Μεγάλη δραστηριότητα στο μπάσκετ της Δωδεκανήσου

Η Τ.Ε Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων μπάσκετ τόσο στη Ρόδο όσο και στα υπόλοιπα νησιά μας με δραστηριότητα, από 15 έως 20 Νοεμβρίου.

Συνολικά θα διεξαχθούν 23 αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα Ανδρών, Νεανίδων, Παίδων, Παμπαίδων και Παγκορασίδων.

Το πρόγραμμα:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (15/11):

Δ.Κ.Γ. Κω (12:00): Φοίβος Κω- Ε.Α. Καλύμνου (ΠΠ)
Κ.Γ. Κρεμαστής (14:00): Ελπίδα Πεταλούδων- Α.Ο. Σύμης (Π)
Δ.Κ.Γ. Λέρου (17:00): Πανιώνιος Λέρου- Ιπποκράτης Κω (Π)

ΣΑΒΒΑΤΟ (16/11):
Δ.Κ.Γ. Κω (10:30): Φοίβος Κω- Ακαδημία Καλύμνου (Π)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (11:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Α)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (13:00): Α.Ο. Σύμης- Γαλάζια Ακαδημία (Α)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΚ)
Ροδίων Παιδεία (17:00): Ροδίων Άθλησις- Καλλιθέα (Α)
Καρδάμαινα (18:00): Ηρακλής 2000- Ε.Α. Καλύμνου (Π)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (21:00): Κολοσσός Ρόδου (εφ.)- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Α) (Α.Σ.)

ΚΥΡΙΑΚΗ (17/11):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:00): Ακαδημία Καλύμνου- Ηρακλής 2000 (ΠΠ)
Πάτμος (11:00): Ξάνθος Πάτμου- Ε.Α. Καλύμνου (ΠΚ)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (13:00): Α.Ο. Σύμης- Πήγασος Κρεμαστής (ΠΚ)
Κολλέγιο Ρόδου (13:30): Αθλητική Ακαδημία- Γ.Σ. Διαγόρας (Π)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (15:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (Ν)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Ιπποκράτης Κω- Έσπερος Κω (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (17:00): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Ν)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:00): Αίολος Κεφάλου- Ηρακλής 2000 (Α)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (17:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας (ΠΚ)
Δ.Κ.Γ. Κω (19:00): Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω (Α)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (20:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Κολοσσός Ρόδου (Π)

ΔΕΥΤΕΡΑ (18/11):
Καρδάμαινα (16:00): Ηρακλής 2000- Α.Ε. Δικαίου (ΠΚ)

ΤΕΤΑΡΤΗ (20/11):
Καλλιθέα (15:00): Καλλιθέα- Α.Ο. Σύμης (Α)
Επίσης από την Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου θα διοργανωθεί το τουρνουά μίνι, στο πλαίσιο του οποίου ορίστηκαν επτά παιχνίδια σε Ρόδο και Κω από 15 έως 17 Νοεμβρίου.

Το πρόγραμμα:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (15/11):

Δ.Κ.Γ. Κω (13:30): Έσπερος Κω Α’- Ιπποκράτης Κω

ΣΑΒΒΑΤΟ (16/11):
Κ.Γ. Κρεμαστής (10:30): Ελπίδα Πεταλούδων Β’- Αθλητική Ακαδημία
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (15:00): Α.Ο. Σταματίου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

ΚΥΡΙΑΚΗ (17/11):
Ροδίων Παιδεία (11:00): Ροδίων Άθλησις- Γ.Σ. Διαγόρας Β’
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (11:00): Γαλάζια Ακαδημία- Γ.Σ. Διαγόρας Α’
Δ.Κ.Γ. Κω (13:00): Φοίβος Κω- Α.Ε. Δικαίου
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (13:00): Κολοσσός Ρόδου- Γαλάζια Ακαδημία Β’.