Πέρασε κι από την  Κάρπαθο ο Φοίβος

Το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία ολοκληρώθηκε χθες αφού διεξήχθη η αναμέτρηση στην Κάρπαθο μεταξύ του Ποσειδώνα και του Φοίβου, με τους φιλοξενούμενους να… καθαρίζουν ουσιαστικά με την υπόθεση-νίκη από το πρώτο ημίχρονο.

Με σουτ του Τσουλάκου στο 25’ και του Αζεμάι στο 36’ ο Φοίβος προηγήθηκε, ενώ στην επανάληψη ο Τσουλάκος και πάλι πλάσαρε για το τελικό 0-3. Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Κρεμαστής βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 36 βαθμούς και ο Ποσειδών στην 9η με 22.

Διαιτητής στον αγώνα ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος με βοηθούς τους Σαρρή και Κωτσόπουλο.

Ποσειδών: Γαλάνης, Ζαρκαδούλας (80 Καζηλιέρης), Κεσίδης, Σπανός Ι., Κούτολος, Φελουζής, Τσιοπιζίδης, Τσαβέλης, Χατζηκοντός, Σπανός Ε. (85’ Διακόπουλος), Αναγνωστόπουλος (45’ Κοντονικόλαος, 65’ Πεπελάσι).

Φοίβος: Κεφάλας, Χατζησάββας (78’ Δαφερέρας Σ.), Παϊζάνος, , Αθανασίου, Θεοδοσίου, Κισέογλου, Τζιβίλογλου (65’ Καμπούρης), Ταφάνι, Αζεμάι, Μπανουσάι (56’ Ορφανίδης Ν.), Τσουλάκος (78’Δαφερέρας Ο.)