Πρωταθλήματα  ΕΠΣΔ: Ντέρμπι σε Αφάντου και Μαριτσά

Τα δυο ντέρμπι της Α’ Κατηγορίας που διεξάγονται σήμερα σε Αφάντου και Μαριτσά, «κλέβουν» την παράσταση από τις σημερινές αναμετρήσεις των τοπικών πρωταθλημάτων της  Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Δωδεκανήσου. Αναλυτικά, όλο το σημερινό πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες, είναι το ακόλουθο:

Α’ Κατηγορία (14η αγωνιστική)
Αφάντου (1.30μ.μ.): ΑΕΡΑ – ΑΟ Πυλίου (Τσουκαλάς) Ατσικνούδας, Κόττορος, Χατζημανώλης (Σακελλαρίδης)
Μαριτσά (5.30μ.μ.): Ηρακλής Μαριτσών – Φοίβος (Φρατζής) Γιαννουκάς, Κοκμοτός, Τσέτσος (Κατσιδώνης)

B’ Κατηγορία
1ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Άγιοι Απόστολοι (2.45μ.μ.): ΑΕ Αδελφοσύνη – Ακουσίλαος (Χριστοφής): Κυρίτσης, Διακοφιλιππής, Κυριακίδης (Χρυσανθής)
Λάρδος (2.45μ.μ.): Ηρακλής Λάρδου – Δόξα Ψίνθου (Στεργάκης): Δουλγέρης, Λυριστής, Καραγιάννης (Στέργου)
Γεννάδι (2.45μ.μ.): Ομόνοια Γενναδίου – Δαμάγητος (Εγγλέζος): Παπαγιαννίδης, Αναστασοπούλου, Γιαννούλης (Ορφανός)
Μάσαρη (2.45μ.μ.): Ταξιάρχης Καλάθου – Απόλλων Απολλώνων (Θωμάς): Πατσιόπουλος, Δημητριάδης, Τσιβίτης (Κάζας)
2ος όμιλος (9η αγωνιστική)
Έμπωνας (2.45μ.μ.): Αναγέννηση Έμπωνας – Ατρόμητος Διμυλιάς (Περάκης): Τσοπανάκης, Χονδρού, Σαρρής (Μίχας)
Μαλώνα (2.45μ.μ.): Άγιος Γεώργιος – Αθλέτικο (Κάππας): Αντωνάς, Λάζος, Τάσης (Κατταβενός)

Γ’ Κατηγορία (8η αγωνιστική)
ΕΑΚ (12μ.): ΟΦ Ιστρίου – Δωριέας: Κασιώτης, Ντόκος, Ζανεττίδης
Ασκληπειό (2.45μ.μ.): ΠΑΣ Ασκληπιού – Νίκη Ρόδου: Βλάχοςμ Μίγκλη, Μόσχος: (Ζανεττής)
ΕΑΚ (5.30μ.μ.): Ευαγόρας – Πάνθηρες : Αυγενικού, Χατζηαλεξίου, Τσουρούτης
Καλυθιές (5.30μ.μ.): ΑΟ Φαληρακίου – ΑΣ Χάλκης: Ζαρίδας, Μοσχάτος, Ροδίτης (Σακελλαρίδης)

Πρωτάθλημα U16
10η αγωνιστική

Καλυθιές (11π.μ.): Απόλλων Καλυθιών – Άρης Αρχαγγέλου: Τσουρούτης, Μίγκλη, Καισίδης (Κάζας)
Παραδείσι (11π.μ.): Κλεάνθης – ΑΣ Αρένα: Δημητριάδης, Τσακμακίδης, Συμιακάκης (ΣΤέργου)

Πρωτάθλημα U14
1ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Μάσαρη (11.30π.μ.): Αστέρας Μασσάρων – Ορφέας: Τσιβίτης
2ος όμιλος (7η αγωνιστική)
Παστίδα (11π.μ.): Ιάλυσος – Διαγόρας: Μόσχος