Το πρόγραμμα των τοπικών πρωταθλημάτων μπάσκετ στα Δωδεκάνησα

Στα γραφεία της Τοπικής Επιτροπής ΕΟΚ Δωδεκανήσου πραγματοποιήθηκαν χθες το μεσημέρι οι κληρώσεις όλων των κατηγόριων, παρουσία της προέδρου Ανδριάνας Μπαφίτη και μελών του ΔΣ, όπως επίσης εκπροσώπων των συλλόγων μπάσκετ από το νησί μας.

Οι διοργανώσεις θα ξεκινήσουν πια από Οκτώβρη κι αναμένεται να κρατήσουν μέχρι το τέλος τους αμείωτο το ενδιαφέρον.

Αναλυτικά οι κληρώσεις

*Στις αναπτυξιακές κατηγορίες υπάρχουν μόνο οι όμιλοι Ρόδου

Άνδρες Όμιλος Ρόδου

1η αγωνιστική-8η

Καλλιθέα-Ιάλυσος

Διαγόρας-Κολοσσός

Ροδίων Άθλησις-ΑΟ Σύμης

Ρεπό η Γαλάζια Ακαδημία

2η αγωνιστική-9η

Ιάλυσος-Γαλάζια Ακαδημία

Κολοσσός-Καλλιθέα

ΑΟ Σύμης-Διαγόρας

Ρεπό το Ροδίων Άθλησις

3η αγωνιστική-10η

Γαλάζια Ακαδημία-Κολοσσός

Καλλιθέα-ΑΟ Σύμης

Διαγόρας-Ροδίων Άθλησις

Ρεπό ο Ιάλυσος

4η αγωνιστική-11η

ΑΟ Σύμης-Γαλάζια Ακαδημία

Ροδίων Άθλησις-Καλλιθέα

Κολοσσός-Ιάλυσος

Ρεπό ο Διαγόρας

5η αγωνιστική-12η

Γαλάζια Ακαδημία-Ροδίων Άθλησις

Καλλιθέα-Διαγόρας

Ιάλυσος-ΑΟ Σύμης

Ρεπό ο Κολοσσός

6η αγωνιστική-13η

Διαγόρας-Γαλάζια Ακαδημία

Ροδίων Άθλησις-Ιάλυσος

ΑΟ Σύμης-Κολοσσός

Ρεπό η Καλλιθέα

7η αγωνιστική-14η

Γαλάζια Ακαδημία-Καλλιθέα

Ιάλυσος-Διαγόρας

Κολοσσός-Ροδίων Άθλησις

Ρεπό ο ΑΟ Σύμης

 

Άνδρες-Όμιλος Νήσων

1η αγωνιστική-8η

Φοίβος-Ιπποκράτης

Ακαδημία Καλύμνου-ΕΑΚΑ

ΑΕ Δικαίου-Αίολος

Ρεπό ο Ηρακλής 2000

2η αγωνιστική-9η

Ιπποκράτης-Ηρακλής 2000

ΕΑΚΑ-Φοίβος

Αίολος-Ακαδημία Καλύμνου

Ρεπό η ΑΕ Δικαίου

3η αγωνιστική-10η

Ηρακλής 2000-ΕΑΚΑ

Φοίβος-Αίολος

Ακαδημία Καλύμνου-ΑΕ Δικαίου

Ρεπό ο Ιπποκράτης

4η αγωνιστική-11η

Αίολος-Ηρακλής 2000

ΑΕ Δικαίου-Φοίβος

ΕΑΚΑ-Ιπποκράτης

Ρεπό η Ακαδημία Καλύμνου

5η αγωνιστική-12η

Ηρακλής 2000-ΑΕ Δικαίου

Φοίβος-Ακαδημία Καλύμνου

Ιπποκράτης-Αίολος

Ρεπό η ΕΑΚΑ

6η αγωνιστική

Ακαδημία Καλύμνου-Ηρακλής 2000

ΑΕ Δικαίου-Ιπποκράτης

Αίολος-ΕΑΚΑ

Ρεπό ο Φοίβος

7η αγωνιστική-14η

Ηρακλής 2000-Φοίβος

Ιπποκράτης-Ακαδημία Καλύμνου

ΕΑΚΑ-ΑΕ Δικαίου

Ρεπό ο Αίολος

 

