Κλεόβουλος - ΑΕ Κως: Παράσταση για έναν ρόλο...

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε το χθεσινό παιχνίδι του Κλεόβουλου Λίνδου με την ΑΕ Κω στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας, με τους γηπεδούχους να φθάνουν εύκολα στην κατάκτηση των τριών βαθμών κερδίζοντας με το ευρύ 5 – 1.

Η ομάδα της Κω είχε καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο αλλά κατέρρευσε στην επανάληψη, μένοντας μάλιστα νωρίς και με δέκα παίκτες λόγω αποβολή του τερματοφύλακα Ντιμιτρίεβιτς (στο 60’) γιατί «έπαιξε» τη μπάλα με τα χέρια έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Από εκεί και πέρα, οι Λινδιακοί κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5’ ο Μ. Μπαϊρακτάρης και στο 18’ ο Ταγκάεφ έκανε το 2 – 0.

Ο Μπεκιρλάρι μείωσε για τους Κώους στο 50’ (2 – 1) αλλά στο 65’ ο Διακογεωργίου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1. Στο 83’ ο Αλέκος Κακλαμάνος και στο 88’ ο Νικηταράς, διαμόρφωσαν το τελικό 5 – 1.

Σημειώνεται ότι στο 58’ ο Οικονόμου μάρκαρε αντικανονικά τον Χατζηφούντα και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Τογρού αλλά ο Χρυσανθής απόκρουσε.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πατσιόπουλος (Κοκμοτός, Κόττορος)

Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Η. Μπαϊρακτάρης, Χαμιτάι, Γκίκας (46΄ λ.τ Διακογεωργίου), Κουκουτσέλας, Κακλαμάνος, Μ. Μπαϊρακτάρης, Κολιοκώστας (74΄ Τσελεπίδης), Ταγκάεφ, Οικονόμου (56΄ Νικηταράς), Παπαζούδης.
ΑΕ Κως: Ντιμιτριέβιτς, Κοτσάκι, Ζαΐμι, Τσαγκάρης, Χιούσι, Ραμπότας, Μπεκιρλάρι, Μαυρίδης, Τογρού, Οχτάρας (87΄ Μωραϊτής), Μαυρίδης (87΄ Ραπάι), Χατζηφούντας.