Οι θέσεις των Δωδεκανησίων στους Αιγαιοπελαγίτικους

Ολοκληρώθηκαν προχθές στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες Στίβου με τη συμμετοχή πολλών Δωδεκανήσιων αθλητών. 

Παρακάτω υπάρχουν οι θέσεις όλων των αθλητών κι αθλητριών μας σε άλλον έναν σημαντικό αγώνα:

100μ. Ανδρών
Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Σταματίου) 1ος
Διονύσης Ζήκας (ΑΟ Σταματίου) 2ος
Κωνσταντίνος Ισκάς (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 11ος
Εμμανουήλ Φωταράς (Δάφνη Ρόδου) 16ος
Εμμανουήλ Άγουρος (ΓΣΝ Λέρου) 17ος
Νικόλαος Γιαννακός (ΓΣΝ Λέρου) 20ος

Σφαίρα Παμπαίδων α’
Αντώνιος Χατζηστέργου (Εύδαμος Κω) 5ος
Παντελεήμων Λιβανός (ΓΣΝ Λέρου) 6ο
Βασίλιος Μαρής (Ξάνθος Πάτμου) 14ος

Μήκος Παμπαίδων α’
Νικόλαος Μίαρης (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 2ος
Μαύλος Κριαράς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 9ος
Αθανάσιος Ελισσαίου (Ξάνθος Πάτμου) 10ος
Απόστολος Σιμιτζής (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 11ος
Ηλίας Τσακιρόπουλος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 12ος

1000 μ. Παμπαίδων α’
Αντώνιος Αμπελάς (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 3ος
Παντελής Λιβανός (ΓΣΝ Λέρου) 8ος
Μιχαήλ Στεφανάρος (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 9ος
Αλέξανδρος Χούττεμανν (ΓΣΝ Λέρου) 10ος

1000 μ. Παμπαίδων β’
Γεώργιος Καλούδης (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 9ος
Σταμάτιος Πης (Ιπποκράτης ο Κώος) 10η
Μιχαήλ Πετρακίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 13ος
Ερμής Τάττης (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 14ος

400 μ. Ανδρών
Γεώργιος Εργάς (ΑΟ Σταματίου) 3ος στα
Εμμανουήλ Φωταράς (Δάφνη Ρόδου) 8ος

800 μ. Ανδρών
Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 6ος

Σφαίρα Παίδων
Ιωάννης Τσελιάγκος (ΑΟ Σταματίου) 5ος
Εμμανουήλ Μπουλαφέντης (Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000)
Βασίλης Κουτούζος (ΓΣΝ Λέρου) 9ος

Ακόντιο Ανδρών
Γεώργιος Τρούμπας (Εύδαμος Κω) 1ος
Αναστάσιος Λαουδίκος (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 2ος

Σφαίρα Ανδρών
Μάρκελο Μέμα (ΑΟ Σταματίου) 4ος

Μήκος Ανδρών
Νικόλαος Κατραμάδος (ΓΣΝ Λέρου) 1ος
Εμμανουήλ Άγουρος (ΓΣΝ Λέρου) 9ος
Κωνσταντίνος Ισκάς (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 12ος

3000 μ. Ανδρών
Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 6ος

200 μ. Παίδων
Ιωάννης Διαμαντής (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 6ος στα 200μ. Παίδων

Ακόντιο Παίδων
Κωνσταντίνος Παρτσανάκης (Εύδαμος Κω) 1ος
Εμμανουήλ Μπουλαφέντης (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 3ος
Θεόδωρος Τριμάτης (Εύδαμος Κω) 7ος

80 μ. Παμπαίδων α’
Ιωάννης Κουλούρης (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 4ος
Θεόδωρος Τριμάτης (Εύδαμος Κω) 8ος
Νικόλαος Μίαρης (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 9ος
Τσαμπίκος Κουτζούζης (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 12ος
Γεώργιος Λορέντζος (ΑΓΕΣ Κάμειερος 2009) 14ος

300 μ. Παμπαίδων α’
Αντώνιος Χατζηστέργου (Εύδαμος Κω) 5ος
Αλέξιος Τηλιακός (ΑΓΕΣ Κάμαιρος 2009) 6ος
Σταύρος Κουφαλάκης (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 8ος
Αθανάσιος Ελισσαίου (Ξάνθος Πάτμου) 10ος
Βασίλειος Μαρής (Ξάνθος Πάτμου) 11ος

100 μ. Γυναικών
Ελιμπιόνα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) 1η
Κυραψηλή Καστρινού (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 6η
Μυριάμ Μανσούρ (Εύδαμος Κω) 9η
Αντιγόνη Ελευθερίου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 16η
Ελευθερία Λαμπράκη (ΑΟ Σταματίου) 17η θέση

