Έξι μέρες όλο μπάσκετ...

Αρκετοί αγώνες μπάσκετ θα γίνουν, σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα της ΤΕ-ΕΟΚ Δωδεκανήσου για όλες τις κατηγορίες, ξεκινώντας από αύριο μέχρι και την Τρίτη, 17 Δεκεμβρίου.

Συνολικά ορίστηκαν 22 αναμετρήσεις για τα πρωταθλήματα ανδρών, γυναικών, εφήβων, παίδων, παμπαίδων και παγκορασίδων και το πρόγραμμα είναι το παρακάτω:

ΠΕΜΠΤΗ (12/12):
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00):  Έσπερος Κω- Α.Ε. Δικαίου (ΠΠ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (13/12):
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (14:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Α.Ο. Σύμης (ΠΚ)
Κ.Γ. Διαγόρα (16:30): Γ.Σ. Διαγόρας- Α.Ο. Σύμης (Π)

ΣΑΒΒΑΤΟ (14/12):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (09:45): Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000 (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (10:00): Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΠ)
Κολλέγιο Ρόδου (10:00): Αθλητική Ακαδημία- Κολοσσός Ρόδου (Π)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου (Α)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (16:00): Κολοσσός Ρόδου (εφ.)- Ροδίων Άθλησις (Α) (Α.Σ.)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:00): Ηρακλής 2000- Φοίβος Κω (Α)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (20:00): Γαλάζια Ακαδημία- Καλλιθέα (Α)

ΚΥΡΙΑΚΗ (15/12):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (08:45): Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Π)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:30): Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου (Α)
Καρδάμαινα (11:00): Ηρακλής 2000- Ακαδημία Καλύμνου (Π)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (12:30): Ε.Α. Καλύμνου- Γ.Σ. Διαγόρας (Γ)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (13:00): Κολοσσός Ρόδου- Πήγασος Κρεμαστής (ΠΚ)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (16:30): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΚ)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:00): Φοίβος Κω- Πανιώνιος Λέρου (Π)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (18:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ελπίδα Πεταλούδων (Π)
Δ.Κ.Γ. Κω (19:00): Ιπποκράτης Κω- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Γ)

ΔΕΥΤΕΡΑ (16/12):
Καρδάμαινα (16:00): Ηρακλής 2000- Ιπποκράτης Κω (ΠΚ)

ΤΡΙΤΗ (17/12):
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (21:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας (Α)
Καλλιθέα (21:30): Καλλιθέα- Κολοσσός Ρόδου (Ε)

Το πρόγραμμα στο τουρνουά μίνι
Η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοίνωσε επίσης το πρόγραμμα στο τουρνουά μίνι που θα συνεχιστεί από 14 έως 16 Δεκεμβρίου, αφού συνολικά ορίστηκαν επτά παιχνίδια σε Ρόδο και Κω.

ΣΑΒΒΑΤΟ (14/12):
Καρδάμαινα (14:00): Ηρακλής 2000- Α.Ε. Δικαίου
Κ.Γ. Διαγόρα (19:00): Γ.Σ. Διαγόρας Β’- Κολοσσός Ρόδου
ΚΥΡΙΑΚΗ (15/12):
Κ.Γ. Κρεμαστής (10:30): Ελπίδα Πεταλούδων Α’- Γαλάζια Ακαδημία Α’
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (15:00): Γαλάζια Ακαδημία Β’- Αθλητική Ακαδημία
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Έσπερος Κω Α’- Φοίβος Κω

ΔΕΥΤΕΡΑ (16/12):
Ροδίων Παιδεία (19:00): Ροδίων Άθλησις- Ελπίδα Πεταλούδων Β’
Κ.Γ. Διαγόρα (19:30): Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

Κλήση σε απολογία
Όπως γνωστοποιήθηκε, επίσης χθες επισήμως, η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου κάλεσε σε απολογία (μέχρι την Πέμπτη 12:00) τον προπονητή της Ακαδημίας Καλύμνου κ. Χρήστο Καλαϊτζίδη για τη λεκτική επίθεση προς το διαιτητή στο παιχνίδι του παιδικού πρωταθλήματος (30 Νοεμβρίου) με αντίπαλο την Ε.Α.ΚΑ.