Τα αποτελέσματα του 1ου Πανελλήνιου Τουρνουά Τζούντο

Με τις καλύτερες εντυπώσεις έμειναν όσοι συμμετείχαν στο 1ο Πανελλήνιο Τουρνουά Τζούντο στο Βενετόκλειο από τη Φλόγα Ρόδου με τη στήριξη της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του Δήμου Ρόδου, έχοντας την έγκριση από την Ελληνική Ομοσπονδία. 

Συμμετείχαν αθλητές-αθλήτριες από Φλόγα, Ζυγό και Αγήνορα όσον αφορά τη Ρόδο, ενώ ταξίδεψαν για να λάβουν μέρος επίσης αυτοί από ΑΣ Νέων Καλύμνου, ΑΟΝ Αργυρούπολης και Φιλαθλητικό Ηρακλείου Αττικής. Την ομοσπονδία εκπροσώπησε ο αντιπρόεδρος Κωνσταντίνος Βάγιας και προσκεκλημένη ήταν η ολυμπιονίκης Μαρία Καραγιαννοπούλου, που δίδαξε τεχνικές και όχι μόνο στους νεαρούς τζουντόκα. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Κατηγορία Ανδρών +100kg
1. Γαλουζής Κωνσταντίνος (Φλόγα Ρόδου)
2. Παπάς Αντώνιος (Φλόγα Ρόδου)
3. Κνάβας Σάββας (Ζυγός Ρόδου)

Κατηγορία Ανδρών -73kg
1. Καραγιαννάκης Χρήστος (Φλόγα Ρόδου)
2. Ιντριζάι Χίλμι (Ζυγός Ρόδου)
3. Καραγιαννάκης Ανδρέας (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Ανδρών -60kg
1. Καπάι Κλαούντιο (Ζυγός Ρόδου)
2. Καπάι  Ίλντι (Ζυγός Ρόδου)

Κατηγορία Γυναικών +78kg
1. Μαυρομάτη Αικατερίνη (Φλόγα Ρόδου)
2. Παπαδοπούλου Φιλιώ (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Γυναικών -70kg
1. Σχοινά Φωτούλα (ΑΟΝΑ)
2. Παπά Κωνσταντίνα (Φλόγα Ρόδου)
3. Χατζηνικολάου Άννα (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Γυναικών -52kg
1. Πιπή Θεοδώρα (Φλόγα Ρόδου)
2. Ζώκα Ασημίνα (ΑΟΝΑ)
3. Θολοενού Μαρία (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Εφήβων +90kg
1. Καμπούρης Φίλιππος (Φλόγα Ρόδου)
2. Χατζημακρής Δημήτριος (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Εφήβων -81kg
1. Μανωλάς Μιχαήλ (Ζυγός Ρόδου)
2. Κούρτης Σταμάτης (Φλόγα Ρόδου)
3. Συρόπουλος Στυλιανός (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Εφήβων -73kg
1. Αντία Νταβίτ (Αγήνορας Ρόδου)
2. Ζανεττούλλης Εμμανουήλ (Φλόγα Ρόδου)
3. Αρφάνης Βασίλης (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Εφήβων -66kg
1. Σπυρίδης Μάριος (Φλόγα Ρόδου)
2. Μιχαήλου Δημήτριος (Ζυγός Ρόδου)
3. Κρητικός Γαβριήλ (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Κορασίδων Α -48kg
1. Γκελερή Μαρίνα (Φλόγα Ρόδου)
2. Κοντουδάκη Ελεούσα (Φλόγα Ρόδου)
3. Νικηταρά Ζωή (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Κορασίδων Β +57kg
1. Ντάσιου Φωτεινή (Φλόγα Ρόδου)
2. Μαλαπέτσα Άρτεμις (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Κορασίδων Β -52kg
1. Ταμπακιανού Νίκη (Φλόγα Ρόδου)
2. Καρακατσάνη Σταυρούλα (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Κορασίδων Β -44kg
1. Μπάκο Μαργαρίτα (Αγήνορας Ρόδου)
2. Θεοδωρίδη Αθηνά Μαρία (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Κορασίδων Β -40kg
1. Μαυρουδάκη Μαριάννα (Φλόγα Ρόδου)
2. Σπυρίδη Σαββίνα (Φλόγα Ρόδου)
3. Χατζημακρή Αρετή (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Κορασίδων Β -36kg
1. Πότση Αγγελική (Αγήνορας Ρόδου)
2. Καρανικόλα Χαριτωμένη (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Νεανίδων  +70kg
1. Ρέγκλη Μαρία (Αγήνορας Ρόδου)
2. Δημητρά Ηλιάννα (Φλόγα Ρόδου)
3. Λασκαρίδη Ειρήνη (Φιλαθλητικός Ηρακλείου Αττικής)

Κατηγορία Νεανίδων  -57kg
1. Ζαμπελλάκη Αναστασία (Φλόγα Ρόδου)
2. Ιντριζάι Κατερίνα (Ζυγός Ρόδου)
3. Ιντριζάι Άλντα (Ζυγός Ρόδου)

Κατηγορία Παίδων Α -73kg
1. Καρακατσάνης Κυριάκος (Φλόγα Ρόδου)
2. Ντάσιος Γεώργιος (Φλόγα Ρόδου)
3. Ροντινόνε Μιχαήλ (Ζυγός Ρόδου)

