Άτυχος ο Ταμπουράς

Με τη συμμετοχή και του Ρόδιου Γιώργου Ταμπουρά, πραγματοποιήθηκε στη Σπάρτη ο 5ος και τελευταίος αγώνας του Πρωταθλήματος Motocross Νοτίου Ελλάδας 2019.

Ο αθλητής του συλλόγου "Ίκαρος" συμμετείχε στην κατηγορία MX1 μένοντας στην 8η θέση του πρώτου σκέλους λόγω ενός τραυματισμού που είχε στον ώμο.

Δυστυχώς δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει τη συμμετοχή του και δεν αγωνίστηκε εξ ολοκλήρου στο δεύτερο σκέλος. Βρέθηκε 11ος στην τελική βαθμολογία και τώρα αναρρώνει από τον τραυματισμό του.

Στην κατηγορία EXPERT κέρδισε ο Ανδρέας Ανδρέου, προσφέροντας ένα ωραίο θέαμα στους θεατές του αγώνα.

Στη μεγάλη κατηγορία κέρδισε ο Νίκος Βρεττός κατακτώντας το πρωτάθλημα στη ΜΧ1. Στη MX2 νίκησε ο Αποστόλης Καραφωτιάς ενώ στην ΜΧ85 αήττητος ολοκλήρωσε τη χρονιά ο Δημήτρης Γανωτής. Το ίδιο ισχύει και για τον Κωνσταντίνο Μερκούρη στη ΜΧ65.