Πρεμιέρα εντός έδρας για τον Κολοσσό

Δύο ντέρμπι και πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις προέκυψαν για την πρεμιέρα της Basket League για το 2019/20, με τον Προμηθέα Πάτρας να είναι η ομάδα που δεν ξέρει ακόμη από πού θα ξεκινήσει την προσπάθειά του -δεδομένου ότι κληρώθηκε με την "Ομάδα Α".

Όσον αφορά τον Κολοσσό, στην πρεμιέρα θα παίξει στη Ρόδο όπου και θα τελεί αντιμέτωπος με τον Πανιώνιο, ενώ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής θα έχει δύσκολο έργο εκτός έδρας με την ΑΕΚ.

Με το πρώτο τζάμπολ να έχει οριστεί για τις 28 Σεπτεμβρίου, αυτή είναι η εικόνα όλων των αγώνων για τη νέα αγωνιστική περίοδο:

1η και 14η αγωνιστική
Περιστέρι - Ηρακλής
Ήφαιστος Λήμνου - Ρέθυμνο Cretan Kings
Κολοσσός H Hotels - Πανιώνιος
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - ΑΕΚ
Ιωνικός Νικαίας Affidea - Λαύριο
Ομάδα Α - Προμηθέας Πάτρας
Άρης - ΠΑΟΚ

2η και 15η αγωνιστική
Ρέθυμνο Cretan Kings - Περιστέρι
Πανιώνιος - Ήφαιστος Λήμνου
ΑΕΚ - Κολοσσός H Hotels
Λαύριο - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Προμηθέας Πάτρας - Ιωνικός Νικαίας Affidea
ΠΑΟΚ - Ομάδα Α
Ηρακλής - Άρης

3η και 16η αγωνιστική
Περιστέρι - Πανιώνιος
Ήφαιστος Λήμνου - ΑΕΚ
Κολοσσός H Hotels - Λαύριο
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Προμηθέας Πάτρας
Ιωνικός Νικαίας Affidea - ΠΑΟΚ
Ομάδα Α - Άρης
Ηρακλής - Ρέθυμνο Cretan Kings

4η και 17η αγωνιστική
ΑΕΚ - Περιστέρι
Λαύριο - Ήφαιστος Λήμνου
Προμηθέας Πάτρας - Κολοσσός H Hotels
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Άρης - Ιωνικός Νικαίας Affidea
Ομάδα Α - Ηρακλής
Πανιώνιος - Ρέθυμνο Cretan Kings

5η και 18η αγωνιστική
Περιστέρι - Λαύριο
Ήφαιστος Λήμνου - Προμηθέας Πάτρας
Κολοσσός H Hotels - ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Άρης
Ιωνικός Νικαίας Affidea - Ομάδα Α
Ηρακλής - Πανιώνιος
Ρέθυμνο Cretan Kings - ΑΕΚ

6η και 19η αγωνιστική
Προμηθέας Πάτρας - Περιστέρι
ΠΑΟΚ - Ήφαιστος Λήμνου
Άρης - Κολοσσός H Hotels
Ομάδα Α - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Ιωνικός Νικαίας Affidea - Ηρακλής
Λαύριο - Ρέθυμνο Cretan Kings
ΑΕΚ - Πανιώνιος

7η και 20η αγωνιστική
Περιστέρι - ΠΑΟΚ
Ήφαιστος Λήμνου - Άρης
Κολοσσός H Hotels - Ομάδα Α
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Ιωνικός Νικαίας Affidea
Ηρακλής - ΑΕΚ
Ρέθυμνο Cretan Kings - Προμηθέας Πάτρας
Πανιώνιος - Λαύριο

8η και 21η αγωνιστική
Άρης - Περιστέρι
Ομάδα Α - Ήφαιστος Λήμνου
Ιωνικός Νικαίας Affidea - Κολοσσός H Hotels
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Ηρακλής
ΠΑΟΚ - Ρέθυμνο Cretan Kings
Προμηθέας Πάτρας - Πανιώνιος
Λαύριο - ΑΕΚ

9η και 22η αγωνιστική
Περιστέρι - Ομάδα Α
Ήφαιστος Λήμνου - Ιωνικός Νικαίας Affidea
Κολοσσός H Hotels - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Ηρακλής - Λαύριο
Ρέθυμνο Cretan Kings - Άρης
Πανιώνιος - ΠΑΟΚ
ΑΕΚ - Προμηθέας Πάτρας

10η και 23η αγωνιστική
Ιωνικός Νικαίας Affidea - Περιστέρι
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Ήφαιστος Λήμνου
Κολοσσός H Hotels - Ηρακλής
Ομάδα Α - Ρέθυμνο Cretan Kings
Άρης - Πανιώνιος
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Προμηθέας Πάτρας - Λαύριο

11η και 24η αγωνιστική
Περιστέρι - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Ήφαιστος Λήμνου - Κολοσσός H Hotels
Ηρακλής - Προμηθέας Πάτρας
Ρέθυμνο Cretan Kings - Ιωνικός Νικαίας Affidea
Πανιώνιος - Ομάδα Α
ΑΕΚ - Άρης
Λαύριο - ΠΑΟΚ

12η και 25η αγωνιστική
Κολοσσός H Hotels - Περιστέρι
Ήφαιστος Λήμνου - Ηρακλής
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Ρέθυμνο Cretan Kings
Ιωνικός Νικαίας Affidea - Πανιώνιος
Ομάδα Α - ΑΕΚ
Άρης - Λαύριο
ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας

13η και 26η αγωνιστική
Περιστέρι - Ήφαιστος Λήμνου
Ηρακλής - ΠΑΟΚ
Ρέθυμνο Cretan Kings - Κολοσσός H Hotels
Πανιώνιος - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
ΑΕΚ - Ιωνικός Νικαίας Affidea
Λαύριο - Ομάδα Α
Προμηθέας Πάτρας - Άρης.