Στις 3 Νοεμβρίου οι εκλογές για  νέα διοίκηση στο ΤΕΕ Δωδεκανήσου

Πέντε συνδυασμοί πρόκειται να αναμετρηθούν στις εκλογές που θα γίνουν στις αρχές Νοεμβρίου για την ανάδειξη νέων οργάνων στο ΤΕΕ Δωδεκανήσου.

Οι εκλογές θα πραγματοποιηθούν συγκεκριμένα στις 3 του επόμενου μήνα ημέρα Κυριακή και θα πάρουν μέρος σε αυτές οι εξής συνδυασμοί:
- Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών (ΔΚΜ)
- Δωδεκανησιακή Πρωτοβουλία Μηχανικών (ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ.)
- Συνεργασία Μηχανικών Δωδεκανήσου
- Μηχανικών Ένωσις
- Πανεπιστημονική-Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών


Σημειώνεται ότι οι ίδιοι συνδυασμοί συμμετείχαν και στις τελευταίες εκλογές που έγιναν στο ΤΕΕ, κατά τις οποίες κατέλαβαν:
- ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ: 11 έδρες
- Συνεργασία Μηχανικών Δωδεκανήσου: 10 έδρες
- ΔΚΜ: 8 έδρες
- Μηχανικών Ένωσις: 3 έδρες
- Πανεπιστημονική- Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών: 1 έδρα.

Κατά την εκλογική διαδικασία κάλπες θα στηθούν στη Ρόδο, την Κv και την Κάλυμνο, ενώ εκλογικά τμήματα θα λειτουργήσουν συνολικά τέσσερα από τα οποία τα δύο στη Ρόδο.

Σημειώνεται ότι έχουν οριστεί και εγκριθεί από την περιφέρεια και τα μέλη ( τακτικά και αναπληρωματικά) των εφορευτικών επιτροπών τα οποία είναι τα εξής:

Α. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΥ
1ο Εκλογικό Τμήμα Ρόδου

Τακτικά Μέλη:
1. Βαγενά Αθηνά, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος
2. Κορφιά Θαρρενή του Ιωάννη, ως μέλος
3. Αρφαρά Μαρία-Αίγλη του Φιλήμονα, ως μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη:
1. Χαραλαμπάκης Δημήτριος, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος
2. Κατσαρά Αναστασία του Χάρη, ως μέλος
3. Χατάς Ιωάννης του Κωνσταντίνου, ως μέλος

2ο Εκλογικό Τμήμα Ρόδου
Τακτικά Μέλη:
1. Φερενίκη Μαγουλά, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος
2. Μαρία Διακομανώλη του Εμμανουήλ, ως μέλος
3. Μητσού Γεώργιος του Παναγιώτη, ως μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη:
1. Παπαναστασίου Βικτωρία, Πάρεδρος Πρωτοδικών, ως Πρόεδρος
2. Αυγερινού Χριστίνα του Νικολάου, ως μέλος
3. Γιαννακόπουλος Ανδρέας του Χρήστου, ως μέλος

Β. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΩ
Εκλογικό Τμήμα Κω

Τακτικά Μέλη:
1. Χρήστου Γεώργιος, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος
2. Πουλιού Ακινδύνη του Αθανασίου, ως μέλος
3. Πολίτου Χριστίνα του Πολυχρόνη, ως μέλος
Αναπληρωματικά Μέλη:
1. Ριστάκης Σταύρος, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος
2. Μαστρογιάννη Αιμιλία του Ιωάννη, ως μέλος
3. Σιφωνιός Δημήτριος του Κωνσταντίνου, ως μέλος

Γ.  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΥΜΝΟΥ
Εκλογικό Τμήμα Καλύμνου

Τακτικά Μέλη:
1. Προδρόμου Ελένη, Δόκιμη Ειρηνοδίκης, ως Πρόεδρος
2. Σακελλάριος Μπαλαλής του Μιχαήλ, ως μέλος
3. Τσικούρης Ιωάννης του Ελευθερίου, ως μέλος
Αναπληρωματικά Μέλη:
1. Δημουλέας Αντώνιος, Δόκιμος Ειρηνοδίκης, ως Πρόεδρος
2. Πάνος Δημήτριος του Βασιλείου, ως μέλος
3. Λαζαρης Διαμαντής του Μιχαήλ, ως μέλος.