1000 μ. Παγκορασίδων α’
Εμμανουέλα Πιζάνια (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 1η
Καλοτίνα Κουρκούτη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 3η
Δέσποινα Σκουλού (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 14η
Δικαία Σιμιτζή (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 15η

Μήκος Παγκορασίδων α’
Δέσποινα Οικονομοπούλου (ΑΟ Σταματίου) 1η
Ελευθερία Αγγελακοπούλου (Ξάνθος Πάτμου) 11η
Θεοδώρα Δημητρούλη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 15η
Ελπίδα Μουσούρη (Δάφνη Ρόδου) 16η
Ζεϊνέπ Γιουσέμογλου (Ιπποκράτης ο Κώος) 18η

Σφαίρα Γυναικών
Μαρία Μαγκούλια (Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000) 1η
Ζωή Χρυσίδη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 11η

Ακόντιο Κορασίδων
Καλλιόπη Μεϊμάρη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 3η
Φιλοθέη Φραζή (Εύδαμος Κω) 5η
Γεωργία Μαρίνου (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 7η
Άννα Μαρία Καμίτση (Ξάνθος Πάτμου) 9η
Βαλασία Παπαδοπούλου (Δάφνη Ρόδου) 13η
Αναστασία Στατιού (Δάφνη Ρόδου) 16η στο

1000 μ. Παγκορασίδων β’
Μαριάννα Καζώνη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 2η
Δήμητρα Σοφιανού (Ιπποκράτης ο Κώος) 9η
Ειρήνη Γιαννουράκη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 10η
Σταματία Σαββίδη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11η

400 μ. Γυναικών
Ανθούλα Καλερέ (Εύδαμος Κω) 3η

1500 μ. Γυναικών
Σιντίκα Χουσεΐν (ΑΟ Σταματίου) 4η
Μαρία Ζωίδη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 7η

3000 μ. βάδην Γυναικών
Αρετή Χατζηανδρέου (ΑΓΕΣ Κάμαιρος 2009) 6η

100μ. μ’ εμπόδια Γυναικών
Ιωάννα Χρηστοφού (Εύδαμος Κω) 2η


Ακόντιο Γυναικών
Μυριάμ Χαντάντ (ΑΟ Σταματίου)

Ύψος Γυναικών
Κλέλια Θεοδώρου (ΑΟ Σταματίου)
Φιλοθέη Φραζή (Εύδαμος Κω) 5η

Μήκος Γυναικών
Ιωάννα Χρηστοφή (Εύδαμος Κω) 1η
Μυριάμ Μανσούρ (Εύδαμος Κω) 3η
Κλέλια Θεοδώρου (ΑΟ Σταματίου) 4η

200 μ. Κορασίδων
Λάουρα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) 1η
Ελπίδα Αναστασιάδη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 3η
Κυραψηλή Λαστρινού (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 8η
Ανδρονίκη Φωτεινού (ΑΟ Σταματίου) 9η
Ανθούλα Καλλερέ (Εύδαμος Κω) 10η
Ειρήνη Τσίγκου (Νίκη Ρόδου) 13η

80 μ. Παγκορασίδων α’
Μαρία Λυρώνη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 10η
Μαρία Διακομιχάλη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 12η
Κωνσταντίνα Κυπαρισσά (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 14η
Χριστίνα Στάμπορη Παπαδημητρίου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 16η
Χρυσαφίνα Γούδα (Νίκη Ρόδου) 19η

300 μ. Παγκορασίδων α’
Βασιλική Καβουρμά (Ιπποκράτης ο Κώος) 6η
Σαββίνα Μπαϊράμη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 10η
Μαρία Γαλουζή (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 11η
Ολίβια Κούπτζακ (Ξάνθος Πάτμου) 13η

150μ. Παμπαίδων β’
Παντελής Καλυμιαλάρης (Ιπποκράτης ο Κώος) 5ος
Κωνσταντίνος Βάνγκερ (Νίκη Ρόδου) 10ος

150 μ. Παγκορασίδων β’
Γεωργία Καλαφάτη Ματθαίου (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 1η
Σαββίνα Βάρβαρη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 2η
Ράνια Μαλάση (Εύδαμος Κω) 5η
Αριάδνη Σακελλάρη (Εύδαμος Κω) 10η
Διονυσία Καβουρμά (Ιπποκράτης ο Κώος) 20η
Ερμιόνη Κλαδογένη (Νίκη Ρόδου) 22η
Στυλιανή Μαντζάνου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 27η

4χ100 Ανδρών
ΑΟ Σταματίου (Ηλίας Κωτσιάς, Γιάννης Ντέτσικας, Γεώργιος Εργάς, Διονύσης Ζήκας) 1η.