Ο Αρχάγγελος μέρος του δρομικού κινήματος

Με αρκετές συμμετοχές και καλούς χρόνους πραγματοποιήθηκε χθες στον Αρχάγγελο το «Arhaggelos Run», η πρώτη δρομική συνάντηση 10χλμ. και 1.000μ. μαθητών-μαθητριών με τη σύμπραξη φορέων, συλλόγων κι εθελοντικών ομάδων της περιοχής.

Νικητής αναδείχθηκε στη γενική κατάταξη αλλά και στην κατηγορία Ανδρών ο Μιχάλης Χατζηιωάννου από τη Σύμη με 34.08 και την τριάδα συμπλήρωσαν ο Στέφανος Λεβέντης, δρομέας από τον Αρχάγγελο και ο Δημήτρης Τσώκος. Με πολύ καλό χρόνο (37.34) ολοκλήρωσε τον αγώνα της και η Μιχαλίτσα Κορωνιού, πρώτη γυναίκα και 4η στη γενική κατάταξη, συμπληρώνοντας την τριάδα η Μαρία Ζωίδη και η Τσέριλ Σάλμον. 

Από την τοπική αυτοδιοίκηση τον αγώνα παρακολούθησαν οι:
-Χρήστος Ευστρατίου: χωρικός αντιπεριφερειάρχης
-Νίκος Νικολής: εντεταλμένος περιφερειακός σύμβουλος Αθλητισμού
-Χαρούλα Γιασιράνη: εντεταλμένη περιφερειακή σύμβουλος Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης
-Τσαμπίκα Κιαχαγιά: αντιδήμαρχος Επιχειρησιακής Λειτουργίας και Καθημερινότητας του πολίτη.
-Γεώργιος Πατσάης: Χωρικός αντιδήμαρχος
-Αλέξανδρος Κολιάδης: πρόεδρος ΔΟΠΑΡ
-Δημήτρης Ζαννετούλης: δημοτικός σύμβουλος
-Νικόλαος Διμέλης: πρόεδρος δημοτικής κοινότητας Αρχαγγέλου
-Φιλήμονας Χρήστου, Δημήτριος Κόζας: σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας Αρχαγγέλου. 

Από την ΕΑΣ Δωδεκανήσου, με την έγκριση της οποίας έγιναν οι αγώνες, παρόντες ήταν ο πρόεδρος Βασίλης Ζήκας και ο τεχνικός σύμβουλος Σάββας Διακονικόλας, ενώ η χρονομέτρηση πραγματοποιήθηκε από κριτές του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. 

Μετά το τέλος του αγώνα έγινε βράβευση στη μνήμη του Ζωίτη Παπανικόλα, πρωταθλητή Ελλάδος στις αποστάσεις και βαλκανιονίκη από τον Αρχάγγελο, με τα βραβεία να παραλαμβάνει ο Πέτρος Γιακουμής. 