Κατηγορία Παίδων Α -55kg
1. Ιντριζάι Ερισιδέντ (Ζυγός Ρόδου)
2. Αξαρλής Αλέξανδρος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορίες Mini Juniors – Juniors
Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -18kg
1. Μαρδέλης Κωνσταντίνος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Κορδίνας Άγγελος (Φλόγα Ρόδου)
3. Σάρλης Άγγελος (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -18kg
1. Κατσάνος Φοίβος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Οικονόμου Δημοσθένης (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -21kg
1. Παπαζαχαρίου Αναστάσιος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Διακανθός Στέργος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Ζηβάνοβιτς Σάββας (Αγήνορας Ρόδου)
4. Γκορμπάκης Παναγιώτης (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -24kg
1. Καλαποδάκης Στέργος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Βιτωρούλης Μιχαήλ (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -21kg
1. Πιπάκης Εμμανουήλ (Αγήνορας Ρόδου)
2. Πιπάκης Μιχαήλ (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -24kg
1. Πότσης Νικόλαος  (Αγήνορας Ρόδου)
2. Κατσάνος Ερμής  (Αγήνορας Ρόδου)
3. Κυριαζάκος Γεώργιος  (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -27kg
1. Γκαμπέτας Ζήσης  (Αγήνορας Ρόδου)
2. Χριστινάκης Βασίλειος  (Αγήνορας Ρόδου)
3. Λιούρας Βασίλειος  (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -27kg
1. Βασιλάκης Παναγιώτης (Φλόγα Ρόδου)
2. Γράβος Φοίβος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Σάρλης Γεώργιος (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -33kg
1. Ζαγοριανός Μιχαήλ  (Φλόγα Ρόδου)
2. Κοκκίνης Παύλος  (Αγήνορας Ρόδου)
3. Ζορμπάς Βασίλειος   (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -33kg
1. Χατζηγιαννάκης Αναστάσιος (Φλόγα Ρόδου)
2. Κωτσίδης Παύλος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Μουταφτσής Ιάσονας (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -39kg
1. Φελεκίδης Κωνσταντίνος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Πιπερίδης Στυλιανός (Αγήνορας Ρόδου)
3. Γκορμπάκης Γεώργιος (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -45kg
1. Σαρακοστινός Δημήτριος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Ιορδανίδης Γεώργιος (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -27kg
1. Γκελερής Γεώργιος  (Φλόγα Ρόδου)
2. Κούτης Θεόδωρος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Βούης Μιχαήλ (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -33kg
1. Χατζηγιαννάκης Παναγιώτης  (Φλόγα Ρόδου)
2. Μπίτζιος Φώτης  (Φλόγα Ρόδου)
3. Μωρογιάννης Χρήστος (Αγήνορας Ρόδου)
4. Τσιαουσίδης Αλέξανδρος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -39kg
1. Στεργενάκης Εμμανουήλ (Αγήνορας Ρόδου)
2. Κοκκίνης Γεράσιμος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Κοντός Κωνσταντίνος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -39kg
1. Δαμασκίν Δανιήλ (Αγήνορας Ρόδου)
2. Βιτωρούλης Νικόλαος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -48kg
1. Μανιός Βασίλειος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Φαρμάκης Βασίλειος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Λιάκος Χρήστος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -48kg
1. Σαρακοστιανός Παναγιώτης (Αγήνορας Ρόδου)
2. Οικονόμου Εμμανουήλ (Φλόγα Ρόδου)
3. Αποστολούδιας Σταύρος (Αγήνορας Ρόδου)
4. Σαρρής Στέφανος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Κορασίδων) -21kg
1. Αρχαγγελίδη Σοφία (Αγήνορας Ρόδου)
2. Δαμασκίν Ντιάνα (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Κορασίδων) -24kg
1. Τσιολάκη Μαρία Ιόλη (Αγήνορας Ρόδου)
2. Φραγκάκη Μελίνα (ΑΟΝΑ)

Κατηγορία Juniors Β (Κορασίδων) -30kg
1. Μένα Ρωξάνα (Αγήνορας Ρόδου)
2. Χατζημακρή Κατερίνα (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Κορασίδων) -42kg
1. Σκουρμαλλά Ειρήνη (Αγήνορας Ρόδου)
2. Χριστοπούλου Έλλη (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Κορασίδων) -48kg
1. Φούντη Άννα (Αγήνορας Ρόδου)
2. Χριστοπούλου Έλλη (Αγήνορας Ρόδου)

Απονομή επόμενου νταν στους παρακάτω κατόχους μαύρης ζώνης:
1. Μαυρομάτη Αικατερίνη 4ο Dan (Φλόγα Ρόδου).
2. Χατζηνικολάου Σάββας 3ο Dan (Φλόγα Ρόδου).
3. Ευσταθίου Κωνσταντίνος 3ο Dan (Φλόγα Ρόδου).
4. Κοντός Μιχαήλ 3ο Dan (Αγήνορας).
5. Παππάς Αντώνιος 3ο Dan (Φλόγα Ρόδου).
6. Χατζηνικολάου Χαράλαμπος 1ο Dan (Φλόγα Ρόδου).
7. Πιπή Θεοδώνα 1ο Dan (Φλόγα Ρόδου).
8. Αϊριέβ Αλέξανδρος 1ο Dan (Αγήνορας).
9. Τσαβαρής Ιωάννης 1ο Dan (Φλόγα Ρόδου).
10. Τσακίρη Γεωργία 1ο Dan (Φλόγα Ρόδου).
11. Παππά Κωνσταντίνα 1ο Dan (Φλόγα Ρόδου).