Άνετος ο Διγενής, 5–0 την ΑΕ Λέρου

Άνετη νίκη με σκορ 5 – 0 σε βάρος της Αθλητικής Ένωσης Λέρου πέτυχε ο Διγενής Κοσκινού σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το παιχνίδι πολύ δυνατά και επέβαλλαν από την αρχή τον ρυθμό τους μη αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους. Άνοιξαν το σκορ στο 12’ με ωραία κεφαλιά του Πάνο από την καρδιά της άμυνας της ΑΕ Λέρου (1 – 0). Στο 33’ ο Μασάδο με ένα εξαιρετικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 2 – 0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Ο Διγενής συνέχισε να έχει την υπεροχή και στην επανάληψη και στο 51’ ο Πάνο που δέχθηκε τη μπάλα από τον Τριπολίτη με πλασέ από πολύ κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3 – 0.

Στο 62’ ο Τριπολίτης με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0 και στο 70’ ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μασάδο, διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κυρίτσης (Κόττορος, Τσέτσος).

ΔΙΓΕΝΗΣ: Μολόχας, Μαριάς, Γιουλβανίδης, Πατσιαούρας (68’ Δραμουντανής), Σιέχ, Μοσκιού (31’ Κούτσι), Σιαμαντούρας, Μασάδο, Πάνο (60’ Γιαννίκος), Κατσούλης (46’ Νταϊλάνι), Τριπολίτης

ΑΕ ΛΕΡΟΥ: Ταχιράι, Δράκος, Ηλίας, Μπασιλάρης, Γκούβας (77’ Καμπόσος), Τσάτσος, Τσιοφύλας (46΄Ρούσσος), Χατζησταμούλος, Καράγκιολης, Φουντής (72’ Σταλίκας), Γκονζάλες (60’ Κουτούζος).