Τα αποτελέσματα στα 10χλμ.:
ΑΝΔΡΕΣ

1     ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧΑΗΛ    00:34'08''
2    ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ    00:35'36''
3    ΤΣΩΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ    00:35'39''
4    ΚΟΛΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ    00:38'47''
5    ΠΟΤΣΟΣ ΣΑΒΒΑΣ    00:39'02''
6    ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:39'37''
7    ΓΑΛΑΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    00:40'24''
8    ΒΑΓΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    00:41'18''
9    ΦΩΤΑΡΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ    00:41'49''
10    ΤΣΩΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    00:41'50''
11    ΡΟΥΦΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ    00:42'56''
12    ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ    00:43'07''
13    ΝΙΣΥΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ    00:43'27''
14    ΣΑΪΒΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ    00:44'03''
15    ΚΥΡΙΑΚΑΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ    00:44'05''
16    ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ    00:44'12''
17    ΚΑΝΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ    00:44'20''
18    ΣΥΜΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ    00:44'39''
19    ΚΑΛΑΦΑΤ ΝΟΥΡΕΤΤΙΝ    00:44'58''
20    ΚΟΥΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    00:45'36''
21    ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΚΛΕΑΝΘΗΣ    00:45'37''
22    ΠΑΡΛΑΒΑΝΤΖΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ    00:45'38''
23    ΣΤΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:45'39''
24    ΓΕΩΡΓΑΣ ΛΟΥΚΑΣ    00:45'52''
25    ΠΑΡΑΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    00:46'27''
26    ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ    00:47'07''
27    ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ    00:47'51''
28    ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ    00:47'56''
29    ΠΑΡΔΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:47'59''
30    ΦΑΡΜΑΚΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ    00:48'09''
31    ΖΟΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:48'10''
32    ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    00:48'16''
33    ΖΟΥΡΠΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ    00:48'26''
34    ΤΖΙΜΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ    00:48'37''
35    ΚΑΣΑΠΗΣ ΗΛΙΑΣ    00:48'42''
36    ΠΕΡΙΝ ΛΙΝΟΣ    00:48'57''
37    ΛΑΚΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ    00:49'12''
38    ΤΣΙΤΣΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    00:49'13''
39    ΜΑΤΣΙΓΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ    00:49'15''
40    ΚΑΜΠΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    00:49'38''
41    ΡΕΝΕΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ    00:49'40''
42    ΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ    00:49'54''
43    ΜΟΣΧΗΣ ΙΩΣΗΦ    00:50'00''
44    ΤΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ    00:50'08''
45    ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:50'25''
46    ΠΑΡΙΣΣΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ    00:50'26''
47    ΓΑΖΕΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ    00:50'44''
48    ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ    00:50'53''
49    ΔΥΣΑΝΑΓΝΩΣΤΟ    00:51'40''
50    ΝΙΑΝΙΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ    00:50'42''
51    ΓΙΟΥΣΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑΣΑΡ    00:51'52''
52    ΓΚΕΛΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    00:51'54''
53    ΤΣΕΡΚΕΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    00:52'04''
54    ΔΡΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ    00:52'14''
55    ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ    00:52'18''
56    ΔΕΣΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ    00:52'23''
57    ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:52'28''
58    ΣΩΤΗΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ    00:52484''
59    ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ    00:53'22''
60    ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ    00:53'26''
61    ΥΜΕΡΑΙ ΠΑΝΤΕΛΙ    00:54'06''
62    ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ    00:54'08''
63    ΡΩΜΑΙΟΣ ΦΩΤΗΣ    00:54'43''
64    ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ    00:54'50''
65    ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    00:54'57''
66    ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ    00:55'00''
67    ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ    00:55'28''
68    ΚΟΚΚΟΤΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ    00:55'42''
69    ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΛΟΥΚΑΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ    00:55'47''
70    ΣΑΡΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:55'47''
71    ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΝΙΚΟΣ    00:56'38''
72    ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ    00:57'05''
73    ΔΗΜΗΤΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ    00:57'50''
74    ΜΑΛΛΙΑΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    00:58'00''
75    ΣΥΜΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:58'57''
76    ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    00:59'01''
77    ΠΑΠΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    00:59'26''
78    ΜΙΤΕΝΙΑ ΛΟΥΤΣΙΑΝΟ    00:59'26''
79    ΛΑΠΡΑ ΤΖΙΜΗ    00:59'46''
80    ΚΑΡΠΑΘΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ    01:00'00''
81    ΜΟΥΜΤΖΙΟΥ- ΖΑΔΕ ΜΕΜΕΤ    01:02'00''
82    ASKEN JAMES    01:02'10''
83    ΚΑΠΙΤΑΝΟΣ ΝΤΙΕΓΚΟ    01:02'56''
84    ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ ΠΟΘΗΤΟΣ    01:03'09''
85    ΚΟΝΤΟΡΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    01:03'12''
86    ΤΖΟΥΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ    01:03'19''
87    ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΔΑΝΙΗΛ    01:03'22''
88    ΚΑΡΑΟΛΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    01:03'22''
89    ΚΑΝΕΛΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ    01:03'23''
90    ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ    01:03'27''
91    ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    01:03'46''
92    YMERAJ GJERGJL    01:04'04''
93    ΙΜΣΙΡΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ    01:05'05''
94    ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΝΙΚΟΣ    01:05'19''
95    ΓΕΩΡΓΟΥΔΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    01:05'40''
96    ΠΕΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    01:05'49''
97    ΜΕΣΑΝΑΓΡΕΝΟΣ ΦΙΛΗΜΩΝ    01:06'44''
98    ΣΤΑΥΡΟΥΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ    01:06'47''
99    ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ    01:08'15''
100    ΡΟΥΦΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    01:08'15''
101    ΠΕΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ    01:10'27''
102    ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    01:10'42''
103    ΑΦΑΝΤΕΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    01:11'34''
104    ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΖΩΗΣ    01:12'17''
105    ΛΟΥΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ    01:13'16''
106    ΑΛΑΦΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    01:14'03''
107    ΣΑΝΔΑΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    01:15'52''
108    ΣΑΡΑΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ    01:16'00''
109    ΡΟΥΣΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    01:16'01''
110    ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    01:21'48''
111    ΚΙΛΑΣΙΝ ΜΟΥΣΤΑΦΑ    01:22'26''
112    ΓΕΩΡΓΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    01:22'39''
113    ΔΕΛΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ    01:23'54''
114    ΠΕΣΚΕΠΕΙΑ ΕΡΓΕΣΤ    01:23'57''
115    ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ    01:25'18''

