Νέα ηγεσία αποκτά  από την 1η Σεπτεμβρίου ο δήμος Ρόδου

Αναμφισβήτητα σημαντική στιγμή για τη Ρόδο αποτελεί η ορκωμοσία του νέου δημοτικού συμβουλίου, καθώς και των συμβουλίων των δημοτικών και τοπικών κοινοτήτων στο νησί, η οποία, ως γνωστόν θα πραγματοποιηθεί με κάθε επισημότητα και προσκεκλημένο όλο το ροδιακό λαό, αύριο, Παρασκευή 23 Αυγούστου, στις 8:00 το βράδυ, στο θέατρο της Μεσαιωνικής τάφρου «Μελίνα Μερκούρη».

Η τελετή, με τη νέα Δημοτική Αρχή και τα τοπικά συμβούλια να εγκαθίστανται στην 1η του Σεπτέμβρη, σηματοδοτεί την έναρξη της νέας δημοτικής θητείας και για τη Ρόδο και η αρχή κάθε νέας περιόδου φέρνει μαζί της την ελπίδα και την προοπτική.

Συνολικά, 266 σύμβουλοι είναι για να ορκιστούν αύριο-όσοι παραστούν. Σύμφωνα με τις πληροφορίες που  υπάρχουν, στην τελετή αναμένεται να παραστούν όλες οι παρατάξεις του νέου δημοτικού συμβουλίου. Από τους 266 συμβούλους, λοιπόν, οι 49 είναι τα μέλη που απαρτίζουν το νέο δημοτικό συμβούλιο της Ρόδου ως εξής: Από την παράταξη «Με Δύναμη για τη Ρόδο» του νέου Δημάρχου κ. Αντώνη Καμπουράκη είναι 20 σύμβουλοι, από την παράταξη «Ρόδος Δύναμη Πολιτών» του απερχόμενου Δημάρχου κ. Φώτη Χατζηδιάκου 15 σύμβουλοι, από την παράταξη «Νέα Μέρα-Ροδίων Όραμα» του κ. Στράτου Καρίκη 8 σύμβουλοι,  από την παράταξη «Ρόδος Αξιών» του κ. Δημήτρη Κρητικού 4 σύμβουλοι και από την παράταξη «Λαϊκή Συσπείρωση» του κ. Τάκη Πότσου 2 σύμβουλοι.

Αύριο προβλέπεται να ορκιστούν επίσης  και τα μέλη των συμβουλίων των κοινοτήτων στο νησί, όπως και οι εκπρόσωποι σε κοινότητες που δεν έχουν συμβούλιο. Συνολικά, είναι 217 σύμβουλοι ως εξής: 15 της Ρόδου, 11 της Ιαλυσού, από 7 απαρτίζονται τα συμβούλια του Αρχαγγέλου, των Αφάντου, των Καλυθιών, των Κοσκινού, της Κρεμαστής, του Παραδεισίου και της Παστίδας. Από πέντε συμβούλους απαρτίζονται τα συμβούλια των κοινοτήτων: Μαλώνας, Μασσάρων, Έμπωνας, Κρητηνίας, Αγίου Ισιδώρου, Αρχίπολης, Ψίνθου, Καλαβαρδών, Διμυλιάς, Σαλάκου, Απολλώνων, Φανών, Λίνδου, Λάρδου, Καλάθου, Λαέρμων, Πυλώνας, Γενναδίου, Απολλακιάς, Ασκληπειού, Βατίου, Καταβιάς, Προφύλιας, Μαριτσών, Δαματριάς και Θεολόγου. Από έναν εκπρόσωπο έχουν οι κοινότητες: Μονολίθου, Σιαννών, Πλατανίων, Αρνίθας, Ιστρίου, Λαχανιάς και Μεσαναγρού.

