Κύπελλο Δωδεκανήσου: Δύσκολη πρόκριση για την ΑΕ Κατταβιάς

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 116 ΦΟΡΕΣ

Δύσκολη πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Δωδεκανήσου πέτυχε χθες η ΑΕ Κατταβιάς η οποία επικράτησε εκτός έδρας του ΑΣ Τήλος στην διαδικασία των πέναλτι με 4 – 3. Η κανονική διάρκεια του αγώνα τελείωσε ισόπαλη με σκορ 2 – 2 και η παράταση 3 – 3.

Οι Τηλιακοί προηγήθηκαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Καμμά (1 – 0 ) αλλά ο Διακάκης ισοφάρισε σε 1 – 1 και ο Σαλαμστράκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στους «κιτρινόμαυρους» (1 – 2). Στις καθυστερήσεις όμως του αγώνα, ο Κότσι με τον ίδιο τρόπο έκανε το 2 – 2 και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Καμμά (3 – 2) ωστόσο δυο λεπτά πριν το τέλος ο Νασσόπουλος με μακρινό σουτ έκανε το 3 – 3 και έτσι το παιχνίδι πήγε στα πέναλτι όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι και πήραν τη νίκη με 4 – 3!

Οι σημερινοί αγώνες
Σήμερα πραγματοποιούνται άλλα δυο παιχνίδια στο πλαίσιο της 2ης φάσης του θεσμού. Το πρόγραμμα και οι διαιτητές είναι:
Μαλώνα (2.30 μ.μ.): Άγιος Γεώργιος Μαλώνας – Ηρακλής Μαριτσών: Σπάρταλης, Τσουρούτης, Τσέπουρας (Φουκαράς)
Άγιοι Απόστολοι (2.30 μ.μ.): ΑΕ Κύπρος – Διγενής Κοσκινού: Πατσιόπουλος, Τσιβίτης, Κυριακίδης (Λάμπρου).

Γιορτή αναπαράστασης των Ολυμπιακών Αγώνων στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Ρόδου!

Με 28 μετάλλια επέστρεψαν οι «Πιγκουίνοι» από τη Χαλκίδα!