Σημαντικές αναμετρήσεις στο τοπικό μπάσκετ

Η Ε.Δ. της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοίνωσε χθες τους διαιτητές όλων των αγώνων έως και την ερχόμενη Τρίτη, 17 Δεκεμβρίου. Να αναφερθεί ότι μετά από κάποιες αλλαγές που έγιναν στο πρόγραμμα, η αναμέτρηση των ανδρών Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας διεξάγεται σήμερα στις 19:30 και αυτή των γυναικών Ιπποκράτης Κω- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος αύριο στις 21:00. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΣΑΒΒΑΤΟ (14/12):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (09:45): Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000 (ΠΠ), (Νικολάου- Μελλίνη)
Δ.Κ.Γ. Κω (10:00): Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΠ), (Τρουμούσης)
Κολλέγιο Ρόδου (10:00): Αθλητική Ακαδημία- Κολοσσός Ρόδου (Π), (Θεοδοσίου- Διαμαντής)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου (Α), (Πατμίου- Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (16:00): Κολοσσός Ρόδου (εφ.)- Ροδίων Άθλησις (Α) (Α.Σ.), (Τσατταλιού- Τσαΐρίδης)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:00): Ηρακλής 2000- Φοίβος Κω (Α), (Πατμίου- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (19:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας (Α), (Τσατταλιού- Αρνάς)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (20:00): Γαλάζια Ακαδημία- Καλλιθέα (Α), (Φάκαρος- Νικηφορίδης)

ΚΥΡΙΑΚΗ (15/12):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (08:45): Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Π), (Νικολάου- Μελλίνη)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:30): Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου (Α), (Νικολάου- Μελλίνη)
Καρδάμαινα (11:00): Ηρακλής 2000- Ακαδημία Καλύμνου (Π), (Τρουμούσης- Πατμίου)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (12:30): Ε.Α. Καλύμνου- Γ.Σ. Διαγόρας (Γ), (Νικηφορίδης- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (13:00): Κολοσσός Ρόδου- Πήγασος Κρεμαστής (ΠΚ), (Θεοδοσίου- Κωνσταντάκης)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (16:30): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΚ), (Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:00): Φοίβος Κω- Πανιώνιος Λέρου (Π), (Αρνάς- Πατμίου)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (18:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ελπίδα Πεταλούδων (Π), (Θεοδοσίου- Διαμαντής)
Δ.Κ.Γ. Κω (21:00): Ιπποκράτης Κω- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Γ), (Αρνάς- Τρουμούσης)

ΔΕΥΤΕΡΑ (16/12):
Καρδάμαινα (16:00): Ηρακλής 2000- Ιπποκράτης Κω (ΠΚ), (Τρουμούσης)

ΤΡΙΤΗ (17/12):
Καλλιθέα (21:30): Καλλιθέα- Κολοσσός Ρόδου (Ε), (Ευσταθίου- Διαμαντής)

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές στα μίνι
Εκτός όλων των παραπάνω, η ΤΕ-ΕΟΚ Δωδεκανήσου ανακοίνωσε και τους διαιτητές στο τουρνουά μίνι, που συνεχίζεται από σήμερα έως τις 16 Δεκεμβρίου. Στο πλαίσιο αυτού ορίστηκαν συνολικά επτά παιχνίδια σε Ρόδο και Κω, όπως παρακάτω:

ΣΑΒΒΑΤΟ (14/12):
Καρδάμαινα (14:00): Ηρακλής 2000- Α.Ε. Δικαίου, (δεν ορίζονται)
Κ.Γ. Διαγόρα (19:00): Γ.Σ. Διαγόρας Β’- Κολοσσός Ρόδου, (Τσαϊρίδης)

ΚΥΡΙΑΚΗ (15/12):
Κ.Γ. Κρεμαστής (10:30): Ελπίδα Πεταλούδων Α’- Γαλάζια Ακαδημία Α’, (Διαμαντής)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (15:00): Γαλάζια Ακαδημία Β’- Αθλητική Ακαδημία, (Κωνσταντάκης)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Έσπερος Κω Α’- Φοίβος Κω, (Τρουμούσης)
ΔΕΥΤΕΡΑ (16/12):
Ροδίων Παιδεία (19:00): Ροδίων Άθλησις- Ελπίδα Πεταλούδων Β’, (Μελλίνη)
Κ.Γ. Διαγόρα (19:30): Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, (Τσατταλιού- Κωνσταντάκης)

Αλλαγή στις παγκορασίδες
Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου στις 16:30 και όχι την Κυριακή θα διεξαχθεί το παιχνίδι των παγκορασίδων ανάμεσα στην Ε.Α. Καλύμνου και την Ακαδημία Καλύμνου, για τον όμιλο νήσων. 
ΤΕΤΑΡΤΗ (18/12):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (16:30): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΚ)