Άρεσε το τουρνουά του «Αγήνορα»

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή στο κλειστό γυμναστήριο του Διαγόρα, το 3ο Αναπτυξιακό Διασυλλογικό Τουρνουά Τζούντο που διοργάνωσε ο ΑΟ «Αγήνορας».

Εκτός από τους διοργανωτές, πήρε μέρος και ο Α.Π.Σ. Φλόγα. Διοργανώθηκαν οι κατηγορίες mini, junior C, Β,Α, παίδων κορασίδων Α και Β εφήβων νεανίδων . Η διεξαγωγή των αγώνων έγινε σύμφωνα με τους κανόνες της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Τζούντο (IJF) και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τζούντο. Οι συμμετοχές έφτασαν τις εκατόν τριάντα δύο αθλητές/τριες. Όλοι τους έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό πάνω στο τατάμι. 

Σε ανακοίνωση που εξέδωσαν οι διοργανωτές, μεταξύ άλλων αναφέρουν και τα ακόλουθα:
«Ευχαριστούμε την αγωνόδικο επιτροπή των αγώνων που αποτελούνταν από την Ιακωβίδου Μαρία (Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής), την Πηνελόπη Παπαδοπούλου (χρονόμετρα), τον Χαράλαμπο Συργιάννη (παρουσίαση κατηγοριών και ανακοίνωση αποτελεσμάτων). Επίσης, την υπεύθυνο γραμματείας Μήσιου Καλλιόπη (Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής), τον Αλυτάρχη αγώνων και προπονητή της σχολής Α.Ο. Αγήνορα Κοντό Μιχάλη (Καθηγητή Φυσικής Αγωγής) και την διαιτητή της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τζούντο Κυριακή Κοντού που διαιτήτευε τους αγώνες. Επίσης ευχαριστούμε τον κύριο Πιπερίδη Γεώργιο μέλος της ομάδας Αεροδιάσωσης του ΕΚΑΒ Γενικού Νοσοκομείου Ρόδου για την άψογη συνεργασία μέσα και έξω από το γήπεδο. Συγχαρητήρια στους αθλητές όλων των συλλόγων και στους γονείς για την συνεργασία τους και την υπομονή τους. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γονείς των αθλητών μας Παπαζαχαρίου Ανδρέα, Τσιολάκη Νικόλαο, Μαυρουδάκη Βασίλειο, Οικονόμου Νικόλαο, Διακανθό Μάριο, Χριστινάκη Βασίλειο και Καλαποδάκη Βασίλειο για την άψογη συνεργασία τους, την υπομονή και την αμέριστη βοήθεια τους για την διεξαγωγή των αγώνων καθώς και τον Διαγόρα Ρόδου για την διάθεση του γηπέδου».
Οι αθλητές και οι αθλήτριες που πήραν μέρος στους αγώνες είναι:

JUNIORCmini (2013-2014)
-24kgr Κορίτσια
1η Θέση : Αρχαγγελίδη Σοφία.ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Πολυχρόνη Μάγια ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Λάμπρου ΕυγενίαΑ.Π.Σ. ΦΛΌΓΑ

-21 kgr Αγόρια
1η Θέση : Βασιλάκης Πανορμίτης Α.Π.Σ. ΦΛΌΓΑ
2η Θέση : Παπαζαχαρίου Αναστάσιος .ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Διακανθός Μιχαήλ- Στέργιος.ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Κούκουρας Αχιλλέας ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-27kgr
1η Θέση : Χατζηκώστας ΣπυρίδωνΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Αναστασάκης ΕλευθέριοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση :ΖαγοριανόςΣτέργοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση :Ζουβελέκης Νικόλαος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-18 kgr Αγόρια
1η Θέση : Σαρλής Άγγελος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Φρόντζος ΕμμανουήλΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση :ΜπούζιαςΚουλεσόβ Φίλιππος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση :Παναγιωτονάκος Ραφαήλ Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-24 kgr
1η Θέση : Καλαποδάκης Στέργος.ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Μπούζιας ΑλέξανδροςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση :Βιτωρούλης Μιχαήλ-Άγγελος .ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-18 kgr
1η Θέση : Μαρδέλης Κωνσταντίνος.ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Τσαπάτζης Κομνηνός ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Γκουστάβο Φερνάντες Πάολο Ντο ΣάντοςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Οικονόμου Δημοσθένης Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-21 kgrΚορίτσια
1η Θέση : Πολυχρόνη ΡούσαΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Σπανού Μαγδαληνή ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Θεοδωροπούλου Μιχαέλα ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Παπαζαχαρίου Χρυσάνθη ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

