Σημαντική επικράτηση της Τελχινίδας

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 189 ΦΟΡΕΣ

Άλλη μια νίκη με την οποία ουσιαστικά επιβεβαιώνει τον τίτλο του μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση της 1ης θέσης στον όμιλο της πέτυχε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ Κ18 της Τελχινίδας, η οποία επικράτησε χθες με 3-0 σετ του Διαγόρα στο Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο της Ρόδου.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Τελχινίδας εδραιώνεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Το παιχνίδι διήρκησε συνολικά 52 λεπτά και τα σετ του αγώνα ήταν: 25 – 11, 25 – 10, 25 – 11.

Η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά είχε πολύ καλό σερβίς και πλουραλισμό στην επίθεση, στοιχεία που της έδωσαν το δικαίωμα να φθάσει εύκολα στην κατάκτηση της νίκης.

Μεγάλη απώλεια για τον Διαγόρα ήταν η Ρέα Κυπριώτη ο οποία δεν μπόρεσε να προσφέρει τις υπηρεσίες της εξαιτίας τραυματισμού.

Παναγιώτης Σπάρταλης: «Με νίκη αγκαλιάζουμε την παραμονή μας»

Νέο ρεκόρ συμμετοχών από το εξωτερικό για τον Μαραθώνιο Ρόδου!

ΕΠΣΔ: Το νέο πρόγραμμα στο τοπικό πρωτάθλημα

Ηρακλής Λάρδου-Ποσειδών Καρπάθου: «Καμπάνες» από τη ΔΕΑΒ!

Νίκες στην Καλαμάτα για τα αναπτυξιακά τμήματα πόλο των «Πιγκουίνων»

Ασπίδα Σαλάκου: «Ο σύλλογός μας σταματάει κάθε δραστηριότητα»