Φουλ πρόγραμμα στο τοπικό μπάσκετ

Η Ε.Δ. της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοίνωσε τους διαιτητές όλων των αναμετρήσεων στο τοπικό μας μπάσκετ έως και τις 14 Ιανουαρίου. Να σημειωθεί πως το παιχνίδι Ηρακλής 2000- Ιπποκράτης Κω θα διεξαχθεί αύριο στις 19:30 και όχι σήμερα στις 15:00, όπως είχε ανακοινωθεί αρχικά.

Το πρόγραμμα:
ΣΑΒΒΑΤΟ (11/01):

Δ.Κ.Γ. Κω (10:00): Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΠ)
(Ευσταθίου- Βράκα)
Δ.Κ.Γ. Κω (12:30): Ιπποκράτης Κω- Ε.Α. Καλύμνου (ΠΚ)
(Ευσταθίου- Βράκα)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (17:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (Ε)
(Ευσταθίου- Βράκα)
Κ.Γ. Διαγόρα (18:00): Γ.Σ. Διαγόρας Α’- Κολοσσός Ρόδου Α’ (ΠΠ)
(Θεοδοσίου- Μητσού)
Κ.Γ. Διαγόρα (20:30): Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Ε)
(Αντωνίου- Νικηφορίδης)

ΚΥΡΙΑΚΗ (12/01):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (11:15): Ακαδημία Καλύμνου- Αίολος Κεφάλου (Α)
(Ευσταθίου- Βράκα)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (12:00): Α.Ο. Σύμης- Κολοσσός Ρόδου (ΠΚ)
(Νικηφορίδης- Καζουλάκης)
Δ.Κ.Γ. Κω (12:30): Ιπποκράτης Κω- Γ.Σ. Διαγόρας (Γ)
(Aρνάς- Πατμίου)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (13:00): Ακαδημία Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου (ΠΚ)
(Ευσταθίου- Βράκα)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (14:00): Α.Ο. Σύμης- Ροδίων Άθλησις (Α)
(Νικηφορίδης- Καζουλάκης)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:30): Φοίβος Κω- Ε.Α. Καλύμνου (Α)
(Πατμίου- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (19:00): Γαλάζια Ακαδημία- Κολοσσός Ρόδου Β’ (ΠΠ)
(Μητσού- Μελλίνη)
Δ.Κ.Γ. Κω (19:30): Ηρακλής 2000- Ιπποκράτης Κω (Α)
(Πατμίου- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (21:00): Κολοσσός Ρόδου (εφ.)- Γ.Σ. Διαγόρας (Α) (Α.Σ.)
(Αντωνίου- Μητσού)

ΤΡΙΤΗ (14/01):
Κ.Γ. Κρεμαστής (16:30): Πήγασος Κρεμαστής- Γ.Σ. Διαγόρας (ΠΚ)
(Μητσού- Μελλίνη)

ΠΕΜΠΤΗ (16/01):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (16:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000 (ΠΠ)

Οι διαιτητές στο τουρνουά μίνι
Η Ε.Δ. της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. όρισε του διαιτητές για το τουρνουά μίνι που συνεχίζεται σήμερα και αύριο.
ΣΑΒΒΑΤΟ (11/01):
Κ.Γ. Κρεμαστής (10:30): Ελπίδα Πεταλούδων Β’- Γαλάζια Ακαδημία Β’
(Καζουλάκης)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (15:00) Κολοσσός Ρόδου- Ροδίων Άθλησις
(Μελλίνη)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (17:00): Α.Ο. Σταματίου- Γ.Σ. Διαγόρας Α’
(Μελλίνη)

ΚΥΡΙΑΚΗ (12/01):
Κολλέγιο Ρόδου (13:00): Αθλητική Ακαδημία- Γ.Σ. Διαγόρας Β’
(Αντωνίου)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (17:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ελπίδα Πεταλούδων Α’
(Κωνσταντάκης)

Αυστηρή επίπληξη στον Μιχάλη Καπλανίδη
Η πειθαρχική επιτροπή της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου με βάση το φύλλο αγώνα (21 Δεκεμβρίου 2019) των εφήβων Φοίβος Κω- Ιπποκράτης Κω (81-83) και την αναφορά των διαιτητών, τιμωρεί με αυστηρή έγγραφη επίπληξη τον προπονητή του Α.Σ. Φοίβος Κω Μιχάλη Καπλανίδη.