Αναλυτικά, η σύνθεση των νέων συμβουλίων στο νησί της Ρόδου:
Από τον Επιτυχόντα Συνδυασμό “ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΔΟ”
1. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ
2. ΙΑΤΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3. ΔΡΑΚΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
4. ΚΙΑΧΑΓΙΑ-ΜΑΓΙΟΓΛΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ
5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ
6. ΤΑΡΑΣΛΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
7.  ΣΟΚΟΡΕΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
8. ΣΠΑΝΟΣ-ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
9. ΣΕΪΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
10. ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΕΥΘΥΜΙΟΣ

11. ΤΣΙΚΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
12. ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
13. COLIADIS ALEXANDER-BASILE (ΑΛΕΞΗΣ)
14. ΜΑΝΕΤΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
15. ΣΤΑΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
16. ΚΑΡΑΜΑΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
17. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
18. ΠΑΤΣΑΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
19. ΚΑΡΑΤΑΠΑΝΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
20. ΦΛΟΣΚΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

Από τον Επλαχόντα Συνδυασμό “ΡΟΔΟΣ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΛΙΤΩΝ”
21. ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
22. ΔΙΑΚΟΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΣΑΒΒΑΣ
23. ΠΑΛΛΑΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ
24. ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΤΖΙΜΗΣ)
25. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
26. ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΣΑΒΒΑΣ
27. ΠΟΚΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
28. ΚΑΖΟΥΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
29. ΣΤΑΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
30. ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

31. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
32. ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
33. ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
34. ΓΙΑΝΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
35. ΖΑΝΕΤΤΟΥΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Από τον Επλαχόντα Συνδυασμό “ΝΕΑ ΜΕΡΑ-ΡΟΔΙΩΝ ΟΡΑΜΑ”
36. ΚΑΡΙΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ)
37. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ
38. ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
39. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
40. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ)
41. ΒΥΡΙΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
42. ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
43. ΠΑΤΤΑ-ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΕΥΔΟΚΙΑ (ΚΙΚΗ)

Από τον Επλαχόντα Συνδυασμό “ΡΟΔΟΣ ΑΞΙΩΝ”
44. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
45. ΙΩΣΗΦ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
46. ΣΑΡΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
47. ΠΡΟΥΣΑΛΟΓΛΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ-ΚΩΝ/ΝΟΣ

Από τον Επλαχόντα Συνδυασμό “ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΡΟΔΟΥ”
48. ΠΟΤΣΟΣ ΚΑΛΕΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ)
49. ΤΣΟΥΡΟΥΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΡΟΔΟΥ
Κοινότητα Ρόδου

1. ΖΙΩΓΟΥ ΜΑΝΘΑ
2. ΓΛΕΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3. ΙΝΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4. ΜΑΝΤΙΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
5. ΛΟΙΖΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ
6. ΜΑΝΤΙΚΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ
7. ΜΠΑΡΔΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
8. ΜΠΕΛΙΓΡΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9. ΒΑΣΙΛΑΡΑΚΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
10. ΤΡΕΧΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
11. ΜΕΛΛΙΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
12. ΜΑΛΛΙΑΚΑ  ΕΙΡΗΝΗ
13. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
14. ΠΟΡΤΣΕΛΛΙ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
15. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ)

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ
Κοινότητα Αρχαγγέλου

1. ΔΙΜΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2. ΧΡΙΣΤΟΥ ΦΙΛΗΜΩΝ
3. ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
4. ΚΟΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5. ΑΡΓΥΡΟΥ ΑΡΓΥΡΟΣ
6. ΣΑΡΙΚΑΣ ΣΑΒΒΑΣ
7. ΜΕΛΑΓΧΡΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Κοινότητα Μαλώνας
1. ΜΟΥΣΤΑΚΕΛΛΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
2. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
3. ΚΟΥΜΠΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
5. ΓΑΖΕΠΗ ΜΑΡΙΑ

Κοινότητα Μασσάρων
1. ΚΑΜΠΑΣΤΑΝΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
2. ΛΕΒΕΝΤΕΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΑΚΩΒΟΣ
4. ΝΙΚΗΤΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
5. ΛΟΥΠΠΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΑΤΑΒΥΡΟΥ
Κοινότητα Έμπωνας

1. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΚΑΡΝΑΒΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
3. ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
4. ΦΕΣΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ
5. ΚΟΥΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Κοινότητα Κρητηνίας
1. ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2. ΠΑΠΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
3. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΛΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΟΣ
5. ΚΑΡΝΑΒΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Κοινότητα Αγίου Ισιδώρου
1. ΒΟΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
2. ΛΥΡΙΣΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
3. ΦΩΤΕΙΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
4. ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ)
5. ΔΙΑΚΟΝΑΣΤΑΣΗ ΜΑΡΙΑ