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
1    ΚΟΡΩΝΙΟΥ ΜΙΧΑΛΙΤΣΑ    00:37'34''
2    ΖΩΙΔΗ ΜΑΡΙΑ    00:49'17''
3    SALMON CHERYL    00:50'58''
4    ΚΑΡΑΚΟΥΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ    00:51'44''
5    ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ ΒΑΛΕΡΙ    00:52'46''
6    ΜΠΕΡΔΗ Κ. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ    00:52'47''
7    ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ    00:53'07''
8    ΑΡΓΥΡΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ    00:53'19''
9    ΚΟΖΑ ΧΡΥΣΑΦΙΝΑ    00:54'11''
10    ΦΩΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ    00:56'49''
11    ΜΑΓΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ    00:57'06''
12    ΦΛΕΒΑΡΗ ΜΑΡΟΥΛΑ    00:57'15''
13    ΠΕΡΟΥ ΜΑΡΙΝΑ    00:57'23''
14    ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΞΑΝΘΗ    00:57'27''
15    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ    00:58'22''
16    ΒΑΛΕΟΥΓΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ    00:58'72''
17    ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΚΙΚΗ    00:59'13''
18    ΜΠΟΥΝΑΤΣΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ    00:59'51''
19    ΦΛΑΓΚΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ    00:59'58''
20    ΜΟΥΝΤΖΙΔΟΥ ΖΑΔΕ ΓΚΙΟΝΗ    01:01'00''
21    ROCK ALISON    01:02'12''
22    ΚΑΤΣΑΡΑ ΣΜΑΡΑΓΔΑ    01:02'22''
23    ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΗ ΣΤΕΛΛΑ    01:02'23''
24    ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ    01:02'34''
25    ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ ΧΑΡΙΣΤΟΥΛΑ    01:03'19''
26    ΓΕΩΡΓΟΥΔΙΟΣ ΡΑΤΑΝΑ    01:06'36''
27    ΝΤΟΥΡΟΥΚΑΝΛΗ ΝΙΛΑΗ    01:06'44''
28    ΣΤΟΓΙΑΝΟΒΑ ΘΕΟΔΩΡΑ    01:08'27''
29    ΧΑΤΖΙΛΛΑΡΙ ΕΛΣΑ    01:08'28''
30    ΙΚΟΥΤΑ ΑΝΘΟΥΛΑ    01:10'15''
31    ΜΠΕΡΔΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ    01:10'30''
32    ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΗ    01:11'19''
33    WEAR CHARLOTE    01:13'00''
34    ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΦΛΩΡΑ    01:14'21''
35    CASS-KANTI ELIZABETH    01:14'23''
36    ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ    01:20'53''
37    ΨΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ    01:20'53''
38    ΝΙΚΗΤΑΡΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ    01:22'38''
39    ΠΑΤΣΑΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ    01:23'26''
40    ΜΑΓΙΟΓΛΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ    01:25'03''
41    ΜΑΛΩΝΑ ΖΩΗ    01:25'10''
42    ΑΡΓΥΡΙΔΑΚΗ ΜΑΤΙΝΑ    01:25'30''
43    ΚΑΜΠΟΥΡΟΥΔΗ ΡΑΦΑΕΛΑ    01:25'31''
44    ΟΙΚΟΥΤΑ ΝΤΙΝΑ    01:25'50''