«Μεγαλώνει» συνεχώς ο Αγήνορας

Μεγάλη ήταν η συμμετοχή του Αγήνορα στο 1ο  Πανελλήνιο Τουρνουά  Τζούντο στη Ρόδο το Σάββατο,  9 Νοεμβρίου, αφού η αποστολή του αποτελούνταν από 65 αθλητές-αθλήτριες στις  κατηγορίες: Mini , junior B , junior A , Παίδων- Κορασίδων Β’ – Α’ κι Εφήβων -Νεανίδων με προπονητή τον Μιχάλη Κοντό και βοηθό του τη Μαρία Ιακωβίδου, πτυχιούχοι καθηγητές και οι δύο Φυσικής Αγωγής.  

Στην κατηγορία των Νεανίδων και στα  +70 Kgr η αθλήτρια του Αγήνορα Ρέγκλη Μαρία κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό  μετάλλιο κερδίζοντας σε αντίστοιχους αγώνες τις αθλήτριες της Φλόγας και του Φιλαθλητικού Ηρακλείου Αττικής. Στην κατηγορία Εφήβων - 73Kgr ο Ντάβιτ  Άντια νίκησε τους δύο αντιπάλους του , κατακτώντας επίσης χρυσό μετάλλιο. Να σημειωθεί πως στον πρώτο του αγώνα επικράτησε του  αντιπάλου του φτάνοντας στη διαδικασία του Golden score με vazzari.

Στην κατηγορία Παίδων Α’ και στα -55kgr ο Αγήνορας εκπροσωπήθηκε από τον Αξαρλή Αλέξανδρο που πήρε τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο. Να σημειωθεί πως ο σύλλογος έχοντας δύο χρόνια από την ίδρυση του συνεχίζει και προσθέτει στο ιστορικό του επιτυχίες είτε σε τοπικό είτε σε πανελλήνιο επίπεδο.
 


Ο Αγήνορας ευχαριστεί τους γονείς των αθλητών Ανδρέα Παπαζαχαρίου, Αχιλλέα Αρχαγγελίδη, Βασίλειο Μαυρουδάκη, Νικόλαο Ρέγκλη και Άντια Ντάβιτ που βοήθησαν στη μεταφορά των στρωμάτων (τατάμι) στο Κλειστό Γυμναστήριο  Βενετοκλείου για τη διεξαγωγή του Τουρνουά  καθώς και τον Σάββα Χατζηνικολάου και τα κορίτσια του συλλόγου Α.Ο.Ν.Α. για τη βοήθεια τους στη μεταφορά των στρωμάτων πίσω στην σχολή.

Επίσης ευχαριστεί τον κύριο Γεώργιο Πιπερίδη, τον Συντονιστή της Ιατρικής ομάδας, κύριο Ιωάννη Μιχαηλίδη καθώς και τους Ιατρούς κύριο Φιαγκουσάκη Κωνσταντίνο και την κυρία  Παπακωστοπούλου  Αικατερίνη για την συνδρομή τους στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων.    

Τέλος, συγχαίρει όλους τους αθλητές και τις αθλήτριές του, τους γονείς που συνόδεψαν και υποστήριξαν την αποστολή, όπως επίσης τον Μιχάλη Κοντό που διδάσκει το άθλημα μέσα από τις αρετές του «ευ αγωνίζεσθαι», με ήθος, σεμνότητα και ευγενή άμιλλα.

Τα αποτελέσματα του αγώνα:
Κατηγορία Εφήβων -73kg
1. Αντία Νταβίτ (Αγήνορας Ρόδου)
2. Ζανεττούλλης Εμμανουήλ (Φλόγα Ρόδου)
3. Αρφάνης Βασίλης (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Νεανίδων  +70kg
1. Ρέγκλη Μαρία (Αγήνορας Ρόδου)
2. Δημητρά Ηλιάννα (Φλόγα Ρόδου)
3. Λασκαρίδη Ειρήνη (Φιλαθλητικός Ηρακλείου Αττικής)

Κατηγορία Παίδων Α -55kg
1. Ιντριζάι Ερισιδέντ (Ζυγός Ρόδου)
2. Αξαρλής Αλέξανδρος (Αγήνορας Ρόδου)
 


Κατηγορία Κορασίδων Β -36kg
1. Πότση Αγγελική (Αγήνορας Ρόδου)
2. Καρανικόλα Χαριτωμένη (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Κορασίδων Β -44kg
1. Μπάκο Μαργαρίτα (Αγήνορας Ρόδου)
2. Θεοδωρίδη Αθηνά Μαρία (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Παίδων Β-56kg
1. Μπίτζιος Ευάγγελος  (Φλόγα Ρόδου)
2. Γιαγτζόγλου Αχιλλέας (Αγήνορας Ρόδου)
3. Αναστασάκης  Ιωάννης (Αγήνορας Ρόδου)
4. Μουταφτσής  Ευστράτιος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Παίδων Β-46kg
1. Λέμκε Αλέξανδρος(Αγήνορας Ρόδου)
2. Φουντής  Ιωάννης (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Παίδων Β-42kg
1. Καμπαρνάς  Ευάγγελος  (Α.Σ. Καλύμνου)
2. Μπίτζιος Φώτιος   (Φλόγα Ρόδου)
3. Μαυρουδάκης Νικόλαος (Αγήνορας Ρόδου)
4. Μπαλάκης  Νεκτάριος  (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Παίδων Β-39kg
1. Βάγγερ  Κωνσταντίνος  (Αγήνορας Ρόδου)
2. Αλμασίδης  Νικόλαος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Σκανδαλιάρης  Σείριος(Αγήνορας Ρόδου)
 


