Αστέρας Παστίδας - Ηρακλής Μαριτσών: Έκανε λάθος στο πέναλτι ο Ατσικνούδας

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 453 ΦΟΡΕΣ

Κακώς πήγε στην …άσπρη βούλα, καθώς «χέρι» υπερ του Αστέρα Παστίδας δεν υπήρξε σύμφωνα με τον παρατηρητή του

Λάθος ήταν η απόφαση του Δημήτρη Ατσικνούδα να υποδείξει πέναλτι υπέρ του Αστέρα Παστίδας στο πρόσφατο παιχνίδι με τον Ηρακλή Μαριτσών και ενώ το σκορ εκείνη τη στιγμή ήταν 2 – 0 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Αυτή ήταν σύμφωνα με πληροφορίες η άποψη του παρατηρητή διαιτησίας Μπάμπη Λάμπρου, η οποία κατατέθηκε κατά τη διάρκεια της καθιερωμένης Δευτεριάτικης συνάντησης των διαιτητών.

Ο Ατσικνούδας, πήγε στην άσπρη βούλα λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, θεωρώντας πως παίκτης του Ηρακλή έχει «παίξει» τη μπάλα με το χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή.

Η πραγματικότητα όμως είναι ότι ο παίκτης προσπαθεί να αποφύγει την μπάλα και μάλιστα γυρίζει και την πλάτη του μετά τη σέντρα που επιχειρήθηκε από τα δεξιά. Με το πέναλτι αυτό, ο Αστέρας κατάφερε να μειώσει σε 2 – 1 και μπήκε ξανά στο παιχνίδι σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο.

Παρόλα αυτά, σίγουρα δεν μπορεί να μειωθεί η μεγάλη ανατροπή που πέτυχε η ομάδα του Χρυσόστομου Χάσταλη στην επανάληψη, καθώς έπαιξε πάρα πολύ καλά και κέρδισε τις εντυπώσεις.

Γιορτή αναπαράστασης των Ολυμπιακών Αγώνων στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Ρόδου!

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!