Γυναίκες

1η αγωνιστική-4η

ΕΑΚΑ-Ιάλυσος

Διαγόρας-Ιπποκράτης

2η αγωνιστική-5η

Ιπποκράτης-ΕΑΚΑ

Ιάλυσος-Διαγόρας

3η αγωνιστική-6η

ΕΑΚΑ-Διαγόρας

Ιπποκράτης-Ιάλυσος


Έφηβοι-Όμιλος Ρόδου

1η αγωνιστική-6η

Κολοσσός-Διαγόρας

Ιάλυσος-Ροδίων Άθλησις

Ρεπό η Καλλιθέα

2η αγωνιστική-7η

Διαγόρας-Καλλιθέα

Ροδίων Άθλησις-Κολοσσός

Ρεπό ο Ιάλυσος

3η αγωνιστική-8η

Καλλιθέα-Ροδίων Άθλησις

Κολοσσός-Ιάλυσος

Ρεπό ο Διαγόρας

4η αγωνιστική-9η

Ιάλυσος-Καλλιθέα

Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας

5η αγωνιστική-10η

Καλλιθέα-Κολοσσός

Διαγόρας-Ιάλυσος

Ρεπό το Ροδίων Άθλησις


Νεανίδες-Όμιλος Ρόδου

1η αγωνιστική-4η

Διαγόρας (Άνευ συναγωνισμού)-Κολοσσός

Ρεπό ο Ιάλυσος

2η αγωνιστική-5η

Κολοσσός-Ιάλυσος

Ρεπό ο Διαγόρας

3η αγωνιστική-6η

Ιάλυσος-Διαγόρας (Άνευ συναγωνισμού)

Ρεπό ο Κολοσσός

 

Παίδες-Όμιλος Ρόδου

1η αγωνιστική-6η

Ιάλυσος-Αθλητική Ακαδημία Ρόδου

Ελπίς-Διαγόρας

ΑΟ Σύμης-Κολοσσός

2η αγωνιστική-7η

Διαγόρας-Ιάλυσος

Κολοσσός-Ελπίς

Αθλητική Ακαδημία Ρόδου-ΑΟ Σύμης

3η αγωνιστική-8η

Ιάλυσος-Κολοσσός

Ελπίς-ΑΟ Σύμης

Αθλητική Ακαδημία Ρόδου-Διαγόρας

4η αγωνιστική-9η

ΑΟ Σύμης-Ιάλυσος

Ελπίς-Αθλητική Ακαδημία Ρόδου

Κολοσσός-Διαγόρας

5η αγωνιστική-10η

Ιάλυσος-Ελπίς

Αθλητική Ακαδημία Ρόδου-Κολοσσός

Διαγόρας-ΑΟ Σύμης

 

Κορασίδες Όμιλος Ρόδου

1η αγωνιστική-4η

Κολοσσός-Διαγόρας

Ρεπό ο Ιάλυσος

2η αγωνιστική-5η

Διαγόρας-Ιάλυσος

Ρεπό ο Κολοσσός

3η αγωνιστική-6η

Ιάλυσος-Κολοσσός

Ρεπό ο Διαγόρας


Παμπαίδες -Α’ Όμιλος Ρόδου

1η αγωνιστική-6η

Κολοσσός Α’-Ιάλυσος

Ελπίς-Αρχάγγελος

Ρεπό ο Διαγόρας Α’

2η αγωνιστική-7η

Ιάλυσος-Διαγόρας Α’

Αρχάγγελος-Κολοσσός Α’

Ρεπό η Ελπίς

3η αγωνιστική-8η

Διαγόρας Α’-Αρχάγγελος

Κολοσσός-Ελπίς

Ρεπό ο Ιάλυσος

4η αγωνιστική-9η

Ελπίς-Διαγόρας Α’

Αρχάγγελος-Ιάλυσος

Ρεπό ο Κολοσσός Α’

5η αγωνιστική-10η

Διαγόρας Α’-Κολοσσός Α’

Ιάλυσος-Ελπίς

Ρεπό ο Αρχάγγελος

 

Παμπαίδες-Β’ Όμιλος Ρόδου

1η αγωνιστική-6η

Κολοσσός Β’-ΑΟ Σταματίου

Διαγόρας Β’-Ροδίων Άθλησις

Ρεπό η Γαλάζια Ακαδημία

2η αγωνιστική-7η

ΑΟ Σταματίου-Γαλάζια Ακαδημία

Ροδίων Άθλησις-Κολοσσός Β’

Ρεπό ο Διαγόρας Β’

3η αγωνιστική-8η

Γαλάζια Ακαδημία-Ροδίων Άθλησις

Κολόσσός Β’-Διαγόρας Β’

Ρεπό ο ΑΟ Σταματίου

4η αγωνιστική-9η

Διαγόρας Β’-Γαλάζια Ακαδημία

Ροδίων Άθλησις-ΑΟ Σταματίου

Ρεπό ο Κολοσσός

5η αγωνιστική-10η

Γαλάζια Ακαδημία-Κολοσσός

ΑΟ Σταματίου-Διαγόρας Β’

Ρεπό το Ροδίων Άθλησις


Παγκορασίδες –Όμιλος Ρόδου

1η αγωνιστική-6η

Διαγόρας-ΑΟ Σύμης

Κολοσσός-Ιάλυσος

Ρεπό ο Πήγασος

2η αγωνιστική-7η

ΑΟ Σύμης-Πήγασος

Ιάλυσος-Διαγόρας

Ρεπό ο Κολοσσός

3η αγωνιστική-8η

Πήγασος-Ιάλυσος

Διαγόρας-Κολοσσός

Ρεπό ο ΑΟ Σύμης

4η αγωνιστική-9η

Κολοσσός-Πήγασος

Ιάλυσος-ΑΟ Σύμης

Ρεπό ο Διαγόρας

5η αγωνιστική-10η

Πήγασος-Διαγόρας

ΑΟ Σύμης-Κολοσσός

Ρεπό ο Ιάλυσος