Εκπρόσωπος Κοινότητας Μονολίθου
1. ΚΟΝΙΣΣΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

Εκπρόσωπος Κοινότητας Σιαννών
1. ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΤΡΕΑΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΑΦΑΝΤΟΥ
Κοινότητα Αφάντου

1. ΜΠΑΚΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
3. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4. ΠΕΡΟΥ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
5. ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
6. ΑΝΘΟΥΛΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
7. ΧΡΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ

Κοινότητα Αρχίπολης
1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
2. ΜΑΚΡΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
3. ΚΑΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
4. ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
5. ΠΑΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΙΑΛΥΣΟΥ
Κοινότητα Ιαλυσού

1. ΣΤΑΓΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
2. ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ
3. ΣΤΕΡΓΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
4. ΤΑΒΕΡΝΑΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
5. ΚΑΛΟΨΥΧΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑ
6. ΚΑΡΥΔΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ
7. ΜΑΥΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
8. ΣΑΧΙΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
9. ΜΑΛΑΜΑΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
10. ΓΙΑΚΟΥΜΗ ΜΑΡΙΑ
11. ΛΥΚΟΠΑΝΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ)

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
Κοινότητα Καλυθιών

1. ΑΝΤΩΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2. ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ-ΒΙΤΣΕΝΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ-ΘΕΟΔΩΡΟΣ
4. ΒΑΓΙΑΝΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
5. ΣΑΡΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ
7. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

Κοινότητα Κοσκινού
1. ΨΥΛΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
2. ΦΛΟΚΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ
3. ΠΑΓΚΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4. ΤΣΟΥΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
5. ΜΑΝΩΛΑΓΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ
6. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΟΣ
7. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

Κοινότητα Ψίνθου
1. ΚΩΣΤΟΜΟΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2. ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
3. ΜΠΡΟΚΟΥ ΔΙΚΑΙΑ
4. ΤΣΟΥΛΛΟΣ ΘΑΡΡΕΝΟΣ
5. ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΚΑΜΕΙΡΟΥ
Κοινότητα Σορωνής

1. ΜΠΟΝΙΑΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
3. ΚΥΡΜΙΧΑΛΗ  ΛΟΥΚΙΑ-ΑΝΝΑ
4. ΚΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΙΜΟΣ
5. ΠΙΠΙΓΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

Κοινότητα Καλαβαρδών
1. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
3. ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ
4. ΣΑΚΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
5. ΚΟΝΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ

Κοινότητα Πλατανίων
1. ΠΕΤΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Κοινότητα Διμυλιάς
1. ΣΑΡΟΥΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2. ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ
3. ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
4. ΤΟΠΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5. ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΕΛΛΗ

Κοινότητα Σαλάκου
1. ΑΓΓΟΥΡΑΣ ΣΤΕΡΓΟΣ
2. ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
3. ΠΛΑΤΕΛΛΑΣ ΜΟΣΧΟΣ
4. ΑΓΡΕΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
5. ΖΩΡΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

Κοινότητα Απολλώνων
1. ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ)
2. ΠΛΑΤΣΗΣ ΣΤΕΡΓΟΣ
3. ΚΥΡΙΑΖΑΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
4. ΠΙΠΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
5. ΤΣΟΠΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Κοινότητα Φανών
1. ΝΙΚΟΛΙΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2. ΚΟΜΙΖΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
3. ΜΠΑΡΒΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
4. ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
5. ΓΚΟΥΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΛΙΝΔΙΩΝ
Κοινότητα Λίνδου

1. ΛΑΜΠΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ
2. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΒΑΝΕΣΣΑ
3. ΔΙΑΚΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ
4. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5. ΦΟΥΡΤΣΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Κοινότητα Λάρδου
1. ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
3. ΠΑΧΟΥ  ΣΕΡΓΙΟΣ (ΣΤΕΡΓΟΣ)
4. ΕΓΓΛΕΖΟΣ ΛΟΥΚΑΣ
5. ΚΑΜΜΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

