Ανοιχτό τουρνουά Ρόδου: Τεράστια νίκη πρόκρισης για το Epavlis

Τεράστια νίκη πρόκρισης πέτυχε το Epavlis, το οποίο κέρδισε εύκολα τους Δικηγόρους με 75-47, στο παιχνίδι με το οποίο «έπεσε» η αυλαία της 5ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο του 8ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ, που διοργανώνει ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ.

Με τη νίκη αυτή, το Epavlis προκρίθηκε στους «8», σε αντίθεση με τους Δικηγόρους, που δεν θα προλάβουν να προκριθούν στην επόμενη φάση.

Για το β’ όμιλο, ένα ακόμη βήμα… κορυφής έκανε ο Δωριέας Νεοχωρίου, ο οποίος κέρδισε το Ο.Ε.Ε. με 49-43 και έκανε το 4 στα 4, ανεβαίνοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Εξάλλου, η οργανωτική επιτροπή του τουρνουά ανακοινώνει το πρόγραμμα της 6ης και 7ης αγωνιστικής του τουρνουά, που θα συνεχιστεί από τη Δευτέρα 24 Ιουνίου.


A’ ΟΜΙΛΟΣ

EPAVLIS- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 75-47

Τα δεκάλεπτα ήταν: 25-13, 38-27(ημ.), 54-39, 75-47

Διαιτητές: Αντωνίου- Μητσού- Αρνάς

EPAVLIS (Καταβαίνης): Γιαννακάκης 3(1), Γιορδαμνής Σ. του Ε. 8, Μανώλης 11(3), Σιδέρης 2, Παντσέλιας 11, Μπιλιάς 4, Καζουλλάκης 8, Γιορδαμνής Σ. του Σ. 26, Γρηγοράς, Κουλιαρούδης 2.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Τσακίρης): Ζέζιος, Κούκουλας, Τσιγάρος 4, Μπακαλούμας, Κουτσούκος 9, Σαρίκος 15, Βερβέρης 2, Νεοφύτου 10, Σταύρου, Κυπραίος 7.


Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ο.Ε.Ε.- ΔΩΡΙΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 43-49

Τα δεκάλεπτα ήταν: 14-14, 21-22(ημ.), 34-33, 43-49

Διαιτητές: Φάκαρος- Τσατταλιού- Αντωνίου

Ο.Ε.Ε. (Τσιάλτας): Καλλιγάς 6(2), Κουνάκης 3, Καστρινάκης 6(2), Βαρδαξής, Πολυχρόνης 8(1), Σταυρούλης, Τσέρκης 10, Δριχούτης 2, Γενναιόπουλος 8.

ΔΩΡΙΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Σακκής): Φλοκιού 3(1), Σακκής 5(1), Σωτηρίου, Σταυριανάκης 7, Ζαγαλάκης 2, Δημητρίου, Φώσκολος 1, Λαμπριανός, Βενιζέλης 25(1), Δασκαλάκης 6.


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ(24/06):

(19:00): Epavlis- Buzzer Beaters (α’ όμιλος)

(21:00): Δικηγόροι- Χορόσπιτο (α’ όμιλος)

ΤΡΙΤΗ(25/06):

(19:00): Jumbo- Δωριείτες (β’ όμιλος)

(21:00): Hermes/Electroinvest- Ο.Ε.Ε. (β’ όμιλος)

ΤΕΤΑΡΤΗ(26/06):

(19:00): Modela- Beerwaukee Bucks (α’ όμιλος)

(21:00): Τ.Ε.Ε.- Δωριέας Νεοχωρίου (β’ όμιλος)


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ(27/06):

(19:00): Epavlis- Χορόσπιτο (α’ όμιλος)

(21:00): Ο.Ε.Ε.- Jumbo (β’ όμιλος)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(28/06):

(19:00): Beerwaukee Bucks- Underdogs (α’ όμιλος)

(21:00): Modela- Δικηγόροι (α’ όμιλος)

ΣΑΒΒΑΤΟ(29/06):

(19:00): Δωριέας Νεοχωρίου- Blue Celtics (β’ όμιλος)

(21:00): Hermes/Electroinvest- T.E.E. (β’ όμιλος)


Α’ ΟΜΙΛΟΣ/5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Buzzer Beaters- Underdogs 73-68 (κ.α. 61-61)

Epavlis- Δικηγόροι 75-47

Χορόσπιτο- Beerwaukee Bucks 62-60

Ρεπό είχαν τα Modela


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Buzzer Beaters 10 5-0 360-290(+70)

2.Modela 7 3-1 275-236(+39)

3.Epavlis 7 3-1 254-200(+54)

4.Underdogs 7 2-3 313-286(+27)

5.Δικηγόροι 5 1-3 227-236(-9)

6.Χορόσπιτο 5 1-3 212-287(-75)

7.Beerwaukee Bucks 4 0-4 175-281(-106)

*Οι Buzzer Beaters και οι Underdogs δεν έχουν εκτίσει το ρεπό τους


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Epavlis- Buzzer Beaters (Δευτέρα 19:00)

Δικηγόροι- Χορόσπιτο (Δευτέρα 21:00)

Modela- Beerwaukee Bucks (Τετάρτη 19:00)

Ρεπό έχουν οι Underdogs


Β’ ΟΜΙΛΟΣ/5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δωριείτες- Blue Celtics 70-61

Jumbo- Hermes/ Electroinvest 44-56

O.E.E.- Δωριέας Νεοχωρίου 43-49

Ρεπό είχε το Τ.Ε.Ε.


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Δωριέας Νεοχωρίου 8 4-0 244-213(+31)

2.Blue Celtics 8 3-2 275-240(+35)

3.Hermes/Electroinvest 7 3-1 247-225(+22)

4.T.E.E. 7 3-1 220-204(+16)

5.Δωριείτες 6 1-4 296-312(-16)

6.Ο.Ε.Ε. 5 1-3 187-203(-16)

7.Jumbo 4 0-4 175-247(-72)

*Οι Blue Celtics και οι Δωριείτες δεν έχουν εκτίσει το ρεπό τους


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Jumbo- Δωριείτες (Τρίτη 19:00)

Hermes/Electroinvest- Ο.Ε.Ε. (Τρίτη 21:00)

Τ.Ε.Ε.- Δωριέας Νεοχωρίου (Τετάρτη 21:00)

Ρεπό έχουν οι Blue Celtics


TOP 10

1.Κωστάκης (Δωριείτες) 91

2.Τσαλίκης (Buzzer Beaters) 87

3.Δαρβίρας (Buzzer Beaters) 76

4.Βόλας (Underdogs) 75

5.Βενιζέλης (Δωριέας Νεοχωρίου) 72

6.Γιορδαμνής Σ. του Σ. (Epavlis) 68

7.Καραλάκης (Χορόσπιτο) 63

8.Ρουμελιώτης (Hermes/Electroinvest) 61

9.Πετεβές (Blue Celtics) 59

10.Κουτσούκος (Δικηγόροι) 57