Δύσκολη αποστολή για τον Απόλλωνα

Τη νίκη προκειμένου να παραμείνει ψηλά στη βαθμολογία θα επιδιώξει να πάρει σήμερα ο Αθλητικός Όμιλος Πυλίου ο οποίος υποδέχεται στις 9.15 μ.μ. υπό το φως των προβολέων τον Απόλλωνα Καλυθιών σε ένα ακόμα παιχνίδι στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. 

Η ομάδα του Δημήτρη Χρυσόπουλου μετά την γκέλα στο προηγούμενο εντός έδρας παιχνίδι με τον Διγενή Κοσκινού, είναι αποφασισμένη να πάρει τους τρεις βαθμούς ωστόσο απέναντι της θα έχει έναν αντίπαλο που είναι πάντοτε επικίνδυνος. Αναλυτικά, όλο το σημερινό πρόγραμμα σε όλα τα πρωταθλήματα μαζί με τους διαιτητές, τους «βοηθούς» και τους παρατηρητές τους, είναι το ακόλουθο:

Α’ Κατηγορία (20ή αγωνιστική)
Πυλί (9.15 μ.μ.): ΑΟ Πυλίου – Απόλλων Καλυθιών: Φραγκιαδάκης, Καραμούτας, Γιαμουζής (Αργυρίου)

B’ Κατηγορία
1ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Λάρδος (3 μ.μ.): Ηρακλής Λάρδου – Ευκλής: Κυρίτσης, Κόττορος, Τσιβίτης (Χρυσανθής)
Άγιοι Απόστολοι (3 μ.μ.): ΑΕ Κύπρου – Δαμάγητος Θεολόγου: Χατζηαλεξίου, Γιαννούλης, Μόσχος (Πηδιάκης)
Παστίδα (3 μ.μ.): Δήμητρα Δαματριάς – Αστέρας Μασσάρων: Κασιώτης, Δημητριάδης, Τσουρούτης (Βακκάς)
Μάσαρη (3 μ.μ.): Ταξιάρχης Καλάθου – Δόξα Ψίνθου: Βλάχος, Σαρρής, Μπάρκας (Κατταβενός)
Γεννάδι (3 μ.μ.): Ομόνοια Γενναδίου – ΑΕ Αδελφοσύνη: Σπάρταλης, Μαυρουδής, Κωτσόπουλος (Ορφανός)
Ρεπό: Ακουσίλαος Φανών

2ος όμιλος (14η αγωνιστική)
ΕΑΚ (2 μ.μ.): Πολύστρατος – Αθλέτικο Αφάντου: Παπαγιαννίδης, Χονδρού, Ροδίτης (Τσαγγάρης)
Μαλώνα (3 μ.μ.): Άγιος Γεώργιος – Ατρόμητος Διμυλιάς: Μοσχάτος, Αναστασοπούλου, Βούλγαρη

Γ’ Κατηγορία (13η αγωνιστική)
Γήπεδο Χάλκης (11 π.μ.): ΑΣ Χάλκης – Θύελλα Πυλώνας: Δουλγέρης, Καραγιάννης, Ζανεττίδης (Ορφανός)
Ενωσιακό Κορακόνερο (5 μ.μ.): ΟΦ Ιστρίου – Νίκη Ρόδου: Τσέτσος, Λάζος, Μίγκλη

Πρωτάθλημα Κ16 (16η αγωνιστική)
Κρεμαστή (11 π.μ.): Φοίβος Κρεμαστής – Κλεάνθης: Στέφος, Ντόκος, Τσακμακίδης (Σακελλαρίδης)
Αφάντου (11 π.μ.): ΑΕΡΑ – Άρης Αρχαγγέλου: Ντάκο, Συμιακάκης, Σαρούκος (Στέργου)
«Κλ. Χατζηγεωργίου»: Πάνθηρες – Ρόδος: Μόσχος, Χοτζάι, Καισίδης (Ζαννετής)

Κ14 
2ος όμιλος (11η αγωνιστική)

ΕΑΚ (11 π.μ.): Αρένα – Διαγόρας (Χονδρού)