Νέοι Football League: Καλύτερος ο Διαγόρας, νίκησε τον Ιάλυσο

Παίζοντας καλύτερα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αλλά και στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου, ο Διαγόρας επικράτησε με 2 – 0 του Ιάλυσου σε παιχνίδι που έγινε χθες στο γήπεδο της Ψίνθου στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Νέων της Football League.

Οι «κυανέρυθροι» έδειξαν ότι είχαν καλύτερο ρυθμό από τον αντίπαλο τους μιας και έχουν δώσει περισσότερα παιχνίδια φέτος. Έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με τους παίκτες των δυο ομάδων να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό.

Και τα δυο τέρματα επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 56’ ο Κοντός με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 – 1. Στο 83’ ο Κουλούμπρης με μια σέντρα σουτ από μακρινή απόσταση έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» διαμορφώνοντας έτσι με εντυπωσιακό τρόπο το 0 – 2. Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Ατσικνούδας (Σπάρταλης,Τσέτσος)

Οι συνθέσεις των ομάδων είναι οι ακόλουθες:
ΙΑΛΥΣΟΣ: Ανδρέου, Σαράντης, Πετράς, Κοντός (25’ ΄λ.τ. Μαντικός), Καραμανώλης, Μουράτι (78’ Μπούτσκα), Ουγιάνικ, Αχλαδιώτης, Αναγνώστου, Σκούλουκας (78’ Συμιακός), Ισμαλιάι (46’ Καρδούλιας)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Ορφανός, Κουλούμπρης,  Χότζα, Χριστόφ, Παπασταματίου (85’ Μουστάκας), Μαγκούλιας, Ζέελεφ, Κότζα (90’ Καντής), Λυκοπάντης (90’ Σάββας), Κοντός (85’ Νικολός), Ρουτζιέρης (88’ Μουδάτσος).