JUNIOR Β (2011-2012)
-24kgr Κορίτσια
1η Θέση : Τσιολάκη Ιόλη .ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση :Νομικού Μαρία- Τσαμπίκα.ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Μαλαπέτσα Διώνη Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-21 kgrΑγόρια
1η Θέση : Πιπάκης Εμμανουήλ .ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Πιπάκης Μιχαήλ. ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Σαρλής Γεώργιος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-24kgr
1η Θέση :Πότσης Νικόλαος.ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Κυριαζάκος Γεώργιος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Κλάψης Γεώργιος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Μανιατάκης Αργύρης ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-27 kgr 2η σειρά
1η Θέση : Γκαμπέτας Ζήσης .ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Λιούρας Βασίλειος.Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Γράβος Φοίβος.ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση :Ζορμπάς Βασίλειος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-30 kgr
1η Θέση : Βασιλάκης Παναγιώτης Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Γκόμες – Μόουρα Έκτορας ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Παναγιωτονάκος Γρηγόριος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Ζουβελέκης Ελευθέριος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-30kgr2η σειρά
1η Θέση : Μουταφτσής ΙάσοναςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση :Χατζηγιαννάκης ΑναστάσιοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση :Κωτσίδης Παύλος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Χριστόβ Χρίστος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-33kgrΑγόρια
1η Θέση : Ζαγοριανός ΜιχαήλΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Πιπερίδης Στυλιανός .ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση:Φελεκίδης Κωνσταντίνος.ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Γκορμπάκης Γεώργιος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-30kgr κορίτσια
1η Θέση : Μένα Ροξάνα ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Χατζημακρή ΚατερίναΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση :Μπαρού ΕλευθερίαΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-42kgr
1η Θέση :Λουκάς ΆγγελοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Παζιούρος Γεώργιος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

+45 kgr
1η Θέση : Οικονόμου Εμμανουήλ Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Ιορδανίδης ΓεώργιοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-30kgr
1η Θέση : Φρόντζος Κωνσταντίνος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Βολονάκη Φαίη ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση :Οικονόμου Μιχαήλ ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

JUNIOR Α (2009-2010)
-27kgr
1η Θέση : Γκελερής Γεώργιος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Μπαταβανός Βάιος – Παναγιώτης Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Κούττης Θεόδωρος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Βούης Μιχαήλ ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-33kgr
1η Θέση : Χατζηγιαννάκης Παναγιώτης Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Μπίτζιος ΦώτηςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Σταύρου Βασίλειος - ΠανορμίτηςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-30kgr
1η Θέση : Αρχόντογλου ΗλίαςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Κωτούλας Ιωάννης ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Τσιαουσίδης Αλέξανδρος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-30kgr κορίτσια
1η Θέση : Καρανικόλα ΧαριτωμένηΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Σκουρμαλά Ειρήνη ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Ζήφου Ελένη ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-36kgrκορίτσια
1η Θέση : Γεωργαλή Μιχαέλα Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Σεβαστή Ροδίτη Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-33kgr
1η Θέση : Πότση Αγγελική ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Κοέντα Κωνσταντίνα ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Θεοδωρίδου Αστερόπη ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Λάμπρου ΑλεξάνδραΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-36kgr
1η Θέση : Κοντός Κωνσταντίνος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Μπανταβανός Ευθύμιος – ΜιχαήλΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Βιτωρούλης Νικόλαος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-48kgr
1η Θέση : Καλοπίτσης ΚωνσταντίνοςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Σαρρής ΣτέφανοςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

+48kgr
1η Θέση : Ανδρέεβ Βλαδίμηρος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Μιχόπουλος ΓεώργιοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Αργυρού ΓεώργιοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Πατσατζής ΔημήτριοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

ΕΦΉΒΩΝ
-73kgr
1η Θέση : Άντια ΝτάβιτΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Ζανεττούλης ΕμμανουήλΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Ντάσιος Γεώργιος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Συρόπουλος Στυλιανός Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-66kgr
1η Θέση : Σπυρίδης Μάριος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Σουλίτζης ΝικόλαοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Αρφάνης Βασίλειος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

+90kgr
1η Θέση : Ζανεττούλης Εμμανουήλ Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Χατζημακρής ΔημήτριοςΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α
-48kgr
1η Θέση : Γκελερή Μαρίνα Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Ταμπακιανού Νίκη Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

ΠΑΙΔΕΣ Β
-38kgr
1η Θέση :Λουμάνης ΙωάννηςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Αλμασίδης Νικόλαος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Σκανδαλιάρης Σείριος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-46kgr
1η Θέση : Λέμκε Αλέξανδρος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Μπίτζιος Ηλίας Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Μαυρουδάκης Νικόλαος ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-50kgr
1η Θέση : Μουταφτσής ΕυστράτιοςΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Φουντής Ιωάννης ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Θεοδοσίου Ραφαήλ ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση : Πετρόβ Πέτρος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-55kgr
1η Θέση : Μπίτζιος Ευάγγελος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
 2η Θέση : Πορφύρης Γεώργιος Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β
-40kgr
1η Θέση : Σπυρίδη ΣαββίναΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Μαυρουδάκη ΜαριάνναΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Νικηταρά Ζωή Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Χατζημακρή Αρετή Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

-46kgr
1η Θέση : Θεοδωρίδη Αθηνά-Μαρία ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
2η Θέση : Μπάκο Μαργαρίτα ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ
3η Θέση: Φουντή Άννα ΑΟ.ΑΓΗΝΩΡΑΣ

-57kgr
1η Θέση : Καρακατσάνη Σταυρούλα Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Τσαρουχά ΣτεφανίαΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση: Αναστασάκη Γεωργία Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ

+57kgr
1η Θέση : Μαλαπέτσα Άρτεμης Α.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
2η Θέση : Ντάσιου ΦωτεινήΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ
3η Θέση : Αναστασάκη Αναστασία - ΜαρίναΑ.Π.Σ.ΦΛΟΓΑΣ.