Κατηγορίες MiniJuniors – Juniors
Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -18kg
1. Μαρδέλης Κωνσταντίνος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Κορδίνας Άγγελος (Φλόγα Ρόδου)
3. Σάρλης Άγγελος (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -18kg
1. Κατσάνος Φοίβος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Οικονόμου Δημοσθένης (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -21kg
1. Παπαζαχαρίου Αναστάσιος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Διακανθός Στέργος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Ζιβάνοβιτς Σάββας (Αγήνορας Ρόδου)
4. Γκορμπάκης Παναγιώτης (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -24kg
1. Καλαποδάκης Στέργος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Βιτωρούλης Μιχαήλ (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Mini Juniors (Παίδων) -21kg
1. Πιπάκης Εμμανουήλ (Αγήνορας Ρόδου)
2. Πιπάκης Μιχαήλ (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -24kg
1. Πότσης Νικόλαος  (Αγήνορας Ρόδου)
2. Κατσάνος Ερμής  (Αγήνορας Ρόδου)
3. Κυριαζάκος Γεώργιος  (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -27kg
1. Γκαμπέτας Ζήσης  (Αγήνορας Ρόδου)
2. Χριστινάκης Βασίλειος  (Αγήνορας Ρόδου)
3. Λιούρας Βασίλειος  (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -27kg
1. Βασιλάκης Παναγιώτης (Φλόγα Ρόδου)
2. Γράβος Φοίβος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Σάρλης Γεώργιος (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -33kg
1. Ζαγοριανός Μιχαήλ  (Φλόγα Ρόδου)
2. Κοκκίνης Παύλος  (Αγήνορας Ρόδου)
3. Ζορμπάς Βασίλειος   (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -33kg
1. Χατζηγιαννάκης Αναστάσιος (Φλόγα Ρόδου)
2. Κωτσίδης Παύλος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Μουταφτσής Ιάσονας (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -39kg
1. Φελεκίδης Κωνσταντίνος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Πιπερίδης Στυλιανός (Αγήνορας Ρόδου)
3. Γκορμπάκης Γεώργιος (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Παίδων) -45kg
1. Σαρακοστινός Δημήτριος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Ιορδανίδης Γεώργιος (Φλόγα Ρόδου)
 


Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -27kg
1. Γκελερής Γεώργιος  (Φλόγα Ρόδου)
2. Κούτης Θεόδωρος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Βούης Μιχαήλ (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -33kg
1. Χατζηγιαννάκης Παναγιώτης  (Φλόγα Ρόδου)
2. Μπίτζιος Φώτης  (Φλόγα Ρόδου)
3. Μωρογιάννης Χρήστος (Αγήνορας Ρόδου)
4. Τσιαουσίδης Αλέξανδρος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -39kg
1. Στεργενάκης Εμμανουήλ (Αγήνορας Ρόδου)
2. Κοκκίνης Γεράσιμος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Κοντός Κωνσταντίνος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -39kg
1. Δαμασκίν Δανιήλ (Αγήνορας Ρόδου)
2. Βιτωρούλης Νικόλαος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -48kg
1. Μανιός Βασίλειος (Αγήνορας Ρόδου)
2. Φαρμάκης Βασίλειος (Αγήνορας Ρόδου)
3. Λιάκος Χρήστος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Παίδων) -48kg
1. Σαρακοστιανός Παναγιώτης (Αγήνορας Ρόδου)
2. Οικονόμου Εμμανουήλ (Φλόγα Ρόδου)
3. Αποστολούδιας Σταύρος (Αγήνορας Ρόδου)
4. Σαρρής Στέφανος (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία MiniJuniors (Κορασίδων) -21kg
1. Αρχαγγελίδη Σοφία (Αγήνορας Ρόδου)
2. Δαμασκίν Ντιάνα (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Β (Κορασίδων) -24kg
1. Τσιολάκη Μαρία Ιόλη (Αγήνορας Ρόδου)
2. Φραγκάκη Μελίνα (ΑΟΝΑ)

Κατηγορία Juniors Β (Κορασίδων) -30kg
1. Μένα Ροξάνα (Αγήνορας Ρόδου)
2. Χατζημακρή Κατερίνα (Φλόγα Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Κορασίδων) -42kg
1. Σκουρμαλλά Ειρήνη (Αγήνορας Ρόδου)
2. Χριστοπούλου Έλλη (Αγήνορας Ρόδου)

Κατηγορία Juniors Α (Κορασίδων) -48kg
1. Φούντη Άννα (Αγήνορας Ρόδου)
2. Χριστοπούλου Έλλη (Αγήνορας Ρόδου).