Την Κυριακή οι εκλογές για την ανάδειξη νέων οργάνων στο ΤΕΕ Δωδεκανήσου

Πέντε συνδυασμοί πρόκειται να αναμετρηθούν στις εκλογές που θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 3 Νοεμβρίου στο νομό μας για την ανάδειξη νέων οργάνων στο ΤΕΕ Δωδεκανήσου.

Στις εκλογές θα πάρουν μέρος οι εξής συνδυασμοί:

- Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών (ΔΚΜ)
- Δωδεκανησιακή Πρωτοβουλία Μηχανικών (ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ.)
- Συνεργασία Μηχανικών Δωδεκανήσου
- Μηχανικών Ένωσις
- Πανεπιστημονική-Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών

Σημειώνεται ότι οι ίδιοι συνδυασμοί συμμετείχαν και στις τελευταίες εκλογές που έγιναν στο ΤΕΕ, κατά τις οποίες κατέλαβαν:

-       ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ: 11 έδρες

-       Συνεργασία Μηχανικών Δωδεκανήσου: 10 έδρες

-       ΔΚΜ: 8 έδρες

-       Μηχανικών Ένωσις: 3 έδρες

-       Πανεπιστημονική-Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών : 1 έδρα

Ειδικότερα, ανά συνδυασμό, υποψήφιοι είναι οι εξής:
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ
• Συνδυασμός: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
ΓΛΕΝΤΗΣ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΔΙΑΚΟΛΑΜΠΡΙΑΝΟΥ  ΑΡΜΟΝΙΑ
ΖΕΡΒΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ

• Συνδυασμός: ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ
ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ
ΓΚΟΓΚΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ
ΖΟΥΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΚΑΤΩΓΑΣ ΚΛΗΜΗΣ
ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ
ΜΕΛΕΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

ΜΙΧΑΪΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ
ΜΠΡΑΤΙΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΜΥΡΙΑΛΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΣΑΛΒΑΡΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΣΕΝΤΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ-ΘΑΡΡΕΝΗ

 

ΣΤΕΡΓΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΤΑΒΕΡΝΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΦΑΝΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΥΛΟΣ
ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΑΥΓΟΥΣΤΗΣ

• Συνδυασμός: ΔΚΜ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ    ΜΑΡΙΑ
ΓΑΜΒΡΟΥΔΗΣ    ΧΡΗΣΤΟΣ
ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ    ΑΝΤΩΝΗΣ
ΔΙΑΚΟΜΑΝΩΛΗ  ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑ
ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΗΤΑΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΘΑΡΡΕΝΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΚΑΚΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΑΡΘΟΥΡ
ΚΑΜΠΑΣΤΑΝΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΚΑΜΠΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

 

ΚΑΤΣΑΔΟΥΡΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ
ΚΟΥΤΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΛΑΚΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ- ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΠΑΛΑΛΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΜΠΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΝΙΩΤΑΚΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΟΡΦΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-ΑΝΔΡΕΑΣ

 

ΠΑΠΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ  ΕΛΕΝΗ
ΠΑΣΤΡΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΠΑΡΑΓΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

 

ΣΑΒΒΕΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ    ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΣΑΤΤΑΛΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΧΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

ΧΑΤΖΑΚΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ)
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΧΡΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΧΡΥΣΙΔΗ ΑΝΝΑ
ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

• Συνδυασμός: ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ.)
ΑΡΓΥΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΓΕΡΓΑΤΣΟΥΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΓΙΩΤΑ ΜΑΝΙΑ
ΓΛΥΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΓΕΡΑΚΙΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ
ΓΟΥΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

 

ΖΟΥΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΚΑΛΑΦΑΤΑ ΙΑΚΩΒΙΝΑ
ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΑΠΝΟΥΛΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ
ΚΑΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΚΟΖΑ ΧΡΥΣΑΦΙΝΑ

 

ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
ΚΩΣΤΑΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΜΑΡΓΙΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
ΜΕΤΑΞΩΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΟΥΣΕΛΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΠΑΛΑΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΡΑΜΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΡΟΥΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΣΛΙΜΑΝ ΦΩΤΗΣ
ΣΤΑΦΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑΝΤΖΕΛΑ
ΣΦΥΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΧΑΤΖΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΧΑΤΖΗΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΧΑΤΖΗΛΑΖΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΖΑ)

• Συνδυασμός: ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΑΓΓΟΥΡΙΑΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ
ΒΑΡΔΙΔΑΚΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
ΓΕΩΡΓΑΛΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΓΡΥΛΛΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

 

ΔΙΑΚΟΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΠΑΥΛΟΣ
ΔΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΚΑΡΑΜΑΡΙΑΣ ΜΙΚΕΣ
ΚΑΣΔΑΓΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
ΚΟΛΛΙΓΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΟΤΛΙΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΚΟΥΡΕΠΙΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΛΕΓΑΚΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ

 

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
ΜΗΤΡΟΤΑΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΜΠΕΡΤΖΟΥΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΜΩΡΑΙΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗ ΜΑΡΘΑ

 

ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΣΙΛΑΣ
ΠΡΕΚΑ ΝΙΚΗ-ΜΑΡΙΑ
ΣΟΦΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ
ΣΤΡΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΤΣΙΓΚΡΑΣ ΗΛΙΑΣ
ΤΣΙΚΟΥΡΗΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΣ-ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ
ΤΣΙΜΠΙΔΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝ
ΧΑΛΚΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΧΑΠΙΠΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
ΧΑΤΖΑΤΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΕΥΘΥΜΙΟΣ

ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ
Υποψήφιοι για το Πειθαρχικό Συμβούλιο ανά συνδυασμό είναι οι εξής:
• Συνδυασμός: ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΩΣΙΣ
ΑΘΕΝΑ-ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

• Συνδυασμός: ΔΚΜ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
ΚΟΣΜΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΚΟΥΡΤΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΟΥΤΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΜΠΙΛΛΗΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΟΘΕΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ
ΠΡΑΝΤΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ
ΣΤΑΥΡΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

• Συνδυασμός: ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΩ.ΠΡΩ.ΜΗ.)
ΓΕΡΑΣΚΛΗΣ ΔΑΥΙΔ
ΚΟΣΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

• Συνδυασμός: ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΓΚΑΒΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΖΑΡΙΦΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ
ΠΙΚΙΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ.

Κατά την εκλογική διαδικασία κάλπες θα στηθούν στη Ρόδο, την Κω και την Κάλυμνο, ενώ εκλογικά τμήματα θα λειτουργήσουν συνολικά τέσσερα,  από τα οποία τα δύο στη Ρόδο. Σημειώνεται ότι έχουν οριστεί και τα μέλη (τακτικά και αναπληρωματικά) των εφορευτικών επιτροπών τα οποία είναι τα εξής:

Α. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΥ

1ο Εκλογικό Τμήμα Ρόδου

Τακτικά Μέλη:

1. Βαγενά Αθηνά, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος

2. Κορφιά Θαρρενή του Ιωάννη, ως μέλος

3. Αρφαρά Μαρία-Αίγλη του Φιλήμονα, ως μέλος

 

Αναπληρωματικά Μέλη:

1. Χαραλαμπάκης Δημήτριος, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος

2. Κατσαρά Αναστασία του Χάρη, ως μέλος

3. Χατάς Ιωάννης του Κωνσταντίνου, ως μέλος

 

2ο Εκλογικό Τμήμα Ρόδου

Τακτικά Μέλη:

1. Φερενίκη Μαγουλά, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος

2. Μαρία Διακομανώλη του Εμμανουήλ, ως μέλος

3. Μητσού Γεώργιος του Παναγιώτη, ως μέλος

 

Αναπληρωματικά Μέλη:

1. Παπαναστασίου Βικτωρία, Πάρεδρος Πρωτοδικών, ως Πρόεδρος

2. Αυγερινού Χριστίνα του Νικολάου, ως μέλος

3. Γιαννακόπουλος Ανδρέας του Χρήστου, ως μέλος

 

Β. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΩ

Εκλογικό Τμήμα Κω

Τακτικά Μέλη:

1. Χρήστου Γεώργιος, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος

2. Πουλιού Ακινδύνη του Αθανασίου, ως μέλος

3. Πολίτου Χριστίνα του Πολυχρόνη, ως μέλος

 

Αναπληρωματικά Μέλη:

1. Ριστάκης Σταύρος, Πρωτοδίκης, ως Πρόεδρος

2. Μαστρογιάννη Αιμιλία του Ιωάννη, ως μέλος

3. Σιφωνιός Δημήτριος του Κωνσταντίνου, ως μέλος

 

Γ. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

Εκλογικό Τμήμα Καλύμνου

Τακτικά Μέλη:

1. Προδρόμου Ελένη, Δόκιμη Ειρηνοδίκης, ως Πρόεδρος

2. Σακελλάριος Μπαλαλής του Μιχαήλ, ως μέλος

3. Τσικούρης Ιωάννης του Ελευθερίου, ως μέλος

 

Αναπληρωματικά Μέλη:

1. Δημουλέας Αντώνιος, Δόκιμος Ειρηνοδίκης, ως Πρόεδρος

2. Πάνος Δημήτριος του Βασιλείου, ως μέλος

3. Λαζαρης Διαμαντής του Μιχαήλ, ως μέλος