Μεγάλος κερδισμένος ο Ηρακλής Μαριτσών

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις για την Α’ Κατηγορία κυρίως, πραγματοποιήθηκαν χθες και ο Ηρακλής Μαριτσών ήταν ο κερδισμένος της 18ης αγωνιστικής με τη νίκη του μέσα στον Αρχάγγελο με 2-0 επί του Άρη, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Το γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Χατζηκοσμάς, ενώ αυτογκόλ από πλευράς Άρη είχε ο Κοντόγιαννος. Στον αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τον πάγκο του Άρη ο Παναγιώτης Κωστάκης, όμως την κόκκινη κάρτα αντίκρισε κι από πλευράς Μαριτσενών ο Βασίλης Κρητικός. Γενικώς όμως χθες είχαμε αρκετές κόκκινες κάρτες, αφού στο Αστέρας Παστίδας-Κατταβιά (0-0) αποβλήθηκε ο Σταύρος Γιαννακόπουλος από τους γηπεδούχους, ενώ και στο Διγενής-Απόλλων Καλυθιών (2-2) βγήκαν άλλες δύο. Τη μια την αντίκρισε από τους γηπεδούχους ο Νταϊλάνι και από την ομάδα των Καλυθιών ο Τίμος Σαββούλης.

Η εικόνα της αγωνιστικής:

Α’ Κατηγορία (18η αγωνιστική)

Δόξα Καρδάμαινας-ΑΕΡΑ 2-2

73’ (πεν) 81’ Πης/ 4’ Μαθιός, 43’ Γκινής

 

ΑΕ Κως-Διαγόρας Βατίου 2-1

4’ Τογρού, 61’ Φονσέκα/62’ Καλημέρης

 

Αστέρας Παστίδας-Κατταβιά 0-0

 

Διγενής-Απολλων Καλυθιών 2-2

26’ Πατσιαούρας, 40’ Τριπολίτης/7’ Αρφαράς, 45’ Σαββούλης

 

Άρης-Ηρακλής Μαριτσών 0-2

4’ Χατζηκοσμάς, 76’ (αυτογκόλ) Κοντόγιαννος

 

Β’ Κατηγορία (12η αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Δαμάγητος-Αστέρας Μασσάρων 1-2

 

Το σημερινό πρόγραμμα έχει ως εξής:

Β’ Κατηγορία

Α’ Όμιλος

Άγιοι Απόστολοι (14.45): Κύπρος – Ακουσίλαος

Διαιτησία: Αυγενικού Α., Σαρρής, Χατζηνικόλας

Παρατηρητής: Βασιλαράκης

Παρ. διαιτησίας: Στέργου

 
Παστίδα (14.45): Δήμητρα– Ηρακλής Λάρδου

Διαιτησία: Ατσικνούδας, Πλάτσης, Καραγιάννης

Παρατηρητής: Βελής

Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής


Γεννάδι (14.45): Ομόνοια– Ευκλής

Διαιτησία: Αντωνάς, Μπάρκας, Τσουρούτης

Παρατηρητής: Εγγλέζος

Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός


Ρεπό: Ταξιάρχης Καλάθου

Β’ Όμιλος

Σύμη (13.00): ΑΟ Σύμης – Άγιος Ισίδωρος

Διαιτησία: Σπάρταλης, Μαυρουδής, Γιαννούλης

Παρατηρητής: Καψής


ΕΑΚ (14.00): Πολύστρατος – Εθνικός

Διαιτησία: Παπαγιαννίδης, Ναζιρόπουλος, Καλκαβούρας

Παρατηρητής: Ζωάννου

Παρ. διαιτησίας: Ορφανός


Έμπωνα (14.45): Αναγέννηση– Ορφέας

Διαιτησία: Κυρίτσης, Κοκμοτός, Τσέτσος

Παρατηρητής: Περάκης

Παρ. διαιτησίας: Βακκάς


Κρεμαστή (14.45): Νηρέας – Ροδιακός

Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Λαζός, Χόνδρου

Παρατηρητής: Ραφαηλίδης

Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης


Δευτέρα 27 Ιανουαρίου
Μαλώνα (12.00): Άγιος Γεώργιος – ΑΣ Τήλος

Διαιτησία: Αυγενικού Α., Μπάρκας, Χατζηνικόλας

Παρατηρητής: Θωμάς

Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής

 

Τρίτη 28 Ιανουαρίου

Αφάντου (15.00) Αθλέτικο-Ατρόμητος

Παρατηρητής: Βασιλαράκης

 

Γ’ Κατηγορία (11η αγωνιστική)

Κορακόνερο (11.00) Ιππότες-ΟΦ Ιστρίου

Διαιτησία: Δουλγέρης, Τσιβίτης, Κωτσόπουλος

Παρατηρητής: Ζωάννου

 

Πυλώνα (14.45) Θύελλα-Νίκη Ρόδου

Διαιτησία: Βλάχος, Βούλγαρη, Μίγκλη

Παρ. διαιτησίας: Κατταβενός

 

Κορακόνερο (16.45) Πάνθηρες-Δωριέας

Διαιτησία: Κυριακίδης, Ροδίτης, Δημητριάδης

Παρατηρητής: Ζωάννου

 

Ελάφια-ΑΟ Φαληρακίου 0-3 αα.

 

Το πρόγραμμα στα πρωταθλήματα υποδομών

Κ16 (13η αγωνιστική)

Παστίδα (11.00) Ιάλυσος-Ρόδος

Διαιτησία: Ζαρίδας, Ντόκος, Συμιακάκης

Παρ. διαιτησίας: Στέργου

 

Καλυθιές (11.00) Απόλλων-Κλεάνθης

Διαιτησία: Τσουρούτης, Μίγκλη, Τσακμακίδης

Παρ. διαιτησίας: Μίχας

 

Στάδιο «Ιωάννης Πρώτος» (16.00) Ευκλής-ΑΕΡΑ

Διαιτησία: Ζαννετίδης Ν., Ντόκος, Συμιακάκης

Παρ. διαιτησίας: Μίχας

 

Κ14 (9η αγωνιστική)

Β’ Όμιλος

Ενωσιακό «Κλεόβουλος Χατζηγεωργίου» (11.30) Διαγόρας-Φοίβος

Διαιτησία: Στέφος