Νίκες για Modela και Underdogs στην αυλαία της 1η αγωνιστικής του ανοιχτού τουρνουά

Τα Modela και οι Underdogs κέρδισαν στα παιχνίδια, με τα οποία «έπεσε» η αυλαία της 1ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο του 8ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ.

Στα χθεσινά παιχνίδια, τα Modela επικράτησαν άνετα του Epavlis με 67-50, κάνοντας ένα εξαιρετικό α’ δεκάλεπτο με πολλά τρίποντα και καλό μπάσκετ. Οι Underdogs αν και προηγήθηκαν με μεγάλη διαφορά, στο τέλος απειλήθηκαν από τους Δικηγόρους, αλλά τελικά πήραν τη νίκη με 65-62.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

MODELA- EPAVLIS 67-50

Τα δεκάλεπτα ήταν: 28-8, 37-20(ημ.), 47-34, 67-50

Διαιτητές: Φάκαρος- Καρακωνσταντόπουλος- Τσατταλιού

MODELA (Μαγριπλής): Κοντός, Φάντης 1, Τσιτσούλας 3, Παπαγιάννης 14(4), Κοκορόγιαννης 9, Σαντιμπαντάκης 7(1), Κουτσομανώλης 5(1), Κορρός 18(3), Τσάρας 8, Κουκιάς 2.

EPAVLIS (Χαρόπουλος): Κουλιαρούδης 2, Γιορδαμνής Σ. του Ε. 13(2), Μανώλης 4, Γρηγοράς 3, Παντσέλιας 8, Μπιλλιάς 4, Καζουλλάκης 1, Σιδερής 4, Γιορδαμνής Σ. του Σ. 8, Αφεντούλης, Γιαννακάκης 3(1).

 

 

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ- UNDERDOGS 62-65

Τα δεκάλεπτα ήταν: 11-10, 24-35(ημ.), 44-53, 62-65

Διαιτητές: Αντωνίου- Νικηφορίδης- Μητσού

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Τσακίρης): Ζέζιος 2, Κυπραίος 2, Κούκουλας, Τσιγάρος 7, Ροδίτης, Περίδης 6(1), Κουτσούκος 19, Βερβέρης, Νεοφύτου 3, Σταύρου 19(5), Σαρίκος 4.

UNDERDOGS (Παπακώστας): Μανέττας 2, Πολίτης 8(1), Παπακώστας 1, Ρέτσας, Κουντούρης 2, Κλαδίτης 1, Κρασουδάκης 18, Μελισσάς 2, Πολυχρονίου 15, Βόλας 10(2), Μουρουζίδης, Κουλούμπρης 6.


ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

(19:00): Beerwaukee Bucks- Buzzer Beaters (α’ όμιλος)

(Τσατταλιού- Βράκα)

(21:00): Δωριέας Νεοχωρίου- Δωριείτες (β’ όμιλος)

(Αντωνίου- Μητσού)


Α’ ΟΜΙΛΟΣ/1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Buzzer Beaters- Χορόσπιτο 74-62

Modela- Epavlis 67-50

Δικηγόροι- Underdogs 62-65

Ρεπό είχαν οι Beerwaukee Bucks


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Modela 2 1-0 67-50 (+17)

2.Buzzer Beaters 2 1-0 74-62 (+12)

3.Underdogs 2 1-0 65-62 (+3)

4.Δικηγόροι 1 0-1 62-65 (-3)

5.Χορόσπιτο 1 0-1 62-74 (-12)

6.Epavlis 1 0-1 50-67 (-17)

7.Beerwaukee Bucks - - -

*Οι Beerwaukee Bucks έχουν εκτίσει το ρεπό τους


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Beerwaukee Bucks- Buzzer Beaters (σήμερα 19:00)

Underdogs- Epavlis (Παρασκευή 19:00)

Χορόσπιτο- Modela (Παρασκευή 21:00)

Ρεπό έχουν οι Δικηγόροι


ΤΟΡ 5

1.Τσαλίκης (Buzzer Beaters) 25

2.Σταύρου (Δικηγόροι) 19

3.Κουτσούκος (Δικηγόροι) 19

4.Κορρός (Modela) 18

5.Κρασουδάκης (Underdogs) 18


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ(10/06):

(19:00): Δωριείτες- Τ.Ε.Ε. (β’ όμιλος)

(21:00): Blue Celtics- O.E.E. (β’ όμιλος)

ΤΡΙΤΗ(11/06):

(19:00): Buzzer Beaters- Modela (α’ όμιλος)

(21:00): Δικηγόροι- Beerwaukee Bucks (α’ όμιλος)

ΤΕΤΑΡΤΗ(12/06):

(19:00): Underdogs- Χορόσπιτο (α’ όμιλος)

(21:00): Hermes/Electroinvest- Δωριέας Νεοχωρίου (β’ όμιλος)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ(13/06):

(19:00): Beerwaukee Bucks- Epavlis (α’ όμιλος)

(21:00): Δικηγόροι- Buzzer Beaters (α’ όμιλος)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(14/06):

(19:00): Τ.Ε.Ε.- Blue Celtics (β’ όμιλος)

(21:00): Modela- Underdogs (α’ όμιλος)

ΣΑΒΒΑΤΟ(15/06):

(19:00): Hermes/Electroinvest- Δωριείτες (β’ όμιλος)

(21:00): Δωριέας Νεοχωρίου- Jumbo (β’ όμιλος)