Έχασε πολύτιμους βαθμούς ο ΑΟ Πυλίου

Δυο πολύτιμους βαθμούς στην Κάρπαθο άφησε χθες ο ΑΟ Πυλίου. Σε παιχνίδι με το οποίο άνοιξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία, αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1 – 1 απέναντι στον τοπικό Ποσειδώνα. Οι Καρπάθιοι έδειξαν να ελέγχουν τον ρυθμό του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 30’ με ωραία πλασέ πάνω στην κίνηση του Χατζηκοντού (1 – 0).

Παρά την υπεροχή πάντως των γηπεδούχων, οι Κώοι είχαν τις δικές τους καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο ενώ έφθασαν στην ισοφάριση στο 38’ με κεφαλιά του Χατζηβασίλη μέσα από την καρδιά της άμυνας, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Πυλίου έδειξε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο επιβάλλοντας τον δικό του ρυθμό.

Αναζήτησε το νικητήριο τέρμα χωρίς όμως να τα καταφέρει με αποτέλεσμα να μείνει το 1 – 1, αποτέλεσμα που ασφαλώς και δεν αρέσει στην ομάδα του Δημήτρη Χρυσόπουλου. Πλέον η ομάδα του Πυλίου θα πρέπει να περιμένει τα αποτελέσματα του Ηρακλή Μαριτσών (εκτός με τη Δόξα Καρδάμαινας) και του Αστέρα Παστίδας (εκτός με τον Άρη Αρχαγγέλου), για να δει αν θα παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας.