Μικροί και μεγάλοι χάρηκαν  το «Τρίαθλο-Ρόδος 2019»

Ο  θεσμοθετημένος αγώνας Τριάθλου πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή από τον Υγρό Στίβο Ρόδου στην παραλία του Ενυδρείου, όπου 33 μικροί και μεγάλοι αθλητές πήραν εκκίνηση από τον αφέτη.

Μετά την κολύμβηση, οι συμμετέχοντες αγωνίστηκαν στην ποδηλασία που φέτος χαρακτηρίστηκε από τους περισσότερους ως βατή και ολοκλήρωσαν με το τρέξιμο.

Οι καιρικές συνθήκες ήταν άριστες και βοήθησαν τον κόσμο, όπως επίσης του αθλητές, να χαρούν τον αγώνα και να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό.

Ο Στέλιος Βεϊσάκης στην κατηγορία Ανδρών και η Πολυτίμη Συμιξή στις Γυναίκες ήταν οι μεγάλοι νικητές και τους απονεμήθηκαν τα κύπελλα της διοργάνωσης «Τρίαθλο Ρόδος 2019» . Μετάλλια δόθηκαν σε όλους τους νικητές κάθε κατηγορίας, ενώ όλοι οι συμμετέχοντες πήραν το αναμνηστικό τους δώρο και χειροκροτήθηκαν από τους παρευρισκόμενους.

Τελικά 31 αθλητές και αθλήτριες τερμάτισαν με τα ακόλουθα αποτελέσματα ανά ηλικία και απόσταση: