΣ ΝΕΑ ΠΝΟΗ 112
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ-ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ 7
ΛΑΡΔΟΥΤΣΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΑΚΩΒΟΥ 17
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 97
ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 22
ΧΡΥΣΟΧΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΠΙΠΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 35

* Εκλέγονται οι Σοφία Χαραλάμπου και Δέσποινα Χρυσοχού.