Δυνατές …μάχες στον αγώνα ορεινής ποδηλασίας του Ανταίου

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το περασμένο Σάββατο το «1ο ΜΤΒ Ανταίος» που πραγματοποιήθηκε στην περιοχή Πεβεράνων σε μία κυκλική δασική διαδρομή απόστασης 1χλμ.

Μικροί και μεγάλοι αθλητές πήραν μέρος στον αγώνα ορεινής ποδηλασίας του Ανταίου δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό, με τα super mini, τους μικρότερους δηλαδή αθλητές να εντυπωσιάζουν με τις ικανότητές τους!

Στο πλαίσιο αυτής της διοργάνωσης διεξήχθησαν αγωνίσματα γι’ αρκετές κατηγορίες και πήραν μέρος ικανότατοι αθλητές όπως και αθλήτριες, σε μια ιδιαίτερη κατηγορία βάσει του βαθμού δυσκολίας της συγκεκριμένης πίστας. 

Το Δ.Σ του Ανταίου ευχαριστεί τους χορηγούς του αγώνα, το κατάστημα Wheels bike shop για τα κύπελλα, τα Pet shop Limnos, τους φούρνους Γκουγκουντρή και τους χορηγούς της ομάδας. Ευχαριστεί επίσης τους εθελοντές που στήσανε τη διαδρομή του αγώνα και βοηθήσανε για την ομαλή διεξαγωγή του και δεν ήταν άλλοι από τους ίδιους τους αθλητές της ομάδας, τους γονείς και το τμήμα runners του συλλόγου. 

Ιδιαίτερα ευχαριστεί τη φωτογράφο Καίτη Κούκουρου που απαθανάτισε με το φακό τις όμορφες στιγμές από τον αγώνα, τη δημοτική κοινότητα Κρεμαστής και τέλος τα αθλητικά σωματεία που πήραν μέρος και απόλαυσαν τον αγώνα τους σε ένα γιορτινό κλίμα!

Τα αποτελέσματα των αγώνων είναι τα εξής:

ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ
1ος ΤΡΙΑΝΤΕΝΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ (ΕΛΑΦΟΣ)
2ος ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
3ος ΦΑΣ ΝΙΚΟΛΑΣ (ΦΙΛΙΝΟΣ)
4ος ΦΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΦΙΛΙΝΟΣ)
5ος ΝΤΙΑΝΤΣΕΝΚΟ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)

ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1η ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
2η ΖΩΗ ΔΑΝΑΗ (ΦΙΛΙΝΟΣ)
3η ΨΩΜΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΛΑΦΟΣ)
4η ΚΑΜΤΣΙΚΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
5η ΚΕΛΕΠΕΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΑΝΤΑΙΟΣ)

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΓΟΡΙΑ
1ος ΣΙΦΟΥΝΙΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ (ΑΘΛΟΣ)
2ος ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΘΛΟΣ)
3ος ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
4ος ΚΟΥΦΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
5ος ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΘΛΟΣ)
6ος ΠΕΡΔΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΘΛΟΣ)

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 
1η ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ (ΕΛΑΦΟΣ)
2η ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
3η ΜΠΟΥΣΔΡΑ ΑΡΓΥΡΩ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
4η ΓΚΙΟΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
5η ΑΜΠΕΛΑ ΕΥΔΟΚΙΑ-ΦΑΝΟΥΡΙΑ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
6η ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΜΠΟΡΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
1η ΧΑΤΖΗΣΤΕΦΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
2η ΦΩΚΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΕΛΑΦΟΣ)
3η ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
4η ΧΟΥΛΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
5η ΣΙΦΟΥΝΙΟΥ ΔΑΝΑΗ (ΑΘΛΟΣ)

ΠΑΙΔΕΣ-ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
1ος ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
2ος ΚΟΥΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
3ος ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
4ος ΚΑΡΑΒΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΘΛΟΣ)
5ος ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΣΠΥΡΟΣ (ΑΘΛΟΣ)
6ος ΣΚΑΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
ΑΝΔΡΩΝ ΑΝΩ ΤΩΝ 17 ΕΤΩΝ
1ος ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
2ος ΜΠΙΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
3ος ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)
4ος ΓΚΟΓΚΟΥΝΤΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
5ος ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
6ος ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ (ΡΟΔΗΛΙΟΣ)

SUPER MINI
1η ΦΩΚΙΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΕΛΑΦΟΣ)
2ος ΧΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
3ος ΚΑΜΤΣΙΚΛΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
4ος ΤΑΚΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
5η ΤΑΚΚΟΥ ΒΙΒΙΑΝΝΑ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
6η ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑΓΓΕΛΑ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
7ος ΚΑΡΠΑΘΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
8ος ΝΤΟΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)
9ος ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΑΝΤΑΙΟΣ)