«Διπλό» ανάσας για τη Δόξα Καρδάμαινας

Βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος πήρε χθες η Δόξα Καρδάμαινας η οποία επικράτησε με 3 – 1 της ΑΕ Κατταβιάς σε παιχνίδι που έγινε στο Ενωσιακό γήπεδο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα».

Ήταν αγώνας με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας. Το «διπλό» κρίνεται απόλυτα δίκαιο μιας και οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης.

Δεν είναι υπερβολικό να αναφέρουμε ότι οι παίκτες της ΑΕ Κατταβιάς έκαναν την χειρότερη φετινής τους εμφάνιση με αποτέλεσμα να μην μπορέσουν να διεκδικήσουν κάτι από την αναμέτρηση αυτή και να παραδοθούν στις ορέξεις των αντιπάλων οι οποίοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 13’ με τον Χατζηπαναγιώτη ( 0 – 1).

Στο 37’ ο Οικονόμου έκανε το 0 – 2 και έδωσε ξεκάθαρο προβάδισμα στην ομάδα του πριν από το φινάλε του ημιχρόνου. Και στην επανάληψη οι παίκτες του Μανώλη Φρατζή δεν έδειξαν ικανοί ότι θα μπορούσαν να αλλάξουν κάτι και έτσι ο Χατζησεβαστός στο 78’ ανέβασε και άλλον τον δείκτη του σκορ (0 – 3).

Το μόνο που κατάφερε από εκεί και πέρα η ΑΕ Κατταβιάς ήταν απλά να μειώσει το σκορ στο 80’ με τον Ζαγκότση (1 – 3).

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κυρίτσης (Κόττορος, Μαυρουδής).