Κοινότητα Καλάθου
1. ΚΑΝΥΧΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
2. ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3. ΓΕΡΑΚΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
4. ΣΩΤΑΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
5. ΞΥΠΟΛΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Κοινότητα Λαέρμων
1. ΠΑΤΟΥΝΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
2. ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ    ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ
3. ΠΑΤΟΥΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ
4. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΦΙΛΗΜΩΝΙΤΣΑ
5. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

Κοινότητα Πυλώνας
1. ΚΑΡΑΜΑΡΙΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
2. ΜΙΓΚΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
3. ΚΑΡΑΜΑΡΙΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
4. KOSTOVA IVELINA
5. EDMONDS LORRAINE

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΝΟΤΙΑΣ ΡΟΔΟΥ
Κοινότητα Γενναδίου

1. ΑΚΚΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
2. ΠΙΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΨΑΓΡΕΛΛΗ ΧΡΥΣΑΦΙΝΑ
4. ΜΑΝΙΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
5. ΜΑΚΡΥΛΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ

Κοινότητα Απολλακιάς
1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
2. ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3. ΠΑΤΡΑΚΑΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
4. ΠΟΚΚΙΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ
5. ΣΚΟΥΛΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ

Κοινότητα Αρνίθας
1. ΚΩΣΤΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

Κοινότητα Ασκληπείου
1. ΚΟΥΓΚΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΠΑΤΟΥΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. ΚΟΥΓΚΡΑ ΑΘΗΝΑ
5. ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Κοινότητα Βατίου
1. ΚΑΛΑΠΟΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2. ΠΕΛΕΚΑΝΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ-ΜΑΡΙΑ
3. ΜΕΓΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4. ΨΕΛΛΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
5. ΛΑΧΑΝΙΑΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Κοινότητα Ιστρίου
1. ΒΟΥΚΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κοινότητα Κατταβιάς
1. ΖΑΝΝΕΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2. ΡΙΖΑ ΕΙΡΗΝΗ
3. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ
4. ΚΟΥΦΟΣ ΗΛΙΑΣ
5. ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

Κοινότητα Λαχανιάς
1. ΜΙΧΑΗΛ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κοινότητα Μεσαναγρού
1. ΛΑΜΠΡΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

Κοινότητα Προφύλιας
1. ΠΑΠΑΣΑΒΒΑΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ
2. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
3. ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ- ΝΙΚΟΛΑΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
4. ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
5. ΜΑΚΙΑΡΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ

Δημοτική Ενότητα Δ.Ε. ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ
Κοινότητα Κρεμαστής

1. ΔΡΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
2. ΦΛΕΒΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΚΑΠΡΙ)
3. ΣΜΑΡΑΓΔΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. ΠΑΡΜΠΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5. ΤΣΙΜΕΤΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
6. ΜΑΤΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
7. ΤΣΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Κοινότητα Μαριτσών
1. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΕΞΑΔΑΚΤΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
3. ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4. ΖΕΡΒΟΣ ΜΟΣΧΟΣ
5. ΜΠΙΛΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Κοινότητα Παραδεισίου
1. ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2. ΜΑΛΙΩΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
3. ΠΟΤΣΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ
4. ΜΕΣΤΟΥΣΑΚΗ-ΑΡΦΑΡΑ ΗΛΕΚΤΡΑ-ΜΑΡΙΑ
5. ΝΕΣΦΥΓΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. ΠΑΤΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
7. ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ

Κοινότητα Παστίδας
1. ΑΥΓΕΝΙΚΟΥ-ΠΑΤΤΑ ΕΙΡΗΝΗ
2. ΚΟΣΜΑΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΜΑΙΚ
3. ΜΟΣΧΗΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ-ΣΤΗΒ
4. ΚΥΖΑΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
5. ΑΥΓΕΝΙΚΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
6. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
7. ΜΑΣΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Κοινότητα Δαματριάς
1. ΣΑΡΟΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΚΑΛΛΙΣΤΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
3. ΣΤΑΜΑΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
4. ΠΗΔΙΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
5. ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΣΕΒΑΣΤΗ

Κοινότητα Θεολόγου
1. ΣΤΑΥΡΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΑΤΣΙΔΗ    ΓΕΩΡΓΙΑ
3. ΔΙΑΚΟΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-ΑΝΤΑΜΣ
4. ΓΕΩΡΓΑΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
5. ΤΣΑΛΩΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