Επιστολές της ΤΕ-ΕΟΚ Δωδεκανήσου για τα Final Four

Με επιστολή της στα σωματεία, η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου απευθύνει πρόσκληση ενδιαφέροντος για τα φετινά Final Four. Αναλυτικά: «Κύριε Πρόεδρε.

Όπως γνωρίζετε από τις προκηρύξεις των πρωταθλημάτων, την αγωνιστική περίοδο 2019-2020 θα διεξαχθούν τα παρακάτω Final Four: Ανδρών, Εφήβων, Παίδων, Νεανίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων , Παγκορασίδων και Μίνι.

Παρακαλούμε να μας γνωρίσετε μέχρι τις 18 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 12:00 εάν το σωματείο σας επιθυμεί να  αναλάβει τη διοργάνωση ενός εκ των παραπάνω Final Four και τι έξοδα καλύπτει (μετακινήσεις, διαμονή-διατροφή, έντυπα, έπαθλα, έξοδα αγώνων κ.λ.π.) για τη διοργάνωση αυτή».

Έτσι, αναλόγως των απαντήσεων, η διοργανώτρια θα προβεί στον ορισμό των αγώνων και στις ακριβείς ημερομηνίες τους, για την έγκαιρη ενημέρωση των σωματείων.

Επίσης η  Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων από 14 έως 19 Φεβρουαρίου. Συνολικά θα διεξαχθούν 24 αναμετρήσεις για όλα τα πρωταθλήματα, εκτός από το γυναικείο.

Αναλυτικά:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (14/02):
Κ .Γ.  Κρεμαστής (15:00): Πήγασος Κρεμαστής- Α.Ο. Σύμης (ΠΚ)

ΣΑΒΒΑΤΟ (15/02):
Δ. Κ. Γ. Καλύμνου (11:00): Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (ΠΚ)
Δ. Κ. Γ. Καλύμνου (13:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ξάνθος Πάτμου (ΠΚ)
Καρδάμαινα (16:00): Ηρακλής 2000- Ιπποκράτης Κω (μίνι)

Ροδίων Παιδεία (17:00): Ροδίων Άθλησις- Γαλάζια Ακαδημία (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (18:00): Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου (Ε)
Κ.Γ. Διαγόρα (19:15): Γ.Σ. Διαγόρας- Αθλητική Ακαδημία (Π)
Δ.Κ.Γ. Κω (20:00): Φοίβος Κω- Έσπερος Κω (ΠΠ)

ΚΥΡΙΑΚΗ (16/02):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:00): Ακαδημία Καλύμνου- Ε.Α. Καλύμνου (ΠΠ)

Πυλί (11:00): Α.Ε. Δικαίου- Ηρακλής 2000 (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (12:00): Ε.Α. Καλύμνου- Αίολος Κεφάλου (Α)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (12:00): Α.Ο. Σύμης- Ελπίδα Πεταλούδων (Π)
Πυλί (13:00): Α.Ε. Δικαίου- Ηρακλής 2000 (ΠΚ)

Κ.Γ. Διαγόρα (13:15): Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (ΠΚ)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (14:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ξάνθος Πάτμου (Ν)
Καλλιθέα (14:00): Α.Σ.Κ. Αρχάγγελος- Γ.Σ. Διαγόρας Α’ (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (16:00): Ιπποκράτης Κω- Πανιώνιος Λέρου (Π)

Κ.Γ. Διαγόρα (17:00): Γ.Σ. Διαγόρας Β’- Κολοσσός Ρόδου Β’ (ΠΠ)
Δ.Κ.Γ. Κω (18:00): Ηρακλής 2000- Ακαδημία Καλύμνου (Α)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (20:00): Γαλάζια Ακαδημία- Γ.Σ. Διαγόρας (Α)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (21:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Κολοσσός Ρόδου (Ε)

ΔΕΥΤΕΡΑ (17/02):
Δ.Κ.Γ. Κω (16:00): Ιπποκράτης Κω- Α.Ε. Δικαίου (Α)

ΤΡΙΤΗ (18/02):
Ροδίων Παιδεία (20:30): Ροδίων Άθλησις- Καλλιθέα (Ε)

ΤΕΤΑΡΤΗ (19/02):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (16:00): Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Κ)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (21:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ροδίων Άθλησις (Α).