Κυριάρχησαν στην άμμο οι Κουφομανώλη / Τάκος

Η Ραφαηλία Κουφομανώλη και ο Μάνος Τάκος ήταν το ζευγάρι που πήρε το χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά beach volley για μικτές ομάδες που διοργάνωσε ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης «Τελχινίς» το Σάββατο 6 Ιουλίου στο Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα».

Στο μεγάλο τελικό οι Κουφομανώλη/ Τάκος νίκησαν δύσκολα την Ασημίνα Προβατοπούλου και τον Μανώλη Κοκολάκη με 2-0 σετ (15-12,15-13). Οι νικητές είχαν αποκλείσει στον ημιτελικό το ζευγάρι αποτελούμενο από την Αγγελική Αγγελή και τον Στέλιο Χαριστή ενώ η ομάδα Προβατοπούλου/Κοκολάκη προκρίθηκε εις βάρος των Αριέτα Τερζίου/Αλμπάν Τερζίου, που αποχώρησαν λόγω τραυματισμού στην αρχή του 2ου ημιτελικού.

Το τουρνουά τελούσε υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και έγινε με τη στήριξη του ΔΟΠΑΡ και των επιχειρήσεων “ΞΥΛΟΣΟΦΙΑ - ξυλουργικές εργασίες”, “G-Liv, Γιώργος Λιβανόπουλος - Εμπόριο τουριστικών ειδών”, “Ciel - lounge café -bar”,  “Special - Ψητοπωλείο” και  της κάβας “Κυριακούλης”.

Τελική κατάταξη και αποτελέσματα:
Τελική Κατάταξη

1η  θ. Ραφαηλία Κουφομανώλη / Μάνος Τάκος
2η  θ. Ασημίνα Προβατοπούλου / Μανώλης Κοκολάκης
3η θ. Αγγελική Αγγελή / Στέλιος Χαριστής
4η θ. Αριέτα Τερζίου / Αλμπάν Τερζίου
5η θ. Πάολα Σουσάρι / Αντώνης Χατζηγεωργίου
 Σταματίνα Γκιζέττη / Γιώργος Γκιζέττης
7η θ. Ελένη Μαστόρου / Γιώργος Μαστόρου
Βαλσαμίνα Τσιράκου / Τάσος Παππάς
9η θ. Μαρία Λαμπρούση / Παναγιώτης Μαρκόπουλος 
Φανή Αργυροπούλου / Δημήτρης Καλιόζης

Αποτελέσματα
Α΄ Γύρος

Αργυροπούλου/Καλιόζης-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 0-2 (11-15,16-18)
Αγγελή/Χαριστής-Λαμπρούση/Μαρκόπουλος 2-0 (15-08,15-09)

Β΄ Γύρος
Κουφομανώλη/Τάκος-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 2-0 15-08,18-16)
Τσιράκου/Παππάς-Τερζίου/Τερζίου 1-2 (13-15,15-13,07-11)
Μαστόρου/Μαστόρου-Σουσάρι/Χ’γεωργίου 0-2 (10-15,12-15)
Γκιζέττη/Γκιζέττη- Αγγελή/Χαριστής 0-2 (13-15,05-15)
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 9οι)
Λαμπρούση/Μαρκόπουλος-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 1-2 (15-12,09-15,08-11)
Αργυροπούλου/Καλιόζης-Γκιζέττη/ Γκιζέττη 1-2 (12-15,15-04,09-11)

Γ΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στον ημιτελικό)
Κουφομανώλη/Τάκος-Τερζίου/Τερζίου 0-2 (06-15,09-15)
Σουσάρι/Χ’γεωργίου-Αγγελή/Χαριστής 0-2 (15-17,12-15)
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)
Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Τσιράκου/Παππάς 2-1 (09-15,15-13,11-06)
Μαστόρου/Μαστόρου-Γκιζέττη/Γκιζέττης 0-2 (13-15,11-15)
Ταμπλό ηττημένων (οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)
Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Σουσάρι/Χ’γεωργίου 2-1 (15-12,10-15,11-08)
Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουφομανώλη/ Τάκος 0-2 (09-15,10-15)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)
Αγγελή/Χαριστής-Κουφομανώλη/ Τάκος 0-2 (09-15,12-15)
Τερζίου/Τερζίου-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 0-2 αα

Μικρός Τελικός
Τερζίου/Τερζίου-Αγγελή/Χαριστής 0-2 αα

Τελικός
Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Κουφομανώλη/Τάκος 0-2 (12-15,13-15).